Püf Noktası GALAXY NOTE 3 N900-N900Q KNOX SAYAC SIFIRLAMA İŞLEMİ

Sponsorlu Bağlantılar

blackwolf3566

Üye
    Konu Sahibi
GALAXY NOTE 3 N900-N900Q KNOX SAYAC SIFIRLAMA İŞLEMİ
Merhaba arkadaşlar bilindiği üzere samsung note 3 cihazlarına knox güvenlik uygulamasını getirdi şimdi bu işlemle knox nasıl sıfırlanır detayları anlatıcam

Başlıktaki iki modelde Knox Warranty Void: 1 olduysa bu sayacı sıfırlayıp telefonunuzu orjinal hale getirebilirsiniz. Bunun için HA3GZS koduna sahip bir cihazın bootloader dosyası kullanılarak sıfırlama işlemi yapılıyor arkasından ise yine orjinal bootloader yüklenerek eski haline getiriliyor bootloader yüklendiğinde download mod görüntüsü biraz farklılaşıyor. Bu farklılaşmayı giderip orjinale döndürmek için tek yapmanız gereken orjinal romu yükledikten sonra orjinal recovery üzerinden wipe data/factory ve wipe cache işlemlerini uygulayıp cihazda ne var ne yok herşeyi silmek. Şayet bunu yapmanıza rağmen görüntü düzelmezse orjinal romu tekrar yükleyip yine wipe işlemlerini uygulayınız.

Custom yazan kısımlar da bu wipe işlemlerinden sonra official şeklinde düzelecektir. Verileriniz silinmeden tam olarak orjinal hale getirme yapılamıyor. Custom rom kullanırken sayaç sıfırlanabiliyor ancak tam olarak resmi hale getirmek için işlemlerin tamamının yapılması gerekli

Sıfırladıktan sonra tekrar root ederseniz yine sayac artar ama bu yöntemle tekrar sıfırlarsınız

İndirme Link

Alternatif Link

yükleme işlemi
odin açın
Cihazınızı download moduna alın (power+ses kısma+home) 3 tuş yöntemi ile
Indirdiğiniz modu
Odin pda kısmına seçerek gösteriniz Yüklemeyi başlatın

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: RetaXter, nuh096, silentattack ve 2 diğerleri

turkishield

turkishield

Üye
link ölü

mgg44

mgg44

Üye
Cwm yükledikten sonra telefona birşey olsa o zaman orjinal rom u yükleyip bu işlemi uygularsak garanti dışı kalmaz değil mi

blackwolf3566

Üye
    Konu Sahibi
Cwm yükledikten sonra telefona birşey olsa o zaman orjinal rom u yükleyip bu işlemi uygularsak garanti dışı kalmaz değil mi

Burdaki anlatımları uygularsan sıkıntı olmaz orjinale çevirebilirsin

• Beğen
Tepkiler: mgg44
mgg44

mgg44

Üye
foruma baktım ama stabil samsungun gereksiz uygulamalarından arındırılmış şarj süresi fazla giden rootlu bir rom bulamadım note 3 n900Q için önerdiğiniz rom varmı acaba?

blackwolf3566

Üye
    Konu Sahibi
foruma baktım ama stabil samsungun gereksiz uygulamalarından arındırılmış şarj süresi fazla giden rootlu bir rom bulamadım note 3 n900Q için önerdiğiniz rom varmı acaba?

Ben vn rom kullanıyorum sizede tavsiye ederim

mgg44

mgg44

Üye
gereksiz uygulamaları kaldırılmışmı ? ayrıca link varmı sitede bulamadım?

blackwolf3566

Üye
    Konu Sahibi
gereksiz uygulamaları kaldırılmışmı ? ayrıca link varmı sitede bulamadım?
Gereksiz uygulamalar kaldırılmış aroma mevcut romda

• Beğen
mgg44

mgg44

Üye
Android'te yeniyim aroma ne işe yarıyo acaba?Telefon rootsuz rootlayıp mı yoksa rootlamadan flashlayabilir miyim? Ayrıca Odinden sanırım flashlıcam değil mi?

blackwolf3566

Üye
    Konu Sahibi
Android'te yeniyim aroma ne işe yarıyo acaba?Telefon rootsuz rootlayıp mı yoksa rootlamadan flashlayabilir miyim? Ayrıca Odinden sanırım flashlıcam değil mi?

