General Mobile Etab-4 (ROOT,OYUN VS.)

Sponsorlu Bağlantılar

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Arkadaştaydı ondan alayım upload ederim :)arkadaş amasya da ben bolu da okullar başlayınca atarım :)
Hadi hayırlısı....Bir sorum olucak;

Biz bu tabletlerin içini açıp kendimiz halletsek

bu sorunları olmaz mı? (tabletin arkasındaki

köşelere yakın olan 4 beyaz noktayı çıkardık mı

vidalar gözüküyor...)

ByKatre

ByKatre

Üye
ne sorunu tam anlamadım :)

The Shadow

The Shadow

Üye
Bizim Arkadaşa Yaptık Ta Tutturdu. Muhammed Abi. Ne var Ismail. Bunları akıllı tahtaya bağlayacaklarmış, herkes bağlanıp benimki bağlanmazsa ne olacak :zzz: lan diyom kafaya takma hallederiz diye. Illa eski haline getirelim. Kaldırdığımız uygulamaların yedekleri var. Şu izinlerı bi anlatsana @The Shadow
Bi konusma vardi burdan bi arkadasa da ayni seyi anlatmistim 2 dk tarayicidan girip eklerim seni de bakarsin ordan :)
Öncelikle system/app yolundaki uygulamaların root Explorer ile permissions yani izinleri ayarlanır (3 çarpı 3 kutu olucak L harfinin üstten simetrisi şeklinde ve hiç tam sağdaki kutulara tik koyma)Direk soruya atladım ama darılmazsın bana inşallah SHADOW....Bu arada ByKatre yedeklediğin uygulamaların tümünü bize verebilir misin acaba??? :D
GAPPS olayı derken???
Yok ya ne darilmasi hem daha iyi pekismis olur bilgiler :)
Hadi hayırlısı....Bir sorum olucak;

Biz bu tabletlerin içini açıp kendimiz halletsek

bu sorunları olmaz mı? (tabletin arkasındaki

köşelere yakın olan 4 beyaz noktayı çıkardık mı

vidalar gözüküyor...)
İcini acip nasil yapican ki ? Siyah ekran sorunu recoveryden wipe data wipe cache yapinca duzeliyor diye biliyorum tabi yapabilene :D

The Shadow

The Shadow

Üye
Bu gapps olayını hâla halledemedim arkadaşlar . Bildiğim her şeyi denedim ama olmadı bir de tabletin rootu gitmiş dns değiştiremiyorum dns kaynaklı bi sorun olabilir mi ki ? Bir de framarootla rootlamayı denedim ancak başaramadım illa bilgisayar bağlantısı mı gerekli ?
Ya aslinda cozumu biliyorum da malum cwm yok biraz riskli olacak tablet halfbrick olursa diye korkuyorum yani tablet benim olsa denerim de :D

oguzhangul32

Üye
Öncelikle system/app yolundaki uygulamaların root Explorer ile permissions yani izinleri ayarlanır (3 çarpı 3 kutu olucak L harfinin üstten simetrisi şeklinde ve hiç tam sağdaki kutulara tik koyma)Direk soruya atladım ama darılmazsın bana inşallah SHADOW....Bu arada ByKatre yedeklediğin uygulamaların tümünü bize verebilir misin acaba??? :D
GAPPS olayı derken???
Google apps (play store , play müzik gibi google uygulamaları ) sürekli hata veriyor tableti yeni formatladım formattan önce bu sorun yoktu . Şu an rootlu değil tablet yapabilirsem dns değiştirmeyi deneyeceğim .tablette google play hizmetler uygulaması olmadığını farkettim . bende internetten bulduğum bir sürümü yükledim ancak sürekli olarak durduruldu hatası alıyorum . sizden ricam tabletinizde ki google uygulamalarını yedekleyip zip şeklinde bir siteye upload edebilirmisiniz ? bu arada ayarlar / hesaplar /google sekmesine baktığımda şu anda senkronizasyon sorunları yaşanıyor adında bir hata aldım .

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Google apps (play store , play müzik gibi google uygulamaları ) sürekli hata veriyor tableti yeni formatladım formattan önce bu sorun yoktu . Şu an rootlu değil tablet yapabilirsem dns değiştirmeyi deneyeceğim .tablette google play hizmetler uygulaması olmadığını farkettim . bende internetten bulduğum bir sürümü yükledim ancak sürekli olarak durduruldu hatası alıyorum . sizden ricam tabletinizde ki google uygulamalarını yedekleyip zip şeklinde bir siteye upload edebilirmisiniz ? bu arada ayarlar / hesaplar /google sekmesine baktığımda şu anda senkronizasyon sorunları yaşanıyor adında bir hata aldım .
Hocam en iyi yapacağın şey recovery e girip 5-6 kere wipe işlemlerini yapman gerek...
Bi konusma vardi burdan bi arkadasa da ayni seyi anlatmistim 2 dk tarayicidan girip eklerim seni de bakarsin ordan :)

Yok ya ne darilmasi hem daha iyi pekismis olur bilgiler :)

İcini acip nasil yapican ki ? Siyah ekran sorunu recoveryden wipe data wipe cache yapinca duzeliyor diye biliyorum tabi yapabilene :D
Bu tabletçiler nasıl yapıyorrr :D

o2pl5

abuzerefendi

Üye
tabiki yardımcı olurum
şöyleki ilk sayfada bir arkadaşda sizin gibiydi hatta özelden yazdı olmuyor beceremiyorum die bi kişi daha özelden yazdı fakat yaptılar bbecerdiler demekki sizde problem bütün konsantrenizi vermiosunuz bende en az yarım saat denedim aç kapa aç kapa bu işler hemen olmaz sabır die yazdım konun başında sabırlı olacaksınız hadi kolay gelsin:yuru:yuru:yuru:yurutableti ilk aldığında yapabilirsin fakat internete hiç bağlamadan tcni falan yazmadan yaparsan olur şarjında 15 den aşağı olması gerek

