Genel Af İmkanı ? Görüşleriniz ?

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Evet ama böyle bir faaliyetimiz olduğunu nasıl haber vereceğiz o önemli. Site üzerinde duyuru bandı olması lazım o zaman o da aylarca mı duracak kötü bir izlenim olabilir.

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Arkadaşlar, son nihai olarak o zaman belli bir kıstas koyalım ve bu kıstasa göre gelen tüm üyelerin banlarını açalım ve hepsine bilgilendirme maili atalım.

Sitede online sayımız artmasına rağmen mesaj yazma oranlarında aynı oranda artış yok, zaten zayıflamıştı bir nebze bu şekilde bir tetikleyici çalışma yapmamız zararımıza olmaz. En fazla, yöneticiler tekrar üyeyi banlamak zahmetiyle uğraşır o olur.

Şu an kıstas olarak 100 mesaj ve üstü mesaj yazmış tüm banlı üyelerin açılmasını son oylamaya sunuyorum. 100 Mesaj iyi bir kıstas diye düşünüyorum yani bir süre aktiflik yapıp sonra vazgeçmiş hata yapma durumuna girmiş veya siteyi gözden çıkarıp bırakmış anlamında. 100 Mesaj altı zaten genelde spamcılar olabilir.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', anılbaran, Buğra ve 2 diğerleri
asigsasi

asigsasi

Üye
benden onay :)

ANIL

ANIL

Admin
Bende sıkıntı olacağını sanmıyorum 100 mesaj düşüncesi iyi.

Buğra

Buğra

Admin
Benden de onay var umarım geri dönüş oranı yüksek olur

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Benden onay yok, üyelerin cezasına göre banlarını silmemiz gerek olduğunu düşünüyorum. Ana avrat küfür eden yada spam yapan üyelerden bize hiç bir fayda gelmeyecek yerini zarara bırakacaktır.

Saygılar...:bigstar:

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref', anılbaran, Mesut Aktaş ve 2 diğerleri
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Benden onay yok, üyelerin cezasına göre banlarını silmemiz gerek olduğunu düşünüyorum. Ana avrat küfür eden yada spam yapan üyelerden bize hiç bir fayda gelmeyecek yerini zarara bırakacaktır.

bencede olacaksa mutlaka başvuruya göre değerlendirme gerekli gelipte siteyi inadına batırmaya çalışanlarla uğraşacağımıza gelen başvuruları değerlendirmekle uğraşırız daha iyi:)

• Beğen
Tepkiler: Dogus Pertez
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Toplam banlı üye sayısı ne kadar? Bunların ne kadarını geri kazanabiliriz, veya banı açılanların ne kadarı tekrar aktif olur. Bunun yerine başvuru ile ban affı yaparsak zaten aktif olmak isteyen kişiler başvuru yapacağı için direk olarak sonuca ulaşmış oluruz. Hem üyelerdeki adalet duygusu da zedelenmemiş olur.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1 ve Mesut Aktaş
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Toplam banlı üye sayısı ne kadar? Bunların ne kadarını geri kazanabiliriz, veya banı açılanların ne kadarı tekrar aktif olur. Bunun yerine başvuru ile ban affı yaparsak zaten aktif olmak isteyen kişiler başvuru yapacağı için direk olarak sonuca ulaşmış oluruz. Hem üyelerdeki adalet duygusu da zedelenmemiş olur.
en iyi cevap seçecektim de buton yok malesef bu kategoride... :)

anılbaran

anılbaran

Üye
Ne kadarını geri kazanıcaz bilemiyorum.Şimdi mesela 2006 da ban yıyen adamında mı banı kalkıcak ? Sadece 100 mesaj üzeri ne olursan yıne gel oluyor .Sayı ne kadar bilmiyorum ama tek tek oturup şu gelsin bu gitsin desek çorbaya döner. En iyisi mail atıp böle böle eğer aktif olmak istiyorsan başvurup hesabını geri alabilirsin demek. Herkesin banını açarsak ne kaybederiz bunu ileride görücez bir sürü senaryo yazarım burada ama gerek yok . Çok fazla kaybedecek bir şeyimiz bence yok sonuçta arıza çıkartan olursa bunları izleyeceğiz ona göre ceza işlemlerini uygularız.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1 ve Buğra

'Şeref'

Emekli Yönetici

Bende aynı görüşteyim ..::)

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Yorum yapmam ne kadar doğru bilemiyorum doğrusu. Çünkü moderatörlükte burda yeniyim.

Ama yinede düşüncelerimi şöyle açıklayabilirim.
  • Özellikle forumda değerli adminlere hafif veya ağır hakaret edenlerin af edilmesi pek doğru olmaz düşüncesindeyim. Var sayalım ki af ettik onları. O zaman sözüm meclisten dışarı, nasılda tükürdüğünüzü yaladınız şeklinde bir havaya kapılabilirler.
  • Ama kuraldışı veya diğer bazı nedenlerden dolayı hata yapıp banlanan varsa, onların af edilip banlarının kaldırılması bence onlara ek bir şans olur. Bu durumdaki banlı üyelerin af edilmeleri durumunda nasihat şeklinde bir uyarıyı almaları uygun olur. Böylece daha dikkatli olacaklarını düşünüyorum.
  • Daha önce banlı olup, banları kaldırılan üyelerin isimleri, Yönetim bölümünde diğer üyelerin görmeyeceği şekilde bir konu altında isimleri yazılırsa, kimin bandan kurtulduğunu bizde biliriz. Böylece onların yazdıkları mesajları ve açtıkları konuları izleme şansımız olur.
Aklıma şu anda sadece bunlar geliyor.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
son yazılan mesajlara bakılrak
1-öncen kuralların belirlenip daha sonra bir forum hazırlanması
2-gelen başvuruların bu kurallar dahilinde değerlendirilmesi
3-kabul edilen her başvuru için önceden nick değişimlerinde olduğu gibi bizlere bildirim atılması
güzel olur gibi duruyor:)