Galaxy W Root Ve Unroot(root Atma Ve Roottan Cikarma)

Sponsorlu Bağlantılar

slvestre-99

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy W Root Ve Unroot(root Atma Ve Roottan Cikarma)
Cok önemli: Bu islem 2.3.6 daki stock recovery icindir clockword mod icin sakin denemeyin denerseniz brick olabilirmis xdada oyle yazior+bu root ve unroot islemleri 2.3.6 icindir custom romlar icin degil sadece 2.3.6 orjinal rom icindir

NOT:2.3.6 daki stock recovery yuklemeyi yakin zamanda konusunu acacagim

ROOT İSLEMİ

Root Dosyasi(Sd Cardin icine atin yani dahili 2gb lik hafizaya externale atarsaniz okumaz):

1.İndirdigimiz dosyayi internal sd card( 2gb lik dahili hafizanin kok dizinine atalim yani hicbir klasore atmadan direk icine)

2.Telefon kapaliyken ses acma+orta tus+acma kapama dugmesine basalim

3.Samsung yazisi gelince acma kapama(power) tusunu elimizden cekelim ve diger tuslara basili tutmaya devam edelim

4.Android simgesi gelince orta tusun solundaki menu dugmesine bir defa basin

5.Recovery menusu gelecek ses acma kapama tuslariyla hareket edin o menuden 'apply sdcard:uptade.zip' secin

6.dahili hafizaya attiginiz uptade.zip dosyasini secin yukleyin

7.biraz bekleyin yukledikten sonra reboot system now deyin telefonunuz rootlanmis olur

ROOT ATİNCA NE OLUR?: Root atarsaniz telefonunuzun herseyine erisirsiniz fakat TELEFONUNUZ GARANTİ DİSİ KALİR SAMSUNG TARAFİNDAN VERİLEN GARANTİ BOZULUR root atinca mesela acilis animasyonu ses animasyonu gibi herseyi yapabilirsiniz

NOT:Rootlu oldugunu anlamak icin Superuser adli programin yuklenmis olmasi lazim varsa rootlanmistir

UNROOT İSLEMİ(ROOT BOZMA ROOTU İPTAL ETMEK)

Unroot Dosyasi (Sd Cardin icine atin yani dahili 2gb lik hafizaya externale atarsaniz okumaz):

1. .İndirdigimiz dosyayi internal sd card( 2gb lik dahili hafizanin kok dizinine atalim yani hicbir klasore atmadan direk icine)

2.Telefon kapaliyken ses acma+orta tus+acma kapama(power)dugmesine basalim

3.Samsung yazisi gelince acma kapama(power) tusunu elimizden cekelim ve diger tuslara basili tutmaya devam edelim

5.Recovery menusu gelecek ses acma kapama tuslariyla hareket edin o menuden 'apply sdcard:uptade.zip' secin

6.dahili hafizaya attiginiz unroot.zip dosyasini secin yukleyin

7.biraz bekleyin yukledikten sonra reboot system now deyin telefonunuz rootlanmis hali gitmis olacak

UNROOT OLURSA NE OLUR: Unroot olursa SAMSUNG TARAFİNDAN VERİLEN GARANTİ ETKİN OLUR GARANTİYE GERİ DONERSİNİZ GARANTİ İCİ OLUR telefonunuz root haklari iptal olarak root klasorune erisemezsiniz bin.sh dosyasi rootu kaldirilir

• Beğen
Tepkiler: tosun-1980 ve erdi_s

Kurtuluş40

Kurtuluş40

Emekli Yönetici
tesekkurler

sadikbircan

Üye
Anlatım için teşekkürler.Burasıda xda yı aratmamaya başladı.Tek eksiğimiz her telefona özel ayrı bölümlerimiz yok .d

• Beğen
Tepkiler: erdi_s
Heroata

Heroata

Üye
Benim ilk rootum 4sn aldi xd

erdi_s

erdi_s

Üye
Anlatım için teşekkürler.Burasıda xda yı aratmamaya başladı.Tek eksiğimiz her telefona özel ayrı bölümlerimiz yok .d

Cok guzel bi konuya degindin. Yakin bi zamanda oyle olmasini umut ediyorum ;)

sadikbircan

Üye
Aslında bunu beklemek yerine kendimiz forumdaki galaxy w ile ilgili bütün konu linklerini içeren geniş kapsamlı bir index hazırlayıp modlardan rica etsek üst konu olabilir belki.

bsliali

Üye
Cok önemli: Bu islem 2.3.6 daki stock recovery icindir clockword mod icin sakin denemeyin denerseniz brick olabilirmis xdada oyle yazior+bu root ve unroot islemleri 2.3.6 icindir custom romlar icin degil sadece 2.3.6 orjinal rom icindir

