Öneri Garanti ve 735

Sponsorlu Bağlantılar

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Garanti ve 735
Selamlar herkese
Birkaç gün once 735 imi garantiye yollamistim.Kayseri Nokia Care deki yetkili eger yapamazsak istanbul a gider demişti.Acaba istanbul da ne var neden oraya gidiyor?
Birde sim kart sorununu yazmamis söylememe rağmen. Evde fark ettim yoksa yıkardim da orayi neyse.
Son olarak bu telefonumun durumunu nereden takip edebilirim?Ne olup,ne yapıldığini.
Yardımcı olan herkese teşekkürler

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Öncelikle bulunduğunuz ilde ki yetkili servis cihazı onarmaya bakar. Basit ve tamiri mümkün olan tamiratları yapar. Yapamadığı zaman ise bir üst servise gider. Onun merkezi de İstanbulda. Cihaz İstanbula giderse Cihaz ile verilen teknik servis fişi ile internet sitesi üzerinden takip edebilirsiniz . Hatta servisi arayıp sim kart ile ilgili sorunu da listeye ekleyebilirsiniz.
Cihazın İstanbula giderse buradan kontrol et.

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Servisi aradim Kayseri dekini sim sorununu ekledim fakat ekledikten 30 dk sonra mesaj geldi cihaz tamir edildi diye bi dahakine sorunları video ya alip ordakilere gösterip teleservise gitmesini isteyecegim.
Yardımın için Sağol abicim.

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar selamlar herkese
Öncelikle 735 cihazımı geçen hafta Nokia Care'ye bırakmıştım fakat yazılım atılıp geldi.Fakat ordakinin yazmadığı sim hatası hala devam ediyor.Cihaz ya ard arda simi okumuyor yada belirsiz bir süre geçtikten sonra(5 gün sonra,24 gün sonra gibi) simi okumuyor.Bende onları inandırmak için video çektim bir başka cihaz alıp yanyana koydum ilk benimkine taktım okumadı 6303'e taktım o okudu.Bu videoyu cd'ye çekip kutuya koysam delil olarak muadili ile değişim veya iade istesem ne olur? Lütfen yollayan varsa bir yardım etsin Allah aşkına!
Yardımı geçen herkese teşekkürler

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Değişim olacağını sanmıyorum tamir edilip gönderilir.

Yazınızda "Fakat ordakinin yazmadığı sim hatası hala devam ediyor" demişsiniz. Servis formunda sorunun sim okumaması yazılı değil miydi yani?

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Değişim olacağını sanmıyorum tamir edilip gönderilir.

Yazınızda "Fakat ordakinin yazmadığı sim hatası hala devam ediyor" demişsiniz. Servis formunda sorunun sim okumaması yazılı değil miydi yani?
Ordaki ahlaksız yazmamış o hatayı dememe rağmen

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Ordaki ahlaksız yazmamış o hatayı dememe rağmen
Keşke formu alırken kontrol etseydiniz. Hem şuan tekrar gönderince aynı hatadan ikinci kez gönderilmiş olurdu ve 3.sünde değişim hakkınız başlardı. Geçmiş olsun tekrar gönderin siz bu sefer kesinlikle yazdırın ve formu kontrol edin, kolay gelsin.

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Keşke formu alırken kontrol etseydiniz. Hem şuan tekrar gönderince aynı hatadan ikinci kez gönderilmiş olurdu ve 3.sünde değişim hakkınız başlardı. Geçmiş olsun tekrar gönderin siz bu sefer kesinlikle yazdırın ve formu kontrol edin, kolay gelsin.
Yok bu sefer direk teleservise yollayacağım Nokia yı aradım onlar direk yollayın dedi
Yollarken 3 sorun vardı biri çözülmüş 2 si daha devam ediyor

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
buraya girin ve cihazı nasıl göndereceğiniz hakkında bilgi alın. (Garanti belgesini, kutuyu ve daha önceki tamir edildi ise ilgili evrakları ekleyin pakete)

