Tavsiye Galaxy s3 e rom atmak için neden ??

Sponsorlu Bağlantılar

SIII e rom atılırmı??

• Evet

Kullanılan: 4 57.1%
  • Hayır

Kullanılan: 3 42.9%

• Kullanılan toplam oy
    7
gstahsn

gstahsn

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy s3 e rom atmak için neden ??
Beyler Şimdi s3 ten ben güzel bi oyun perfomnsı ve kasmama gibi sorunlar olsun istemiyorum ve bide pil çabuk bitmesin. Bunları 4.3 lük stock rom karşılamıyormu??

Veya neden rom atmalıyım?

zaferozkan

zaferozkan

Üye
Karşılıyor ve takılma yapmıyor ama cm11, 4.4.4. Te karşılıyor ikisinide uzun süre denedim şuan Cm 11 kullanıyorum, batarya performansına gelince cm10 daha iyi gibi geldi ama cm11 de hiç fena değil

gstahsn

gstahsn

Üye
    Konu Sahibi
sağol kardeşim :D

zaferozkan

zaferozkan

Üye
Bir Yorum daha ekleyeyim eğer bu rom olayı olmazsa s3 cidden kullanılmaz şahsen kesinlikle kullanmam

Joker

Joker

Emekli Yönetici
Bu biraz ihtiyaçlara ve kullanıma bağlı bir durum aslında.Kullanıcıya göre gerekli yada gereksiz olduğu tartışılabilir.TouchWiz ağır bir arayüz ve zaman içerisin de şişmeler yapabiliyor.Custom romlar şarj,stabilite ve hız açısından iyileştirilmiş romlardır.Tabi ki bunu her custom rom için söyleyemeyiz.Elbet hepsinin ufak tefek sorunları vardır.Ama güncelleme şansı olduğu için romun yapımcısı bu hataları düzeltebilir.Bakın mesela Samsung S3 için kitkat güncellemesi verilmeyecek dedi ama Xda sitesinde portlandı ve onun altyapısı kullanılarak onlarca rom yapıldı.Stabilitesi tartışılır ama neden S3 kullanan birisi Kitkat'ın getirdiği özelliklerden faydalanamasın ki ? Yada s2 kullanan birisi.Custom romlar androd'in en güzel kısımlarından birisi.Zevkine göre yazılımını kendin düzenlemek güzel birşey.

• Beğen
Tepkiler: zaferozkan
gstahsn

gstahsn

Üye
    Konu Sahibi
Bu biraz ihtiyaçlara ve kullanıma bağlı bir durum aslında.Kullanıcıya göre gerekli yada gereksiz olduğu tartışılabilir.TouchWiz ağır bir arayüz ve zaman içerisin de şişmeler yapabiliyor.Custom romlar şarj,stabilite ve hız açısından iyileştirilmiş romlardır.Tabi ki bunu her custom rom için söyleyemeyiz.Elbet hepsinin ufak tefek sorunları vardır.Ama güncelleme şansı olduğu için romun yapımcısı bu hataları düzeltebilir.Bakın mesela Samsung S3 için kitkat güncellemesi verilmeyecek dedi ama Xda sitesinde portlandı ve onun altyapısı kullanılarak onlarca rom yapıldı.Stabilitesi tartışılır ama neden S3 kullanan birisi Kitkat'ın getirdiği özelliklerden faydalanamasın ki ? Yada s2 kullanan birisi.Custom romlar androd'in en güzel kısımlarından birisi.Zevkine göre yazılımını kendin düzenlemek güzel birşey.
Peki kardeşim oyun ve şarj performans konusunda sıkıntısız bi rom varmı ne önerirsin

zaferozkan

zaferozkan

Üye
Cm rom ları şarz konusunda iyidir.

asgz

asgz

Üye
Cm yüklecekseniz stabil versiyonu yükleyin, cm11 yükledim telefon bambaşka oldu ancak bir süre sonra sorun çıktı telefon neredeyse elden gidiyordu, şimdi stabil sürüm cm11 i bekliyorum"

zaferozkan

zaferozkan

Üye
Ben 10 kullanıyordum hic sorun yoktu simdi 11 kullanıyorum gayet guzel hızlı ve sorunsuz

Joker

Joker

Emekli Yönetici
Peki kardeşim oyun ve şarj performans konusunda sıkıntısız bi rom varmı ne önerirsin
Performans istiyorsan en iyi sonucu genelde cm romlardan alırsın.Ama stock kadar şarjının iyi gittiğini söyleyemem.Ve hala tam olarak stabil değiller.Ben en son bunu kullanmıştım tavsiye ederim.

gstahsn

gstahsn

Üye
    Konu Sahibi
hmm tamam :D saol peki herhangi bir scriptm ile stocktaki şarzı port edebilirmiyiz

Üst Alt