Haber Gdr3 Güncellemesi Önümüzdeki Haftalarda Başlıyor

Sponsorlu Bağlantılar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
Gdr3 Güncellemesi Önümüzdeki Haftalarda Başlıyor
Burada Sizlerle paylaştığımız haberin ardından Microsoft Türkiye de konuyla ilgili bir yazıyı resmi bloğundan yayınladı.

Açıklamayla Windows Phone 8 GDR3 huncellemesinin ayrıntıları da ilk kez resmi olarak açıklanmış oldu. Bu arada yapılan açıklamanın satır aralarında güncellemenin genel olarak önümüzdeki haftalarda yayınlanmaya başlayacağı ve yıl sonuna kadar tüm cihazların güncellemeyi almış olacağı belirtilmiş.

Windows Phone 8 GDR3 güncellemesinin neler getirdiğine de resmi bilgilere göre kısaca bir göz atalım;

•Daha kullanışlı zil sesleri: Artık SMS’ler için de kişiye özel zil sesleri atayabilmeniz sayesinde ekrana bakmadan mesajın kimden geldiğini anlayabileceksiniz. Ayrıca Güncelleme 3 sayesinde anlık mesaj, e-posta, sesli mesaj ve hatırlatıcılara da özel zil sesi tanımlayabileceksiniz.

•Baş dönmesine son: Yatakta e-posta okumaya çalışırken ekran oryantasyonunun sürekli değişmesinden mi şikayetçisiniz? Ekranı sabit tutmak için yeni dönüş kilitleme özelliğini kullanabilirsiniz.

•Daha iyi depolama yönetimi: Yeni depolama ayarları telefonunuzda daha fazla boş alan yaratmanızı ve geçici dosyaları daha iyi yönetmenizi sağlıyor. Yeni kategori görünümü ile hangi dosyanın ne kadar yer kapladığını tek bakışta göreceksiniz.

• Uygulamaları daha kolay kapatma: Uygulama değiştirici ile işiniz biten uygulamaları hızla kapayabileceksiniz.

•Daha akıllı durum göstergeleri: Yeniden tasarlanan Wi-Fi ve hücresel bilgi göstergeleri, data alınıp gönderildiğinde anında aktif olarak görüntülüyorlar.

•Kutudan çıktığı anda Wi-Fi bağlantısı: Telefon ayarlarını yaparken Wi-Fi bağlantısı yapabilmeniz sayesinde cihazı kutusundan çıkardığınız anda hücresel data harcamazsınız.

• Daha iyi Bluetooth: Ekibimiz Bluetooth aksesuarları ile bağlantıyı geliştirmek için bazı iyileştirmeler yaptı

• Beğen
Tepkiler: pirenuri, suyunsesi ve sahte_suhte

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
porfeeeeekt :D

dakamon

dakamon

Üye
Blog yazısını bende okudum ama önümüzdeki haftlarda allah bilir dünyanın neresinde yayınlanır. Ayrıca lumia sahipleri bittersweet shimmer da alacakları için bence 1 ay rahat beklemesin güncellemeyi diyorum :) htc ler için sanırım geçerli bu 1 2 haftaya yayınlanma mevzusu. YAda samsung ativler için. :D biz yine bekleriz sene sonunu.

• Beğen
Tepkiler: PcCasper
papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
@dakamon Lumia'ların alacakları bittersweet shimmer bir ay daha beklemeye değer:ehe

osilost

osilost

Üye
benim dev hesabım vardı şimdi bana güncelleme geldi yüklüyorum hadi hayırlısı HTC 8S

ÖEY

ÖEY

Üye
Hayırlısı olsun bakalım, resmi olarak start verildi yani :D iyi beklemeler :D :D

blackcemre

Üye
Haber için teşekkürler,bildirim çubuğu gelemeyecek mi?

katil_197

katil_197

Üye
bu sefer hızlı hareket ediyorlardır belki :D

PureFood

PureFood

Üye
abi bitter'de ne vardı kısaca özetler misin :D

conquer_or

Üye
valla amber için in july dedi kadın biz anca in septemberda kavuştuk. İnşallah gdr3 de öyle olmaz ama yıl sonuna kadar tüm cihazlar güncellemeyi alacak cümlesi biraz korkuttu sanki ;:(

Son düzenleme:
zırtvırt

zırtvırt

Üye
Vallahi de billahi de tillahi de resmen benim için çıkarmışlar bu güncellemeyi! Ne istiyorsam, neyden şikayetçiysem hepsi yeni güncellemede gideriliyor. Lakin merek ettiğim ve arzı-ı sual ettiğim bir husus var. Zeki Müren de bizi görecek mi misali, Lumia 820'ler de bu güncellemeyi görecek mi?

Dejavuex

Dejavuex

Üye
Yani şöyle diyebiliriz miyiz ? Aralığın ortasına doğru lumia 920 serisi alır mı ? (: (her 2 güncellemeyi)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
    Konu Sahibi
tüm Windows Phone cihazlar bu güncellemeyi alacak. Operatörlerden kaynaklı olarak bazı cihazlarda gecikme olabilir fakat yıl sonuna kadar tüm cihazlar alabilecek denilmektedir.

Vallahi de billahi de tillahi de resmen benim için çıkarmışlar bu güncellemeyi! Ne istiyorsam, neyden şikayetçiysem hepsi yeni güncellemede gideriliyor. Lakin merek ettiğim ve arzı-ı sual ettiğim bir husus var. Zeki Müren de bizi görecek mi misali, Lumia 820'ler de bu güncellemeyi görecek mi?

Yani şöyle diyebiliriz miyiz ? Aralığın ortasına doğru lumia 920 serisi alır mı ? (: (her 2 güncellemeyi)

• Beğen
Tepkiler: zırtvırt
bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
GDR3'ün OTA güncellemesi en geç Aralık ayı ortalarında başlayacak.
Daha önce de verilebilir. 15 Kasım-15 Aralık arası tetikte olun.

serverfun912

serverfun912

Üye
Dahasını isteyelim beyler forumun bir anketinde isteklerimiz vardı.Her gün wp sitesine girip öneri ve şikauiyet kutusuna birde geri bildirime mesaj atıyorum sayemde güncelleme hızlı gelecek hadi yine iyisiniz.

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS ve zırtvırt
zırtvırt

zırtvırt

Üye
Dahasını isteyelim beyler forumun bir anketinde isteklerimiz vardı.Her gün wp sitesine girip öneri ve şikauiyet kutusuna birde geri bildirime mesaj atıyorum sayemde güncelleme hızlı gelecek hadi yine iyisiniz.

Tanrı seni korusun ve yüceltsin. Bayramın mübarek olsun.

braayn

braayn

Üye
heyecanla bekliyoruz...

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
En kötü ihtimalle Bittersweet'i nsu dan çekeriz de Bittersweet de ne gibi farklılıklar olacak bir bilgisi olan var mı? Gözler Hep GDR3'teydi. Amberde çok güzel özellikler eklediler. Ya Bittersweet'te?

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
En kötü ihtimalle Bittersweet'i nsu dan çekeriz de Bittersweet de ne gibi farklılıklar olacak bir bilgisi olan var mı? Gözler Hep GDR3'teydi. Amberde çok güzel özellikler eklediler. Ya Bittersweet'te?

Bittersweet'te her zaman olduğu gibi Nokia'nın kamera iyileştirmeleri var.
Ayrıca SmartCam ve ProCam uygulamaları "Nokia Camera" adı altında birleşecek.

Üst Alt