[Gapps Dosyası][Android 4.4 Kitkat için][14 mb boyutunda][Sadece Playstore]

Sponsorlu Bağlantılar

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
[Gapps Dosyası][Android 4.4 Kitkat için][14 mb boyutunda][Sadece Playstore]
Herkese merhaba arkadaşlar bir konu ile daha sizlerleyim :)

bu konuda sizler için yapmış olduğum android 4.4 kitkat için cwm'den flaşlanabilir Gapps dosyasını paylaşmak isterim.

biliyorsunuz telefonlarımıza rom yükledikten sonra playstore maalesef romun içinde gelmiyor bu sebepten romu yükledikten sonra gapps dosyası adını verdiğimiz bir dosya daha flaşlamamız gerekiyor

şimdi arkadaşlar şuan piyasada bulunan gapps dosyalarına bakarsak içlerinde işe yaramayan birçok google uygulaması(bloatware) ile doludur bu sebeptendirki gapps boyutları oldukça yüksektir 80 mb yada 120 mb civarı boyutlarda gapps dosyaları mevcuttur

telefonda çok fazla uygulama olması hem performans açısından kayıp sağlar hemde depolama biriminizin ağzına kadar şişmesine neden olur

ayrıca çok fazla uygulamanın olması arkaplanda çaışan çok fazla servisin olmasına yol açarki bu da pili sömürür yani şarjınızın çabuk bitmesine yol açar

Örneğin şuan siz normal gapps yüklediğiniz için arkaplanda birsürü gereksiz google hizmeti çalışıyor bu servislere örnek vermek gerekirse googlecalendarsync,googlebackupservise vs...
Bu arkaplan hizmetleri şarjı su gibi emiyorlar.

bu sebeplerdendir ki ne kadar az uygulama o kadar temiz ve iyi :)

aşağıda sizlerle paylaştığım gapps dosyası sadece 14 mb boyutundadır. ve içinde sadece playstore'un çalışmasını sağlayan uygulamalar içerir yani aşağıdaki gapps dosyasını flaşlayarak sadece playstore'a sahip olmuş olursunuz.(zaten gapps dosyasını flaşlamanın amacıda playstore'a sahip olmak değilmidir :))

İndirme linki:

Nasıl yüklenir:

-kurmak istediğiniz,kuracağınız rom dosyasını ve burdan indirdiğiniz gapps dosyasını sd kartınıza atın
-cwm recovery'yi açın
-istediğiniz romu yükledikten hemen sonra install zip from'dan gapps dosyasınıda flaşlayın
-wipe cache ve wipe dalvik cache yapın
-reboot edin bu kadar :)

NOT:GAPPS DOSYASI SADECE ANDROİD 4.4 (YANİ CM11) İÇİNDİR UNUTMAYIN!

hayılır günler :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: ali.clay, hasaneness, 212celal ve 4 diğerleri

kosovali41

kosovali41

Üye
Kardeşim teşekkür ederim, her seferinde tek tek gereksizleri kaldırmaktan kurtardın bizi :)

• Beğen
Tepkiler: bayfeat ve sir mordred
sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim teşekkür ederim, her seferinde tek tek gereksizleri kaldırmaktan kurtardın bizi :)

Rica ederim kardeşim :)
Dediğin gibi gereksiz uygulamaları tek tek kaldırmak tam bir işkence
Romu yükledikten sonra sadece playstore flaşlamak en iyi ve en temizi.

• Beğen
Tepkiler: kosovali41
bayfeat

bayfeat

Üye
hocam kişileri sekronize edecekmi mesala ben hiç kişileri sim e aktarmadım hep hesabıma yükledim ve çokda rahat oluyor :) hesabı giriyorum herşey otomatik kuruluyor bunlarda herhangibi bir sıkıntı çıkarırımı ?

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
hocam kişileri sekronize edecekmi mesala ben hiç kişileri sim e aktarmadım hep hesabıma yükledim ve çokda rahat oluyor :) hesabı giriyorum herşey otomatik kuruluyor bunlarda herhangibi bir sıkıntı çıkarırımı ?

bu flaşlanabilir dosya sadece playstore'u sisteminize ekliyor, diğer servisler yok o yüzden muhtemelen google'ye yedekli rehberi geri getirmeyecek.

• Beğen
Tepkiler: bayfeat
bayfeat

bayfeat

Üye
teşekkürler hocam emeğine saglık :)

• Beğen
Tepkiler: sir mordred
spazmol

spazmol

Üye
bu flaşlanabilir dosya sadece playstore'u sisteminize ekliyor, diğer servisler yok o yüzden muhtemelen google'ye yedekli rehberi geri getirmeyecek.
peki üstüne ek bir şey yaparak tekrar o özelliği geri yükleyebilir miyiz :D

fecral

fecral

Üye
peki sadece bu dosyayı yüklediğimde bildirim almakta sorun çeker miyim? ve de sadece bu dosyayı yüklediğimde ne gibi özelliklerden mahrum kalacağım, bu durumu açıklığa kavuşturabilir misin? teşekkür ederim.
(örneğin yukarıda belirttiğin rehber yedeğine otomatik erişememe gibi)

sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
peki sadece bu dosyayı yüklediğimde bildirim almakta sorun çeker miyim? ve de sadece bu dosyayı yüklediğimde ne gibi özelliklerden mahrum kalacağım, bu durumu açıklığa kavuşturabilir misin? teşekkür ederim.
(örneğin yukarıda belirttiğin rehber yedeğine otomatik erişememe gibi)

Playstore uygulama güncelleme bildirimleri diyorsan evet bildirimleri sorunsuzca alırsın
+birkaç gereksiz google servislerinden mahrum kalırsın(backupmanager vs..)
Tüm servisleri tam olarak hatırlayamıyorum o yüzden tam liste veremiycem ama bi ara bakarım
Ayrıca zaten gapps dosyasının amacı playstore yüklemek değilde nedir :)
Diğer gereksiz uygulamaları gmail,hangouts vs. gibi Playstore'dan isterseniz yine indirebilirsiniz

• Beğen
Tepkiler: fecral
fecral

fecral

Üye
cevabın için teşekkürler. şöyle diyeyim, bildirimden kastım; whatsapp, twitter, facebook messenger, vs. bildirimlerini sorunsuzca alabilir miyim?
aynen sizin dediğiniz gibi gmail, hangouts indrilebilir. onlar benim için sorun teşkil etmiyor. ama merak ettiğim konu telefonu sosyal medya ve normal arama-mesajlaşma için kullanıyorum ve bu uygulamaların özellikleri üzerinde bir aksatma yaşatır mı?
sorularımla seni sıktıysam özür dilerim. teşekkürler (:

• Beğen
sir mordred

sir mordred

Üye
    Konu Sahibi
cevabın için teşekkürler. şöyle diyeyim, bildirimden kastım; whatsapp, twitter, facebook messenger, vs. bildirimlerini sorunsuzca alabilir miyim?
aynen sizin dediğiniz gibi gmail, hangouts indrilebilir. onlar benim için sorun teşkil etmiyor. ama merak ettiğim konu telefonu sosyal medya ve normal arama-mesajlaşma için kullanıyorum ve bu uygulamaların özellikleri üzerinde bir aksatma yaşatır mı?
sorularımla seni sıktıysam özür dilerim. teşekkürler (:

Sıkılmak mı? Yardım ettiysem ne mutlu bana sıkılmak olurmu hiç kardeşim :)
Bildirim mevzusuna gelirsek merak etme tüm uygulamalarının(facebook,twitter vs..) bildirimleri sorunsuz gelir arama/mesajlaşmada sorun olmaz merak etme
Bu paket sadece playstore içeriyor mesela romu yükledikten sonra gapps yüklemesende olur(telefonun sorunsuz açılır,arama/mesajlaşma sorun olmaz) ama playstore'daki uygulamaları yükleyemezsin çünkü gapps yüklemezsen playstore olmaz
İlk mesajımda dediğim gibi gapps dosyaları içi bir sürü gereksiz(sonradanda yüklenebilir) uygulamalarla dolu geliyor ben burda saf,temiz sadece playstore olan bir gapps paketi oluşturdum

• Beğen
Tepkiler: fecral
fecral

fecral

Üye
tamamdır hocam bir deneyeyim. bir sorun ya da aksaklıkla karşılaşırsam bildiririm size.
çok teşekkür ederim ilginiz için (:

• Beğen

demirthi

Üye
bunun fullunu verir misin bi sürü denedim olmadı

fecral

fecral

Üye
hocam dün yükledim, ama telefon için bazı uygulamaların geçersiz olduğu hatasıyla karşılaştım google play store'da. yani demek istediğim, foursquare, facebook messenger ve bir kaç ismini hatırlamadığım uygulama için "cihazınız bu sürüm için geçerli değildir." hatası aldım google play store'da.(halbuki normal gapps paketi ie bu hatayı almıyordum.) o yüzden normal gapps yükledim arco'nun verdiği. bugün vaktim olursa senin bu paketi tekrar deneyip daha sağlıklı bir hata bildirimi yapacağım. teşekkürler.

edit: evet sorun devam ediyor. tekrar yükleyememe sorunu alıyorum.(hem direkt apk dosyasını yüklemeye çalıştığımda, hem de playstore'dan yüklemeye çalıştığımda) bu paketi yükleyince normalde çalışan bazı programlar yüklenmiyor. teşekkür ederim.

Son düzenleme:
  • Beğen

demirthi

Üye
hocam dün yükledim, ama telefon için bazı uygulamaların geçersiz olduğu hatasıyla karşılaştım google play store'da. yani demek istediğim, foursquare, facebook messenger ve bir kaç ismini hatırlamadığım uygulama için "cihazınız bu sürüm için geçerli değildir." hatası aldım google play store'da.(halbuki normal gapps paketi ie bu hatayı almıyordum.) o yüzden normal gapps yükledim arco'nun verdiği. bugün vaktim olursa senin bu paketi tekrar deneyip daha sağlıklı bir hata bildirimi yapacağım. teşekkürler.
senin kullandığın gappsı bana verir misin ?

demirthi

Üye
bu sitede bulabilirsin. "gapps-kk-20140105-signed.zip" yazar kitkat için.
onu denedim ama sadace gmail ve hanout vardı ayrıca gmaile tıkladıgımda açılmıyordu oyuzden sormuştum

Üst Alt