(Kargoyla yolluyorsunuz onlarda cihazı teslim alıyor.)
Cihazın tamir süreci sisteme giriş yapana kadar bekliyor. Kayıt oluşunca 1 hafta - 1aylık süre içinde tamir etmeye edip cihazı geri kargoyla (ödemeyi sana kitliyorlar) gönderiyorlar.
Cihaz kontrolünü de ana sayfada yapabiliyorsunuz.
Cihazı gönderirken aklınız da olan tüm sorunları (aşırı ısınma, bataryanın hızlı tükenmesi vs) kesinlikle yazmayı unutmayın

Dipnot : Umarım bu tırt service sizi pişman etmez)

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
buraya girin ve cihazı nasıl göndereceğiniz hakkında bilgi alın. (Garanti belgesini, kutuyu ve daha önceki tamir edildi ise ilgili evrakları ekleyin pakete)

(Kargoyla yolluyorsunuz onlarda cihazı teslim alıyor.)
Cihazın tamir süreci sisteme giriş yapana kadar bekliyor. Kayıt oluşunca 1 hafta - 1aylık süre içinde tamir etmeye edip cihazı geri kargoyla (ödemeyi sana kitliyorlar) gönderiyorlar.
Cihaz kontrolünü de ana sayfada yapabiliyorsunuz.
Cihazı gönderirken aklınız da olan tüm sorunları (aşırı ısınma, bataryanın hızlı tükenmesi vs) kesinlikle yazmayı unutmayın

Dipnot : Umarım bu tırt service sizi pişman etmez)

Abi öyle deme zaten teleservisten baya korkuyorum biraz araştırma yaptım sorun yaşayanlar çok.
Ben o zaman Nokia Care üzerinden yollayım o zaman.
Nasıl olur Nokia Care üzerinden yollarsam.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Abi öyle deme zaten teleservisten baya korkuyorum biraz araştırma yaptım sorun yaşayanlar çok.
Ben o zaman Nokia Care üzerinden yollayım o zaman.
Nasıl olur Nokia Care üzerinden yollarsam.

Nokia Care de teleserviceye yolluyor. Yani aracıyı aradan çıkar kendin yolla. En azından ekşiyeceksen teleserviceye ekşirsin.

Benim de o muhteşem servisle imtihanım oldu. Ses kısma açma tuşları için hem para ödedim, hemde 1ay ve üzerinde geri geldi. Üstelik Gebze Maltepe minibüsle 45 dakika iken!!
Teleservice Hakkında Bilgi Sahibi Olan Var Mı ? - MaxiCep

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Kısacası Cihazının Durumu Yazılımsal Bişeyse Orada Yaparlar Parça Değişimi Yapılacak İsesde İstanbula Gider Orada Parça Değişir Gelir Büyük İşlere İstanbulda Halleder Gönderirler

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Kısacası Cihazının Durumu Yazılımsal Bişeyse Orada Yaparlar Parça Değişimi Yapılacak İsesde İstanbula Gider Orada Parça Değişir Gelir Büyük İşlere İstanbulda Halleder Gönderirler
İşte abicim sorun çıkarıyorlarmış korkum o

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Ne Gibi? Sorun Çıkmaz Sanmıyorum
Bu üstte link varya abim o var.
Biraz nete yazdım araştırdım hep sorun.
Facede sayfa var.
Ben asus yollamıştım adamlar değişim vermişti.o da tahminim teleservise gitti

