Genel Af İmkanı ? Görüşleriniz ?

Sponsorlu Bağlantılar

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Genel Af İmkanı ? Görüşleriniz ?
Arkadaşlar normalde bu zamana kadarki yönetimimizin basiretine bağlı olarak genel veya özel aflar çıkarmadık, ancak kişisel pişmanlıklarla ve müracatlarla bazı üyeliklere özel aflar yapabildik fakat yönetim olarak hiçbir zaman kendimiz genel bir af gündeme getirmedik ve konuşmadık.

Ancak son zamanlardaki aktiflik anlamında kötüye gidişata bir önlem ve önlenmesi konusunda bir hareket olarak, daha önce ceza almış üyelerin banını -belli bir kıstasa bağlı olarak- açabilir miyiz diye düşünmeye başladım ve birlikte tartışmak istedim.

Bize bir zararı olmayacağını düşünüyorum ve banlı olup da siteye girmek isteyen ama eski profiline kavuşamayacağı için girmeyen başka profil ile de girip çömez görünmek istemeyen bir grup olduğunu düşünüyorum. Bu fikrim özellikle, bugün 3 yıl önce banlanıp bana pişmanlığından bahsederek bazı sebepler ortaya atan ve özür dileyen bir üye tarafından daha da netleşti. Bunu atamayan veya atamayacak da belki yüzlerce üyemiz vardır.

Bize dezavantajı ise, yönetime iş düşebilecek olması. Zira her cezası açılan devamında yine benzer kural dışı faaliyetleri veya açılmasıyla birlikte direkt olarak hakaret ve uygunsuz davranışlar sergileyerek kendini tekrar banlatmaya çalışabilir -bir tepki olarak- ancak bunlarla uğraşabilecek yönetim sayımız mevcut. Yönetimde de son zamanlarda alışılmaya başlanan pasiflik sendromunu da belki böyle yogun bir yönetim haliyle aşmış oluruz. Yönetim de bayılmış durumda işsizlikten :)

*Bu tip bir afta açılan üyelere mail atarak ayrıca durumu uygun bir dille bu şekilde bildirebiliriz. Böylece haberleri de olur.

Görüşlerinizi dinlemek isterim.

• Beğen
Tepkiler: asigsasi, Buğra ve Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
evet olabilir aslında siteyede bir zararı olacağını sanmıyorum, eğer hakaret vs olursa zaten uzaklaştırılır ama çoğunluk olarak hakaret edebileceklerşni zannetmiyorum, ama aktif bir yönetici gerekir gün içerisinde de aktif şekilde olan birileri lazım o kişilerin huzursuz bir ortam oluşturmaması için mesajlarına müdahale edebilmeli

'Şeref'

Emekli Yönetici
Eskiden konu dışı çok hareketliydi mesela tekrar dönüş olursa özellikle burası canlanır sanki..

Yerinde bir adım olur diye düşünüyorum.

Birde şu var beş on konu açan üye site şöyle yapmazsa bir daha konu açmam vs triplere giriyor. Paylaşımşıcı üyeye ihtiyacımız var dosya bölümlerinde özellikle.. bi şekilde teşvik etmemiz lazım.

Bay H

Bay H

Üye
İşin açığı ben bu duruma pek sıcak bakmıyorum. Burada alenen kullanıcılara hakaret etmiş üyelerin affı sağlanıp engellemeleri kalktığında hakarete maruz kalan üyelerin bu durumu hoş karşılayacağını sanmıyorum, hatta burada durmalarını sağlayacak bir neden de göremiyorum.
Burada üyenin teki örneğin bizlere hakaret edecek ve sonrasında affedilip tekrar burada dolaşmasına göz yumulacak, bu bizi ne kadar mutlu eder?
Sitenin aktiflik konusunda atacağı başka adımlar olmalı; yeni içerikler, yeni formatlar bularak kullanıcı çekilmeye çalışılmalı.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Her hangi bir sakıncası yok bence de, mail gönderilirse bir geri dönüş yapılabilir.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
ANIL

ANIL

Admin
Olumsuz değilim ben de öyle söyleyeyim.

Buğra

Buğra

Admin
Olumlu bakıyorum eğer bu üyelere tekrar ulaşıp haber verip foruma kazandırabilirsek harika olur :hmmm

Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Ulaşırız ve bir kısmını kazandırabiliriz ancak @Bay H nin dediği gibi dezavantajlarımızın olup olmayacağını tartışmamız gerekiyor bence en başta. Tek handikap bu aslında.

