İstek Galaxy S3 Stock 4.3 İçin Kernel Önerisi

Sponsorlu Bağlantılar

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3 Stock 4.3 İçin Kernel Önerisi
Arkadaşlar şu anda S3 kullanıyorum 4.3 Stock ROM yüklü ( yurt dışından gelme bi cihaz o yüzden patched kernel kurmam gerekiyor IMEI sorunu için ) ancak baya ısınma wake lag ( geç uyanma ) aşırı RAM tüketimi ve ara yüzde kasmalar donmalar vs var bende bunlara çözüm olacak bi kernel arıyorum elbet bilgisi olan kullanmış olan birileri vardır forumda 4.3 Stock JellyBean için Kernel önerisi olan var mı ?

- Aşırı RAM tüketimini optimize edebilecek ( olursa güzel olur olmassa da o kadar önemli değil )
- Isınma sorununu çözecek
- Donma kasılma vs. şeyleri giderecek
- Batarya kullanımını uzatacak
- Performansı arttıracak

bi Kernel arıyorum yardımcı olan olmayan herkese teşekkürler

Bir de bahsettiiğim gibi IMEI sorunsalı var eğer Kernel kurarsam IMEI gider mi ?
güncell
arkadaşlar öneresi olan yok mu

turancen

turancen

Üye
Selam kardeşim, bende s3 kullanıyorum ama orjinal s3 :D imei gideceğini sanmam neden çünkü yurtdışı kayıtlı nokia 2100 ime gömülü bir s2 kullandım, her türlü romu yükledim hiç imei gittiğini hatırlamam :D şöyle yapabilirsin, recovery modda efs yedeğini alıp, ondan sonra istediğin romu yükleyip deneyebilirsin, mesela bu paylaştığım romu tavsiye ederim gayet hızlı ve sorunsuz çalışmaktadır, hiçbir eksiği yoktur, bu romu clockwork touch v6 tarzı recovery sürümü üzerinden yüklemen gerek.

back to noot rom 4.4.4:
lollilop görünümlü ayarlar ve status bar için:
Telefon şebeke fix:

Kamera fix (if necessary):

Hava durumu widgeti(flash in recovery):

Spirit FM Radio apk olarak yüklenecek

• Beğen
Tepkiler: ghstr
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Selam kardeşim, bende s3 kullanıyorum ama orjinal s3 :D imei gideceğini sanmam neden çünkü yurtdışı kayıtlı nokia 2100 ime gömülü bir s2 kullandım, her türlü romu yükledim hiç imei gittiğini hatırlamam :D şöyle yapabilirsin, recovery modda efs yedeğini alıp, ondan sonra istediğin romu yükleyip deneyebilirsin, mesela bu paylaştığım romu tavsiye ederim gayet hızlı ve sorunsuz çalışmaktadır, hiçbir eksiği yoktur, bu romu clockwork touch v6 tarzı recovery sürümü üzerinden yüklemen gerek.

back to noot rom 4.4.4:
lollilop görünümlü ayarlar ve status bar için:
Telefon şebeke fix:

Kamera fix (if necessary):

Hava durumu widgeti(flash in recovery):

Spirit FM Radio apk olarak yüklenecek

cevap için teşekkürler ancak QS Final ROM unu deniycem şimdi ayrıca ROM dan ziyade bi Kernel arıyorum yinede ilgilendiğiniz için teşekkürler

turancen

turancen

Üye
boeffla kernel var onu tavsiye ederim

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
boeffla kernel var onu tavsiye ederim

denedim performans olarak biraz iyi olsada batarya konusunda bi artısını göremedim ayrıca çift tık uyandırma özelliği de bir türlü çalışmadı

turancen

turancen

Üye
Çift tık uyandırma sistemi s3 gibi cihazlarda imkansız gibi bişey kardeş, g2 gibi cihazlarda üretici içine çip takmış, ona göre uyanıyor lakin s3 gibi cihazlarda bu çip olmadığın için, bazı programlar ile şöyle yapılıyor, ekranı simsiyah resim yapıp, sanki ekran kapanmış gibi duruyor ama öyle değil, şarjı su gibi emiyor, hiç tavsiye etmiyorum.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Çift tık uyandırma sistemi s3 gibi cihazlarda imkansız gibi bişey kardeş, g2 gibi cihazlarda üretici içine çip takmış, ona göre uyanıyor lakin s3 gibi cihazlarda bu çip olmadığın için, bazı programlar ile şöyle yapılıyor, ekranı simsiyah resim yapıp, sanki ekran kapanmış gibi duruyor ama öyle değil, şarjı su gibi emiyor, hiç tavsiye etmiyorum.

Hocam o olayın çiple alakası yok sistem şöyle çalışıyor siz ekranı kapatsanız dahi ekranda elektrik akımı geçmeye devam ediyor bu elektrik akımı belli bir süre aralığında aynı noktada kesilince ( bizim parmağımız sayesinde ) ekran açılıyor ancak dediğiniz gibi aşırı şarj tüketen bi sistem zaten günümüzde kullandığımız ekranların çalışma prensibi de bu

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
sen illa 4.3 stocku kullanicam dersen eziyet çekersin kernelle falan alakası yok rom değiştir

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
    Konu Sahibi
Şu an blekota note 4 kullaniyorum memnunum ancak felaket sarj gidiyor ve cihaz alev aliyor boeffla kernel kurulu

Üst Alt