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Bu üstte link varya abim o var.
Biraz nete yazdım araştırdım hep sorun.
Facede sayfa var.
Ben asus yollamıştım adamlar değişim vermişti.o da tahminim teleservise gitti
Bende 1 Hafta Önce Verdim Aslında 5 Gün Oldu Dİrek Üst Seviyeye Gitti Ama Ben Kamerada Sorun Var Dedim Sanırım Kamerayı Değiştirdiler O Yüzden Oldu Çevremdeki Çok Kişide Verdi Ankaradaki Servise Üst Seviyeyede Gİtti Sorun Olmadı Yaşamadım.Ha Geçen Sene 701i Vermiştim Adam Yapmadı 520 GÖnderdi Bende Mahkeme Açtim Paramı Geri Aldım BU Tür Şeyler Normal Şeyler Zaten

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Bende 1 Hafta Önce Verdim Aslında 5 Gün Oldu Dİrek Üst Seviyeye Gitti Ama Ben Kamerada Sorun Var Dedim Sanırım Kamerayı Değiştirdiler O Yüzden Oldu Çevremdeki Çok Kişide Verdi Ankaradaki Servise Üst Seviyeyede Gİtti Sorun Olmadı Yaşamadım.Ha Geçen Sene 701i Vermiştim Adam Yapmadı 520 GÖnderdi Bende Mahkeme Açtim Paramı Geri Aldım BU Tür Şeyler Normal Şeyler Zaten
Biraz olsun içim rahatladı benimki zannımca istanbula gidecek

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Biraz olsun içim rahatladı benimki zannımca istanbula gidecek
Benim Bildiğim Ne Sorun Olursa Olsun Cihazda İlkinde Yazılım Atılıp 1 Haftaya Verilir Aslında Bende İlk Defa İlk Seferde Üst Seviyeye Gittiğine Şahit Oluyorum Eğer İlkinde Şikayet Geçmezse Yazılımla 2.de Parça Değişimi İçin Gider Üst Seviyeye Ama Bakalım İşte Naparlar Ne Ederler Üst Seviyeye Gitti Diye Niye Korkayım Ha Şuç Bende Olur Oda Ne Olur Yere Düşer Ekran Mekran Kırılır Amenna O Zaman Korkarım Zaten Yapmazlarda Garanti Dahilinde Ha Baktın Sorun Oldu Hemen Git Tüketici Haklarına Böyle Böyle Oldu De Servis Bana Bu Şekilde Haksızlık Etti Ben Paramı Geri İstiyorum de Ver Dilekçeni Benim 3. Paramı Geri Alişim Bu Şekilde :D İlk Başta C5 Sonra 701 Sonra Siyah 808 Sonrada Kırmızı 808 Aldım Düşün Yani Bu Saydığım 3 Telefonun Parası Var KIrmızı 808de

hasim38

hasim38

Üye
    Konu Sahibi
Benim Bildiğim Ne Sorun Olursa Olsun Cihazda İlkinde Yazılım Atılıp 1 Haftaya Verilir Aslında Bende İlk Defa İlk Seferde Üst Seviyeye Gittiğine Şahit Oluyorum Eğer İlkinde Şikayet Geçmezse Yazılımla 2.de Parça Değişimi İçin Gider Üst Seviyeye Ama Bakalım İşte Naparlar Ne Ederler Üst Seviyeye Gitti Diye Niye Korkayım Ha Şuç Bende Olur Oda Ne Olur Yere Düşer Ekran Mekran Kırılır Amenna O Zaman Korkarım Zaten Yapmazlarda Garanti Dahilinde Ha Baktın Sorun Oldu Hemen Git Tüketici Haklarına Böyle Böyle Oldu De Servis Bana Bu Şekilde Haksızlık Etti Ben Paramı Geri İstiyorum de Ver Dilekçeni Benim 3. Paramı Geri Alişim Bu Şekilde :D İlk Başta C5 Sonra 701 Sonra Siyah 808 Sonrada Kırmızı 808 Aldım Düşün Yani Bu Saydığım 3 Telefonun Parası Var KIrmızı 808de
Abi babam avukat zaten birşey olursa hallederim inşallah Sağol içim bi rahatladı anlatamam

Üst Alt