İşin açığı ben bu duruma pek sıcak bakmıyorum. Burada alenen kullanıcılara hakaret etmiş üyelerin affı sağlanıp engellemeleri kalktığında hakarete maruz kalan üyelerin bu durumu hoş karşılayacağını sanmıyorum, hatta burada durmalarını sağlayacak bir neden de göremiyorum.
Burada üyenin teki örneğin bizlere hakaret edecek ve sonrasında affedilip tekrar burada dolaşmasına göz yumulacak, bu bizi ne kadar mutlu eder?
Sitenin aktiflik konusunda atacağı başka adımlar olmalı; yeni içerikler, yeni formatlar bularak kullanıcı çekilmeye çalışılmalı.

asigsasi

asigsasi

Üye
küfürle banlanmış olanlar değil de diğer üyeler için bende olumlu bakıyorum

cihanata_1

cihanata_1

Üye
aynen bende hiç sıcak bakmıyorum böyle bir duruma bu ortamda ban yiyyenlerin çoğunluğu bunu haketmiştir,ceza sistemini doğru kullandığımıza inanıyorsak böyle birşey yapmaya hiç gerek yok ki şuanda burada aktif kişileri rahatsız edeceği hatta bazılarını buradan uzaklaştıracağı kesin:)

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Bize dezavantajı ise, yönetime iş düşebilecek olması. Zira her cezası açılan devamında yine benzer kural dışı faaliyetleri veya açılmasıyla birlikte direkt olarak hakaret ve uygunsuz davranışlar sergileyerek kendini tekrar banlatmaya çalışabilir -bir tepki olarak- ancak bunlarla uğraşabilecek yönetim sayımız mevcut. Yönetimde de son zamanlarda alışılmaya başlanan pasiflik sendromunu da belki böyle yogun bir yönetim haliyle aşmış oluruz. Yönetim de bayılmış durumda işsizlikten :)
yönetime iş düşecek ama bir yandan yönetim bunlarla uğraşırken yönetim ve diğer üyeler de mutsuz olacak üstteki mesajımda dediğim gibi cezayı hak edene ceza verilmiştir af çıkarıp da bunu bozmaya ve üyeleri huzursuz etmeye hiç gerek yok birkaç kişinin banı açılmış diye bile şikayetçi olmuştu konu dışında birisi:) @Bay H arkadaşın desdiğ gibi zamanımızı başka ilgi çekecek projelere ayırarak aktif olsak çok daha iyi olacaktır:)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Böyle bir af çıkarma kararı, bağlı eski üyelerin belli bir kısmını geri getirecektir. Rakamsal olarak ne kadarı geri gelir bilemeyiz. Ama diğer taraftan yeni küskünlüklere de yol açabilir.

Böyle bir karar alınacaksa da gerekli, makul ve gönül alıcı bir açıklamamızın da hazır olması gerekiyor.

Aktifliği artırmak için ise kimsenin yapmadığını yapmamız gerekiyor. Bu genel af kararı bence kısa süreli ve çok da etkili olmayacak bir adım olacaktır. Bizim yapmamız gereken kalıcı bir çözüm olmalı. Rakip forumlara kaptırdığımız asıl büyük kullanıcıyı geri getirecek adımları bulmamız lazım.

• Beğen
Tepkiler: cihanata_1 ve Mesut Aktaş
anılbaran

anılbaran

Üye
öncelikle böyle bir uygulamayı aylar önce sdn forumuda başlattı diye biliyorum .Ama onlarda sonucu ne oldu bilemiyorum sadece youtube kanallarında açıklamışlardı artık geri gelebilirsiniz vs diye..

Gel gelelim kendi forumumuzda böyle bir şeye kalkışsak ne olur sorusuna..Öncelikle siz benden çok daha iyi bilirsiniz zamanında bir çok kişi burada başımıza bela oldu yazdıkları mesajlardan verdikleri tepkilerden vs vs ..Bu kişiler bizim yakamızı uzun bir süre bırakmadı başka hesaplarla gelip ortalığı karıştıranlarda oldu .Her seferinden banladık çünkü başka türlü savaşamazdık .Ama bu sorunlu üyelerin üzerinden uzun bir zaman geçti.

Bir çok kişi ettiği lafların birikmesinden elde edilen sonuçla banlandı eğer banlamasaydık forumda ki huzura zarar verecekti.Şimdi bu konuyu bir örneklendirelim .Koşullar ne olursa olsun herkese ne olursa ol gel mi diyeceğiz? Yoksa belirli kıstaslarda olan kişileri mi gel diyeceğiz? 2. yazdığımı yapmaya kalkışsak neye göre yapıcaz bir çok üye var hangi birinin ne yaptığını hatırlamak çok zor .Kayıtlara göre bakıp bakıp incelesek bu da uzun sürecek bir iş burada bir mahkeme ortamıda kuramayız.O yüzden tehlikeli olabilecek şartlarda olan üyeleri yine de kaba taslakta olsa yanımıza yaklaştırmamalıyız.Onun haricinde evet böyle bir teklifte bulunabiliriz ama bunun bize kaç sağlam üye kazandıracağı meçhul.

