Gartner: 2o15'te ilk üç sırayı Android, Windows Phone 7 ve iOS devralacak (SS var)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
Gartner: 2o15'te ilk üç sırayı Android, Windows Phone 7 ve iOS devralacak (SS var)
Kısa bir süre önce IDC (International Data Corporation) birbiriyle rekabet halindeki mobil işletim sistemlerinin 2011 ve 2015 yıllarındaki pazar payı tahminlerini yayınlamış ve yaşanan gelişmeleri sizlerle paylaşmıştık. Özetlemek gerekirse IDC'nin resmi internet sitesinde yayınladığı tahminlere göre akıllı telefon pazarı 2011 yılında %49.2 büyüme gösterecek, böylece dünya çapında 450 milyondan fazla akıllı telefon satışı yapılacak. Kıyaslamak gerekirse 2010 yılındaki akıllı telefon satışlarının 303.4 milyon seviyesinde gerçekleştiği bildiriliyordu. Ayrıca 2015 yılında mobil işletim sistemlerinde ilk üç sırayı Android, Windows Mobile / Windows Phone 7 ve iOS alacaktı. IDC'nin geleceğe dair tahminlerinin ardından cep telefonu sektörüne ilişkin analiz ve yorumlamalarıyla sıkça karşımıza çıkan Gartner da sessizliğini hazırladığı analizle bozdu.
Gartner'ın yayınladığı analiz ve öngörülere göre bu yıl Symbian OS (%19.2) ve BlackBerry OS (%13.4) pazar payı kaybederken, Android, iOS, Windows Mobile / Windows Phone 7 ve diğer mobil işletim sistemleri (örneğin: webOS) yükselişe geçecek. 2011 yılında Gartner Symbian'ın neredeyse pazar payının yarısını kaybedeceği düşünüyor. iOS'un ise %15.7'den %19.4'e ani yükselişi dikkatlerden kaçmamakta.
2015 yılına gelindiğinde ise popülerliği gün geçtikçe artan Android %48.8 (2012'ye kıyasla %0.4'lük bir düşüş mevcut) ile pazarın hemen hemen yarısını kontrol altına alırken, Windows Mobile / Windows Phone 7'nin %19.5 ile ikincilik tahtında, iOS'un ise %17.2 ile üçüncülük tahtında oturduğu görülüyor. Symbian OS ise %0.1 ile teknoloji tarihinin tozlu sayfalarındaki yerini alıyor. Her ne kadar IDC ve Gartner'ın rakamsal verileri farklılık gösterse de gerek 2011 gerek 2015 yıllarında sıralamanın değişmediğini görmek çarpıcı.
Bakalım Microsoft ile Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia arasında yapılan stratejik iş birliği Windows Phone 7'nin pazar payını beklenen ölçüde etkileyebilecek mi? Ya da 2015'e kadar karşımıza bambaşka mobil işletim sistemleri çıkacak mı? Analistlerin pazar paylarına ilişkin görüşlerinin aşağı yukarı aynı olduğunu belirtiyor ve geriye kalan yorumu siz okuyucularımıza bırakıyoruz.

BEYLER SUNA BAKIN SYMBIAN 2o15 te bitmis diyor resmen tabloya gore..

ALINTIDIR.

yorum sizin beyler..4 yil icinde symbian isletim sistemi bitmis gozukuyor..:hmmm

Utku

Utku

Üye
bunlar sadece tahmin

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
evet tahmn:evet: umarim ole olmaz :aman2:

accman

accman

Üye
neye göre bi tahmin bu anlamadım hani yaklaşık olarak yazılmamış ki.. ilginç :)

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
aynen adamlarn tahmni umarm yanltir :)

ThebLue16

ThebLue16

Üye
ya iyi sallamışlar ios androidde kaptırmaz liderliği

apobaba1234

apobaba1234

Üye
sallamis :d:o isletim sistemlerinin hicbiri symbian kadar gemise sahip degil hic belli olmaz :aha:

Uruloki

Uruloki

Üye
eeee nokia symbianı bitircez diyor microsoftla anlaşıyor sonuçta olucak bu belki 2015 olmaz ama daha sonra olucak olan bu

apobaba1234

apobaba1234

Üye
nokia symbiani bitircez demio destegi azaltcaz dio

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
beyler hic belli olmaz walla android mantkli gbi geldi 4 sne sonraki kullanm yuzdesi :hmmm

hoss

hoss

Üye
bu saatten sonra symbianlı bir telefon kesinlikle almam ,

Dampierre

Dampierre

Üye
bari symbian'lı telefonlar için android güncellemesi falan çıksa iyi olur.

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
hackeralp mantksz olurdu ole olsa :)

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
hoss hicbise belli olmaz dostum symbianda ezip gecilmemeli

J_JoKeR_R

J_JoKeR_R

Üye
tmm işte 4 sene sonra symbian tarihi eser olacak tarihi eserler fazla para ediyor :D :D :D genede nokia kendi yolunu çismeye devam ediyor diğerleri gibi taklit etmeye çalışmıyor adamımsın nokia :oke::oke::oke:

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
walla bnde nokiaciyim telim suanda N8-oo :) N8-o1 ciksin belki ilerde onu alirm :pro:

fnldstntn

Üye
Bunlar tahmini rakamlar fakat symbian kaybetse bile Nokia yine kazanacak...

• Beğen
Tepkiler: Soc-DooM33
Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
bu cok dogru iste ;) symbian bitse bile nokia android olur yda baska bse :islik ama symbianin bitmesinin nokianin kaybedcegi anlamina gelmez :oke: :bye2:

ByWorth

ByWorth

Üye
Nostradamus'un kehanetleri gibi olmuş =)))

Soc-DooM33

Soc-DooM33

Üye
    Konu Sahibi
((:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt