Gecce

Sponsorlu Bağlantılar

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
  • Kahkaha
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sabah demlediğim çayı akşam da içiyorum ben mi cimriyim
Mesaj birleştirildi:

İsraf günahtır
Beyler Ben İkna Oldum Cimri Olan Benim :kop: :kop:

Bir Ara Malum Yine Kamera Takıyoruz. Ber Ber Dükkanı.Tabi Ofluyuz Direk Allah'a Bağlıyızya. Adamda Çay Demledi 1 İçtik Neyse 2 İçtik Dedim Yeter Artık Zaten Çay Değil Zorla İçiyorum.Neyse Öğlen Oldu Adam Geldi Bana Diyor ki Nasıl Oflusun Çay İçmiyorsun Falan.Ben Evde Olsam Sabah Demliyorum Akşama Kadar İçiyorum Dedi Aynı Çayi :dry: Şimdi Çıkıp Adama Diyemedım İçtiğin Çay Olsa İçicez Ama Çay Değil.

Ayrıca Konusu Gelmişken. Tekrarlıyorum:
1.Kaynamış Suyun Üstüne 1 Kaşık Çay Olmaz Çünkü Dem Vermez. En Az 1 Çay Bardağı Çay Atın.Tabi Bu Çayın Markası ve Demliğin Büyüklüğüne Göre Değişir.Eğer Çay Çok Olursa Acı Olur İçilmez.Onun Ortasını Bulmalısınız.Ben Örnek Veriyorum Evdeysem Su Bardaği ile 2 3 Bardak Çay İçerim ve %75 i Dem Olmak Zorunda Yoksa İçemiyorum. Tabi Bu Kadar Dem Çıkması İçinde Çayı Basmanız Lazım.Cimrilik Nolmaz.

2.Kaynamış Suya Çayı Döktünüz.Bu Süreden Sonra Çayı Sallamadan Ocağin Üstüne Koyun.Ağır Ağır Alttan Kaynasın Demliği Isıtsın. 20 25 Dk Sonra Sallatmadan Demliğin Kapağini Açın ve Çaya Bakın Çöktümü.Eğer Çökmediyse Oturun Bekleyin. Bazı çaylarda Çökmeyebiliyor veya Geç Sürebiliyor.Çay Çökerse Oturun Sizde Çökün Dertleşin Biraz.

3.Daha Ne Duruyorsunuz İçin İşte yada Bal yiyin :sirit:

4.Çay 1 Saatten Fazla Kaynarsa yada İçilmezse Kansorejen Maddeler Üretebiliyor. O Yüzden Mümkün Olduğunca Taze İken İçmeye Bakın. Sürekli Ocak Üstünde Duran Çay Faydalı Değil. En Fazla 1 Saat.

Ha Sabah Demledin Akşama Tekrar Isıtıp İçersin Onu Bilmem Bir Sakıncası Olur Mu Olmaz Mı Ölçmedim Ki Oğlum :sirit:

5. Bitecek sandınız Değil Mi? ve Evet Bitti Nokta
Mesaj birleştirildi:

Ha Son Olarak Eğer Çay Hoşunuza Gitmiyorsa Muhtemelen Su Kaynaklı Birşey Olabilir. Ben Trabzonda İçtiğim Çayı Ankaraya Gelince Mumla Arıyorum. Çünkü Rakım Yüksek Su Temiz ve Çayın Tadı Oluyor. Ankarada Yavaş Kardeşim Sağolsun İçiyoruz Kireçli Su And Tea Sonrada Alışana Kadar Tuhaf geliyor Tadı.

Cimri Olmayan arkadaşlar Hazır Su yada Dağ Suyu Varsa Onunla Demleyip Denesin. Ölçü ve Süreyi Not Alsın Aynı Çayı Aynı Tokluk Ruh Hali ve Ortamda Tekrar Şebeke Suyu İle Demleyip Denesin Anlar Farkı

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
eskiden magazin dergilerini almazdım niye pahalıydı çünkü
posta gazetesi alırdım ve halen de almaya devam ediyorum içeriği güzellerle dolu ve içi boş değil diğerleri gibi
ve fiyatı da 2 ₺ olmuş ne güzel 1.5 ₺ ye alıyordum. [(Ver Posta ya gitsin.) Reklamlarrrr ]

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
eskiden magazin dergilerini almazdım niye pahalıydı çünkü
posta gazetesi alırdım ve halen de almaya devam ediyorum içeriği güzellerle dolu ve içi boş değil diğerleri gibi
ve fiyatı da 2 ₺ olmuş ne güzel 1.5 ₺ ye alıyordum. [(Ver Posta ya gitsin.) Reklamlarrrr ]
Level Dergisi Fİlan Al Cd Veriyorlar Program vs Yanı En Son Cd Veriyorlardıda Daha Almadım. Ah Fakirlik 50 Kuruşa Gasete ALırdım

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Takvim gazetesi 1.50 ₺
Takvim de İyi ve Ucuz

gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Çalışıyom iş yerindeyim dün akşam 9 da başladık bugün sabah 6 ya kadar devam

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Sabah yatıyor bize kalkın diyor :zzz:

• Kahkaha
Tepkiler: gonyalı
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Uyusun da büyüsün neennii
tıpış tıpış yörüsün neennii

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Bak yine uyandırdı sopa:

• Beğen
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Haydi çocuklar uykuya dalın
İnsana dalmayın
Rüyaya dalın
Kâbusa dalmayın
Uyurken salın
Milletin içinde salmayın

• Beğen
gonyalı

gonyalı

Üye
    Konu Sahibi
Haydi çocuklar uykuya dalın
İnsana dalmayın
Rüyaya dalın
Kâbusa dalmayın
Uyurken salın
Milletin içinde salmayın
bu 6 lığı @DarkredBlue61 e hediye ediyom kötü günlerinde okursun
artı ufkunu açar 😄😁

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
bu 6 lığı @DarkredBlue61 e hediye ediyom kötü günlerinde okursun
artı ufkunu açar 😄😁
Men Çocuk Değilim Abey O Yüzden Başında Erkekler yada Delikanlılar Yazsaydın NEyse :bilmm

• Beğen

Üst Alt