Arkadaşım senin atlamış olduğun nokta şu, Meb 22 nisanda yayınladığı mayıs sonlarına doğru tabletlere yüklediği güncelle ile, senin dediğin noktada pil kullanımını tıklasan bile sen onun ayarlarına giremeden otomatik olarak mdm ye geçiyor. 2 kere o ekranı açabildim ama oradan bi şey seçmene imkan kalmadan hemen mdm aktif oluyor tekrar. Eğer aktif edip, frama root veya benzeri programla cihazı rootlamak ister isen de direk kernel yapısı bozuldu diyerek kendisini kilitliyor tabletler artık.

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Arkadaşım senin atlamış olduğun nokta şu, Meb 22 nisanda yayınladığı mayıs sonlarına doğru tabletlere yüklediği güncelle ile, senin dediğin noktada pil kullanımını tıklasan bile sen onun ayarlarına giremeden otomatik olarak mdm ye geçiyor. 2 kere o ekranı açabildim ama oradan bi şey seçmene imkan kalmadan hemen mdm aktif oluyor tekrar. Eğer aktif edip, frama root veya benzeri programla cihazı rootlamak ister isen de direk kernel yapısı bozuldu diyerek kendisini kilitliyor tabletler artık.
Yalnız hocam, normal kayıtlı bir e tab 4 de usb debug programını kurarsan usb hata ayıklamayı aktifleştirebilirsinThe Shadow;

Bu xda daki custom romu kurmak sence

mantıklı mı?

The Shadow

The Shadow

Üye
Yalnız hocam, normal kayıtlı bir e tab 4 de usb debug programını kurarsan usb hata ayıklamayı aktifleştirebilirsinThe Shadow;

Bu xda daki custom romu kurmak sence

mantıklı mı?
Stock rom varken bence mantiksiz. Custom romun cezbedici ozellikleri :

1- Bluetooth - @BATTALGAZA nin konuya ekledigi programi kullanirsin hem daha hizli gider.
2- DNS - Program kullanirsin root var zaten
3- Gereksiz programlarin kaldirilmasi - Elle yap neyin kaldirilacagi anlasiliyor

Geriye kalan tek avantaji deodexed olmasi. Bence romu kurmak icin tek sebep bu. Ama degmez sahsen bana da bu tabletten verilirse kurmayacam ben. Riski icin degil stock rom da avantajlidir ;)

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Stock rom varken bence mantiksiz. Custom romun cezbedici ozellikleri :

1- Bluetooth - @BATTALGAZA nin konuya ekledigi programi kullanirsin hem daha hizli gider.
2- DNS - Program kullanirsin root var zaten
3- Gereksiz programlarin kaldirilmasi - Elle yap neyin kaldirilacagi anlasiliyor

Geriye kalan tek avantaji deodexed olmasi. Bence romu kurmak icin tek sebep bu. Ama degmez sahsen bana da bu tabletten verilirse kurmayacam ben. Riski icin degil stock rom da avantajlidir ;)
Ben kurmayı düşünüyorum aslında çünkü bu meb e çok sinir oluyorum o yüzden bütün kalıntıları silmek istiyorum. Ve de dns işini bir programla halletmek bana mantıklı gelmiyor.O kadar riskli değildir herhalde. Birde ben stock romda cihazı yine bozarsam artık :(
Peku şu deodex olayı ne oluyor?

The Shadow

The Shadow

Üye
Ben kurmayı düşünüyorum aslında çünkü bu meb e çok sinir oluyorum o yüzden bütün kalıntıları silmek istiyorum. Ve de dns işini bir programla halletmek bana mantıklı gelmiyor.O kadar riskli değildir herhalde. Birde ben stock romda cihazı yine bozarsam artık :(
Peku şu deodex olayı ne oluyor?
Google a deodex ve odex arasindaki farklar yaz istedigine ulasirsin ;)

wikineki

Üye
Arkadaşlar bu konudan faydanalarak detaylı bir anlatım yaptım. İlgilenenler bakabilir.

mahmutpekkara

mahmutpekkara

Üye
Arkadaşlar bu konudan faydanalarak detaylı bir anlatım yaptım. İlgilenenler bakabilir.

Teşekkürler dostum...The Shadow;

Ben bu tablete framaroot yükleyip root

atmıştım ve güncelleyici ile cihaz yöneticisini

sildim. Bunda sorun yok fakat sonra cockpit-

mdm falan daha fazla silince tablet açılırken

sihay ekranda kaldı. Ne yapcam ben artık?

ByKatre

ByKatre

Üye
Teşekkürler dostum...The Shadow;

Ben bu tablete framaroot yükleyip root

atmıştım ve güncelleyici ile cihaz yöneticisini

sildim. Bunda sorun yok fakat sonra cockpit-

mdm falan daha fazla silince tablet açılırken

sihay ekranda kaldı. Ne yapcam ben artık?
tam bu işin ehli değilim ama bi wipe dataları resetle

ByKatre

ByKatre

Üye
Ya işte onları yapmayı düşünüyorum ama onun dışında ne olabilir acaba?
ya yine tam ehil olmayarak söylüyorum ama bilgibayara bağlayıp rom atmayı dene anırım gerekli uygulamayı şutlamışsın

Üst Alt