Galaxy S6'da OEM Unlocking Nerde?

Sponsorlu Bağlantılar

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S6'da OEM Unlocking Nerde?
Galaxy S6 android 5.1.1 e root yapmak istiyorum ancak yabancı sitelerde geliştirici seçeneklerinden OEM Unlocking seçeneğinin etkinleştirilmesi gerekiyor diye yazıyor ancak ben böyle bir seçenek göremedim. Bu nerdedir acaba ?

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Ayarlar -» Hakkında sayfasından Yapı numarasına 5-6 kez tıklayınca açılmakta, geliştirici seçenekleri.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar -» Hakkında sayfasından Yapı numarasına 5-6 kez tıklayınca açılmakta, geliştirici seçenekleri.
Gelistirici secenekleri zaten acik. Benim sordugum gelistirici secenekleri icinde OEM Unlocking secenegi yok?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Normalde Usb Hata ayiklama aciliyor root için.
Zaten açılabilecek baska birseyde görünmüyor.

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Normalde Usb Hata ayiklama aciliyor root için.
Zaten açılabilecek baska birseyde görünmüyor.
Root yaptım telefonu zaten ama yabancı forumlarda hep bu OSM Uclocking açılması gerekiyor diye yazıyor hatta resimleri bile var ama benim telefonda bulamadım.

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Root yaptım telefonu zaten ama yabancı forumlarda hep bu OSM Uclocking açılması gerekiyor diye yazıyor hatta resimleri bile var ama benim telefonda bulamadım.

Root icin farkli bir kernel kullanıyormuş sanirim. O yuzden o anahtari açıyor ama bendede yok :)

Samizel Destan

Samizel Destan

Üye
    Konu Sahibi
Root icin farkli bir kernel kullanıyormuş sanirim. O yuzden o anahtari açıyor ama bendede yok :)
Neyse onu boşver. Bu XDA da bir de temalar var. Zıp şeklinde. Temalar çok güzel ama cwm den flashlanarak yükleniyor sanırım bir bilgin varmı? O şekilde yükleyince kendi orjinal teması gider mi veya ayarlardan temayı değiştirebilir miyim tekrar?

Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Neyse onu boşver. Bu XDA da bir de temalar var. Zıp şeklinde. Temalar çok güzel ama cwm den flashlanarak yükleniyor sanırım bir bilgin varmı? O şekilde yükleyince kendi orjinal teması gider mi veya ayarlardan temayı değiştirebilir miyim tekrar?

Yukledikten sonra Temalardan degistiriliyor bildigim kadariyla

obaspinar

obaspinar

Üye
Galaxy S6 android 5.1.1 e root yapmak istiyorum ancak yabancı sitelerde geliştirici seçeneklerinden OEM Unlocking seçeneğinin etkinleştirilmesi gerekiyor diye yazıyor ancak ben böyle bir seçenek göremedim. Bu nerdedir acaba ?
Bende ayni durumdan muzdaribim cevabini bulursan paylasirsan sevinirim

volkansirma

volkansirma

Üye
Benim cihazımda da aynı sorun mevcut. Geliştirici seçeneklerinde "OEM KİLİDİ" yok. "USB HATA AYIKLAMA" tek başına yetmiyor , cihaz rootlanmıyor..

-Andromeda-

-Andromeda-

Üye
S6 da OEM kilidi görünür olarak yok. Bu hatalarda samsungun yeni yaptığı yazılım koruma olayından kaynaklı. Custom dışındaki romları da kurarken zorlanırsınız. Çözümü var mı bilmiyorum. Custom Roma müdahale ettirmiyor cihaz. Edilse bile işte böyle zorluyor
ekleme hocam root atmışsınız bir sorum olacak SamsungPass gibi uygulamalar çalışmaya devam ediyor mu hala ? bende ona göre atacağımda