NOT:2.3.6 daki stock recovery yuklemeyi yakin zamanda konusunu acacagim

ROOT İSLEMİ

Root Dosyasi(Sd Cardin icine atin yani dahili 2gb lik hafizaya externale atarsaniz okumaz):

1.İndirdigimiz dosyayi internal sd card( 2gb lik dahili hafizanin kok dizinine atalim yani hicbir klasore atmadan direk icine)

2.Telefon kapaliyken ses acma+orta tus+acma kapama dugmesine basalim

6.dahili hafizaya attiginiz uptade.zip dosyasini secin yukleyin

7.biraz bekleyin yukledikten sonra reboot system now deyin telefonunuz rootlanmis olur

ROOT ATİNCA NE OLUR?: Root atarsaniz telefonunuzun herseyine erisirsiniz fakat TELEFONUNUZ GARANTİ DİSİ KALİR SAMSUNG TARAFİNDAN VERİLEN GARANTİ BOZULUR root atinca mesela acilis animasyonu ses animasyonu gibi herseyi yapabilirsiniz

NOT:Rootlu oldugunu anlamak icin Superuser adli programin yuklenmis olmasi lazim varsa rootlanmistir

UNROOT İSLEMİ(ROOT BOZMA ROOTU İPTAL ETMEK)

Unroot Dosyasi (Sd Cardin icine atin yani dahili 2gb lik hafizaya externale atarsaniz okumaz):

1. .İndirdigimiz dosyayi internal sd card( 2gb lik dahili hafizanin kok dizinine atalim yani hicbir klasore atmadan direk icine)

2.Telefon kapaliyken ses acma+orta tus+acma kapama(power)dugmesine basalim

6.dahili hafizaya attiginiz unroot.zip dosyasini secin yukleyin

7.biraz bekleyin yukledikten sonra reboot system now deyin telefonunuz rootlanmis hali gitmis olacak

UNROOT OLURSA NE OLUR: Unroot olursa SAMSUNG TARAFİNDAN VERİLEN GARANTİ ETKİN OLUR GARANTİYE GERİ DONERSİNİZ GARANTİ İCİ OLUR telefonunuz root haklari iptal olarak root klasorune erisemezsiniz bin.sh dosyasi rootu kaldirilir

merhaba kardeş galaxy y cihazımı root ettim dün ancak yüklediğim programlar hoşuma gitmedi ve geri unroot işlemini başarılı şekilde gerçekleştirdim superuser vs hepsi silindi cihazdan root checker ile kontrol ettiğimde root yoktur diyor...şimdi cihazımda sorun oluşsa servise versem anlaşılırmı ?? sayaç vs işliyor demişler bilginiz varmı yardımcı olabilirmisiniz

slvestre-99

Üye
    Konu Sahibi
merhaba kardeş galaxy y cihazımı root ettim dün ancak yüklediğim programlar hoşuma gitmedi ve geri unroot işlemini başarılı şekilde gerçekleştirdim superuser vs hepsi silindi cihazdan root checker ile kontrol ettiğimde root yoktur diyor...şimdi cihazımda sorun oluşsa servise versem anlaşılırmı ?? sayaç vs işliyor demişler bilginiz varmı yardımcı olabilirmisiniz

hayir anlasilmaz benim basima geldi boyle cm9 dan orjinal roma dondum ahizesi calismamaya basladi servise verdim yaptilar kisaca servise versrniz sorun olmaz sayac; isler diye biliyorum

demirlek03

Üye
ben yaptım root olmadı unroot da olmuyo yardım ediiinn :(

-Emre

-Emre

Üye
böyle bir konu gerekliydi çok teşekkürler =) neyse Ayrıca bence galaxy w için android bölümünde ayrı bir bölüm açılmalı ki forumda kullanıcısı çok çok fazla. modlardan rica etsek?

serif-23

serif-23

Üye
Çok çok :tşk:

cavciv

Üye
ben acemi root yaptım yehooo. teşekkürler kardeşim.

ugurgs66

Üye
Yalnız unroot için ayrı bir dosya mı indireceğiz yoksa aynı işlemleri tekrar mı yapcaz ??

ahmetşain

Üye
2.3.6 stock recovery
ile clockword mod arasındaki fark ne birisinde brick olmazken neden diğerinde oluyor

ilkin1baku

Üye
selam ben bakuden

babamasuta

Üye
sağol kardeş 4-5 saniyemi aldı Teşekkürler

- - - Eklendi - - -

o_O :-) ;-) B-) O:-) :-X :-D XD <3

ali54st

Üye

bnde root atmayı düşnüyorumda memnunmusun bu roomdan oyunlar kasıyomu

Üst Alt