Galaxy S5 Donanım Özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
S5 mini'nin donanımı hatırlayamıyorum şuanda ancak s801'deki qualcomm'un kullandığı yongadaki gps çipi oldukça başarılı hatta bir ara araştırmıştım s800 ile kıyaslandığında %80 kadar hızlı olduğu yazıyordu. S5 mini'deki yonganın s800'den bile daha düşük bir yonga olduğu gerçeğine dayanarak gps çipinin kötü olduğunu söyleyebilirim. Geç bağlanma sorunun bu olabilir. İstersen birara araştırıp teknik detaylarla da yazabilirim.

• Beğen
Tepkiler: cabbarxx

cabbarxx

Üye
S5 mini'nin donanımı hatırlayamıyorum şuanda ancak s801'deki qualcomm'un kullandığı yongadaki gps çipi oldukça başarılı hatta bir ara araştırmıştım s800 ile kıyaslandığında %80 kadar hızlı olduğu yazıyordu. S5 mini'deki yonganın s800'den bile daha düşük bir yonga olduğu gerçeğine dayanarak gps çipinin kötü olduğunu söyleyebilirim. Geç bağlanma sorunun bu olabilir. İstersen birara araştırıp teknik detaylarla da yazabilirim.
teşekkürler. tekneik detaylardan pek anlamıyorum. S3 te bi ayar yapıyorduk hatırladığım kadarıyla. öyle bşey varmı acaba?

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
Konum/Mod seçeneklerinden "Yüksek Doğruluk" seçeneğini işaretlersen gps için gps çipi ve internet tabanlı konum bulma aynı anda çalışacağından daha hızlı bulur diye tahmin ediyorum.
Sanırım dediğin bu.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
Dün samsung tarafından telefona yeni bir 5.0 sürümü verildi. 5.0 lolipop kurulduktan sonra olan hataları gidermek amaçlı olduğu yazıyor. 328 mb boyunda yeni sürüm. Oldukça başarılı şuan için yapmanızı tavsiye ederim.

Beratby25

Üye
Merhaba arkadaşlar ben s5 almayı düşünüyorum ama anlamadığım bişey var bana s5 g900f modelinde hangi işlemci var sölermisin bide diyorlarki 16 mp değil kamerası yani alıcağım model g900h mı olsun g900f mi bide g900fq varmış yardımcı olurmusunuz

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Xplore dosya yöneticisi çalışıyor herhangi bir dosyada işlem yaparken direkt olarak menü açıyor sd yi göster diyor göster şeklinde ayarlayınca sol menüde ki karta ismine tıklayıp en altta ki yere tıklayınca işlem bitiyor artık özgürce harici dosya yöneticiniz oluyor ayrıca tag editör kullanan varsa rocket player ilede aynı yöntem oluyor yani lolipopta yetki verebiliyoruz programlar lolipop ile uyumluysa .

Beratby25

Üye
Beyler s5 parmak izi kullanışlımı memnun olan varmı

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Evet memnunum

Beratby25

Üye
Beyler s5 aldım da ön yüzde bildirim ışığı yokmu bunun yani mesaj geldiğinde yanan küçük Işık falan sol ön tarafta

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
@Beratby25
S3'ten itinarenki bütün amiral cihazlarda bildirim ışığı var.

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Var

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Sol üstte

Timurcano

Üye
Arkadaşlar iyi günler, iki soru olacaktı, 1- S5'in hayranı olup indirimini beklemiştim hep,bir mağazada indirimini görünce s5'i hemen aldım,1400 tl ye,sıfır kutusunda,1ay oldu,model num.SMG900H,ben telefonlarda serileri bilmiyordum yani SMG900H,veya sonu F, yada Q ile bitenler nedir bilmiyordum,çoğuda bilmez! yani telefon üreticileri hasızlık yapmıyormu şimdi?ben bilsem arada farkı var almazdım mesala!yazık değilmi milleti böyle yok Q,yok F,yok H gibi serilerle kafayı karıştırmaya? 2- telefonumda videoda flaş yeri yok,çok aradım bulamadım,bu diğer serilerdede varmı?yoksa bendemi yok sadece,araç kutusu diye bir yer vr video dışında ekranda üstte,orayı tıklayınca fener çıkıyor,onu açarasam ozaman videoda kullanabiliyorum,kısacası ben yorumlarınızı okuyunca telefonumdan soğudum...

boyabatlı

boyabatlı

Üye
fq modelinde vardı yalnız video kayıt yapmadan mı açılıyor du hatırlamıyorum birde biraz ısınsın kamera flash açmıyor illa soğutmak gerek

sado_27

sado_27

Üye
ben samsung s5 kullanıcıyım
telefon performans olarak canavar lakin iş kameraya geldimi tırtt cıkıyor resım cektıkten sonra yakınlastırdıgında hersey bozuyor uzak ken ıyı ama yakınlastırdıgında ıse yaramıyor 16 mgpxsel olmasının hıc bır yararı yok samsung s3 mini onsan daha canlı resim cekıyor performansına lafım yok androıd 5.0 yuklemeyın sımdılık arada bır kafayı yıyor tel kapanıp sıstem ud hatası verıyor sıstem kapatılsınmı beklesınmı dıye ancak formattan sonra duzelıyor andorıd 5.0 da ram cok yıyor 4.2.2 de ram gayet normal ama resım ıcın ılla alıcaksınız almayın cunku peş para etmez cektıklerı resımler 16 mgpxl le yakısmayacak bır resım yınede belırteyım samsung s3 mini ıle resım cekın bırde samsung s5 ( sm-g900fq) ıle resım cekın ortada cok buyuk bır fark var
tabı bunlar benım gorusum belkıde ben resım cekmeyı beceremıyorumdur saygılar sevgıler :))
ekleme olarakta : full HD vıdeo cok ıyı 4k vıdeo ondan ıyı ama 4k vıdeo sadece 5 dakıka cekıyor oda ısınma oluyor keske vıdeodakı netlık guzellık resım cekerkende olsa :D

Seglopsi

Seglopsi

Üye
    Konu Sahibi
G900FXXU1GOE5 sürümlü yeni bir 5.0 Lollipop güncellemesi geldi.

Son düzenleme:

ali54st

Üye
s5in bi kaç farklı modeli var son harfi değişiyo mesela bendeki g900q modeli bunun farkı ne yada bi artısı varmı diğer modellere göre yardımcı olurmusunuz

sado_27

sado_27

Üye
s5in bi kaç farklı modeli var son harfi değişiyo mesela bendeki g900q modeli bunun farkı ne yada bi artısı varmı diğer modellere göre yardımcı olurmusunuz
son harflerın farkı yanı F,G Q dıye gıdıyor farkı ıse farklı ulkeler olması rom konusunda bıde islemcide degısıklık gosterıyor F ve Q snapdragon ıslemcı bazıları ( ""ÖRNEK"")Texas Instruments, Qualcomm, Samsung, Marvell, Freescale bu sekılde sıralanıyor

ali54st

Üye
Siz s5 kullanıcımısınız size bo soru sorcaktım ama

sado_27

sado_27

Üye
buyur sor ama su anda z2 kullanıyorum elımden gelen yardımı yaparım

Üst Alt