Ben bu konuda hassasım çünkü tarlaya giderken evde ki bulgurdan olmak gibi bir sonucla karşılaşmak istemiyorum.Sonra o gelelerle bir de uğraşmayalım çocukluk yapanları vs tekrardan banlamak zorunda kalırsak geçmiş olsun yani..Ondna sorna adımız çıkıyor ''MaxiCep herkesi banlıyor '' vs gibi..

Yine de herşeye rağmen elimi taşın altına koyup bunu desteklerim en azından deneyelim diyebilirim.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
öncelikle böyle bir uygulamayı aylar önce sdn forumuda başlattı diye biliyorum .Ama onlarda sonucu ne oldu bilemiyorum sadece youtube kanallarında açıklamışlardı artık geri gelebilirsiniz vs diye..

Gel gelelim kendi forumumuzda böyle bir şeye kalkışsak ne olur sorusuna..Öncelikle siz benden çok daha iyi bilirsiniz zamanında bir çok kişi burada başımıza bela oldu yazdıkları mesajlardan verdikleri tepkilerden vs vs ..Bu kişiler bizim yakamızı uzun bir süre bırakmadı başka hesaplarla gelip ortalığı karıştıranlarda oldu .Her seferinden banladık çünkü başka türlü savaşamazdık .Ama bu sorunlu üyelerin üzerinden uzun bir zaman geçti.

Bir çok kişi ettiği lafların birikmesinden elde edilen sonuçla banlandı eğer banlamasaydık forumda ki huzura zarar verecekti.Şimdi bu konuyu bir örneklendirelim .Koşullar ne olursa olsun herkese ne olursa ol gel mi diyeceğiz? Yoksa belirli kıstaslarda olan kişileri mi gel diyeceğiz? 2. yazdığımı yapmaya kalkışsak neye göre yapıcaz bir çok üye var hangi birinin ne yaptığını hatırlamak çok zor .Kayıtlara göre bakıp bakıp incelesek bu da uzun sürecek bir iş burada bir mahkeme ortamıda kuramayız.O yüzden tehlikeli olabilecek şartlarda olan üyeleri yine de kaba taslakta olsa yanımıza yaklaştırmamalıyız.Onun haricinde evet böyle bir teklifte bulunabiliriz ama bunun bize kaç sağlam üye kazandıracağı meçhul.

Ben bu konuda hassasım çünkü tarlaya giderken evde ki bulgurdan olmak gibi bir sonucla karşılaşmak istemiyorum.Sonra o gelelerle bir de uğraşmayalım çocukluk yapanları vs tekrardan banlamak zorunda kalırsak geçmiş olsun yani..Ondna sorna adımız çıkıyor ''MaxiCep herkesi banlıyor '' vs gibi..

Yine de herşeye rağmen elimi taşın altına koyup bunu desteklerim en azından deneyelim diyebilirim.
Ben böyle bir şeye karsiyim ama olacaksa mutlaka ciddi kıstaslarla olmasi gerekir belli ceza nedenlerine ve eski bildigimiz kisilere yapilabilir belki:)

• Beğen
Tepkiler: anılbaran
Ozan

Ozan

Admin
    Konu Sahibi
Veya ban açma ile ilgili bir talep formu hazırlarız dolduranları inceleriz ve duruma göre açarız herkesi açmaktan ziyade. Ancak burada da formu gönderen üyelerin çoğunun geçmiş akıbetlerini hatırlamıyor olacağız.

• Beğen
Tepkiler: ANIL, cihanata_1 ve Buğra
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Evet doğru

• Beğen
Tepkiler: Buğra
cihanata_1

cihanata_1

Üye
Veya ban açma ile ilgili bir talep formu hazırlarız dolduranları inceleriz ve duruma göre açarız herkesi açmaktan ziyade. Ancak burada da formu gönderen üyelerin çoğunun geçmiş akıbetlerini hatırlamıyor olacağız.
tam bende bunu diyecektim:)

ANIL

ANIL

Admin
Forumda Kimsecikler Kalmamış

İkinci bir şansı dile getiren üyeler var. En azından ilk olarak talep formunu denemeliyiz diye düşünüyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Bu iyi olur. Formu tüm üyelere gönderebiliriz. Bu sayede ulaşamadığımız kişileri de mevcut aktif üyeler tekrar siteme davet edebilir. Bu talepleri de aktif bir şekilde inceleyip sonuca bağlarız.

• Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş ve Buğra