General Mobile E-Tab 5 (MEB) TWRP Root Atma İşlemi

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
  Konu Sahibi
MEB tarafından dağıtılan General Mobile E-TAB 5’e, nasıl ROOT atılır merak ediliyor. General Mobile E-Tab 5 root atma işlemi ile ilgili detaylar için ilk etapta aşağıdaki ROOT dosyalarını indirmeniz gerekiyor.


 1. İlk etapta üzerindeki dosyayı indirip, ardından dosyayı masaüstüne çıkartın.
 2. Bu işlem ardından drivers klasörünü açıp driver dosyasını kurun. Bilgisayarınız 64 bit ise "Sürücü İmza Zorlaması"'nı devre dışı bırakmak zorunda olduğunuzu unutmayın.
 3. Masaüstünde bulunan Root Araçları Klasöründeki Flash Tool içerisinde yer alan flash_tool.exe adlı dosyayı açın ve ardından "Download Agent" butonuna tıklayıp "MTK_AllInOne_DA.bin" dosyasını seçin. Son olarak ise "Scatter Loading" butonuna tıklıyoruz ve "MT6592_Android_scatter.txt" adlı dosyayı seçiyoruz.
 4. Karşımıza çıkan ekranda recovery'nin yanındaki boş bölüme tıklıyoruz ve Root Araçları klasörü içindeki Recovery klasöründeki recovery.img adlı dosyamızı seçiyoruz. Programın sağ üstündeki bulunan Options'daki "CheckSWVer" deki tik işaretini kaldırıp, Download tuşuna basıyoruz.
 5. Bu işlem ardından tabletimizi tamamen kapatarak, USB ile bilgisayara bağlıyoruz ve 3-5 saniye içerisinde ekrana gelecek olan TİK işaretini bekliyoruz.
 6. Bu işaret geldikten sonra tabletimizde Ses Açma + Güç tuşuna General Mobile yazısı gelene kadar basılı tutuyoruz.
 7. Yaklaşık 30 saniyelik bir süreci beklediğimizde karşımıza yeni bir bölüm geliyor ve bu bölümde Advanced’a tıklıyoruz. Ardından açılan yerden ise ADB Sideload'a basıyoruz ve açılan bölümde alttaki şeyi kaydırıyoruz.
 8. Son işlem ardından tabletimizi bilgisayara bağlamamız ve bilgisayarın algılamasını beklemeniz gerekiyor. Daha sonra ise tıklayarak yedek indiriyorsunuz.
 9. Masaüstünde bulunan TWRP adlı klasörü kopyalayarak direk olarak tablet içerisine atıyoruz ve atma işlemi sonlandıktan sonra Cancel tuşuna basıyoruz.
 10. Açılan bölümün sağ üst kısmındaki ana menüye dönme butonuna tıkladıktan sonra Restore’yi seçin, "2015-10-12--14-56-41 ETAB5-01.03.07S.I" adlı klasöre tıklıyoruz.
 11. Tabletimize yedek yükleniyor. Yükleme işlemi bittikten sonra ana menüye dönüyoruz. Ardından ise Wipe seçeneğine tıklayıp alttaki butonu kaydırıyoruz bu işlemde bittikten sonra ana menüye geri geliyoruz.
 12. Reboot seçeneğine tıklayıp açılan yerde ekrana gelen System'e tıklıyoruz ve tabletin açılmasını bekliyoruz. Açılan tablet siyah ekran oluyor ve üst bölge de ise ekran kaydırma yeri olacak.
 13. Bu ekrandan üstteki bölmeyi kaydırın ve ayarlar bölümüne girin. Uygulamalara girip tüm uygulamalar sekmesine tıkladıktan sonra, orada bekleyip cihazımızı yeniden bilgisayara bağlıyoruz.
 14. Reboot seçeneğine tıklayıp açılan yerde ekrana gelen System'e tıklıyoruz ve tabletin açılmasını bekliyoruz. Açılan tablet siyah ekran oluyor ve üst bölge de ise ekran kaydırma yeri olacak. - Sonra kabloyu çıkartıyoruz ve ayarlardan Uygulamalar / Tüm Uygulamalar'a girmiştik burdan Dosya Yöneticisine tıklıyoruz.
 15. Açılan yeri aşağı kaydırın Başlat butonu var ona basıyoruz ve Nova Launcher.apk'yı kuruyoruz bundan sonra tüm işlemler bitmiş oluyor hayırlı olsun.
 
 • Beğen
Tepkiler: gokturk_28 ve MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
kışın kullanmak zorunda kaldım işkence gibiydi :ehe, güzel anlatım bulamamıştım root atamamıştım.
 

qckq

Üye
Linkleri Yenileyebilirmisiniz
 
dargman69

dargman69

Üye
linkler ölmüş hocam
 

Misafir - 120315

lınk yenılew
 
Yönetici tarafından düzenlendi:
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt