General Mobile 4G Stock Rom ve Root (Konu Yenilendi)

Sponsorlu Bağlantılar

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
General Mobile 4G Stock Rom ve Root (Konu Yenilendi)
İNDİRİLECEK DOSYALAR

Dosyalar :

Philiz Touch Recovery (Cwm)

Minimal Tool

Fastboot :

Stock Rom Link Yenilendi (Google Drives) (Tek Simli)

Stock Rom (Çift Sim) (Luz59l derleme numaralı)

1- İşleme bu üstteki dosyaları indirmekle başlıyoruz.

2-Paylaştığım Stock Rom'u indirin (1. Yöntem : Direk rardan çıkan ''clockwork'' dosyasını telefonunuzun sd carta atın.)

3-. Telefonumuzdan Ayarlar>Telefon Hakkında>Derleme Numarasına
birkaç kez hızlıca dokunuyoruz ve artık geliştirici modunu aktif ediyoruz

4-Aktif edildikten sonra bir geri ekrana geliyoruz ve Geliştirici seçenekleri menüsüne giriyoruz ve "USB hata ayıklaması" ve "OEM kilit açma" seçeneklerini açık konumuna getiriyoruz.

5-Bunları yaptıktan sonra telefonumuzu kapatıyoruz ve recovery modda tekrardan açıyoruz.

(Bilmeyenler için recovery'i mode giriş işlemi Ses Açma + Power tuşuna basılı tutarak açmak general mobile yazısı geldiğinde elleri çekmektir tekrardan ekrana android robotu geldiğinde ise önce power tuşuna basarken ses açma tuşuna bir kere dokunma ile recovery mode giriş yapmış oluyoruz.)

6-Oradan tuşlarla gelerek ''reboot to bootloader'' seçiyoruz .

7-Bu seçeneği seçtikten sonra ekranımıza General Mobile yazısı gelecek ve o ekranda bekleyecektir korkmayın.

8- Telefonu bilgisayara bağlayın. Ve cwm recovery image dosyasını boş bir klasör açıp içine atın. Shift+Sağ tıkla klasördeyken komut penceresini açın.

9-Komut penceresine "fastboot oem unlock-go" komutunu verin.

10- Bu işlem telefondaki bütün verileri siler . O yüzden yedek alabilirsiniz.

11-Komut uygulandıktan sonra "fastboot boot recovery-cwm.img" komutunu vereceğiz ve bir süre bekledikten sonra telefon ekranımızda PhilZ recovery olacak

( Bu geçicidir.
Tekrar Recovery ekranında açarsanız Stock Recovery gelir merak etmeyin.)

12- PhilizTouch'tan '' Backup and Restore'' ona basıp ikinci satırdaki Restore from /sd carta basın o kuracaktır zaten işlem bitti.

13- İki üç kere telefon açılıp kapanır ve hazır .

Kesinlikle Okuyun !!

Dip Not: Kapanır açılırken iki kapanış ta da power (güç) tuşuna 2 kez hafifçe dokunun.
Sonra Son kapanış ta uzun titrer.
1 kez basıp reboot system now. Deyin.
Telefonu açin üst bildirim barını çekemezsiniz.
Telefon affalar bazı tuşlar basmaz.
Telefonu Menüden Ayarlar'dan Yedekle ve Geri Yükleden Sıfırlayın iş asıl şimdi bitti )

(Yanlış anlaşılmasın bu Rom'dur fakat yedek şeklindedir. Güncelleme gibi düşünün .Fakat çözüm veren bir güncelleme gibi. :) )
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(Rom atmadan da yapabilirsiniz sadece recoveryi flashlayın )
Ayrıca Bu işlemlerden Sonra Root atacaklar ( atmak isteyenler buradan daha garanti yapabilirler :

1-Öncelikle sdcard'ımızın içine vermiş olduğum subin.zip dosyasını atıyoruz ve arkasından telefonu PhilZ recovery'i ile başlatıyoruz.
2-(Yukarıda anlattığım adımlar ve fast boot boot recovery-cwm.img komutuyla)
3-Ardından eçılan Ekranda "Install Zip"'i seçiyoruz
4-Choose zip from /sdcard a tıkladıktan sonra sdcardımıza kopyaladığımız subin.zip dosyasını seçiyoruz ve önümüze gelen mesajda "yes" i seçiyoruz.

Tebrikler telefonunuz artık rootlanmış oldu!

Subin.zip :

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: H0lligan ve TheLost72

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
@olcaytoergun Hocam buradan istediğinizi yapın güncelleme bile alırsınız.

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
Konu linkleri ve içeriği yenilendi.

MrSlime

MrSlime

Üye
kaan hocam 8- Telefonu bilgisayara bağlayın. Ve cwm recovery image dosyasını boş bir klasör açıp içine atın. Shift+Sağ tıkla klasördeyken komut penceresini açın. adımında takıldım ben ya shift + sağ tık hiç bir şey olmuyor
kaan hocam 8- Telefonu bilgisayara bağlayın. Ve cwm recovery image dosyasını boş bir klasör açıp içine atın. Shift+Sağ tıkla klasördeyken komut penceresini açın. adımında takıldım ben ya shift + sağ tık hiç bir şey olmuyor
Halletmeye çalışıyorum sonuçları yazarım
Siliniyor kısmında baya bir bekledi hayırlısı :( Korkuyorum yeniyim telefon bozulursa ne yapıcam acaba

Rygebin

Rygebin

Üye
    Konu Sahibi
@onurgungor98 konu çalarken dikkatli olacaksın arkadaşım ..

Üst Alt