Cihazını root etmen gerekiyor önce tar uzantılı kernel gerekiyor odin açıcaksın tel download moda alıcaksın tel pc bağlı odin cihazını görücek tar uzantılı kernelide odinde pda bölümüne gösterip yükleyeceksin

• Beğen
mgg44

mgg44

Üye
Cihazını root etmen gerekiyor önce tar uzantılı kernel gerekiyor odin açıcaksın tel download moda alıcaksın tel pc bağlı odin cihazını görücek tar uzantılı kernelide odinde pda bölümüne gösterip yükleyeceksin
Son olarak 4.4 Kitkat için değil mi bu rom onuda netleştireyim de sorun olmasın sonra :)

LimePie

LimePie

Üye
şu aroma olayını anlatın ya o nedemek oluyor ?

mgg44

mgg44

Üye
Hocam başka link yokmu iki defa indirmeye kalktım biri %97 deyken moziila çöktü sıfırdan indirmeye başladı ikincisinde de %80 lerde kapandı inmedi bu üçüncü denemem sinir küpü oldum artık kaldığı yerden devam etse yine iyi.

blackwolf3566

Üye
    Konu Sahibi
şu aroma olayını anlatın ya o nedemek oluyor ?

Aroma bi çok seçeneği içinde barındırıyor yani seçimler bizlere bırakılıyor kurmak istediğin uygulamayı seçiyorsun kurulmasını istemediğin uygulamalarıda seçmiyor daha bi çok özellik katılabilir kısacası

Hocam başka link yokmu iki defa indirmeye kalktım biri %97 deyken moziila çöktü sıfırdan indirmeye başladı ikincisinde de %80 lerde kapandı inmedi bu üçüncü denemem sinir küpü oldum artık kaldığı yerden devam etse yine iyi.

Burdan indir

Edit: romu recovery yükleyeceksin cihazını root ettikten sonra romu indir hafıza kartına taşı power+ses açma+home tuşları ile recovery girdikten sonra wipe uygula romu bul ve flashla aroma bölümünde cihaza yüklemek isteğin samsung ve google uygulamaların yüklemek istediğinin işaretini kaldır yüklemek istemediğininde işaretli kalsın ger kalan taraflar normal olarak devam edebilirsin cihazda bulunmasını istediğin özelliştirmelerde işaretliyebilirsin

Bugünlük bu kadar birşey olursa yarın cevaplarım ;)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: mgg44 ve LimePie
mgg44

mgg44

Üye
Aroma bi çok seçeneği içinde barındırıyor yani seçimler bizlere bırakılıyor kurmak istediğin uygulamayı seçiyorsun kurulmasını istemediğin uygulamalarıda seçmiyor daha bi çok özellik katılabilir kısacası

Burdan indir

Edit: romu recovery yükleyeceksin cihazını root ettikten sonra romu indir hafıza kartına taşı power+ses açma+home tuşları ile recovery girdikten sonra wipe uygula romu bul ve flashla aroma bölümünde cihaza yüklemek isteğin samsung ve google uygulamaların yüklemek istediğinin işaretini kaldır yüklemek istemediğininde işaretli kalsın ger kalan taraflar normal olarak devam edebilirsin cihazda bulunmasını istediğin özelliştirmelerde işaretliyebilirsin

Bugünlük bu kadar birşey olursa yarın cevaplarım ;)

Tşkler Hocam işin kötü tarafı bende hafıza kartı yok hiç bakayım bir şekilde yüklemeye çalışcam.telefon rootlarken brick oldu stock rom da yüklenmiyor odin görüyor fakat flash atmıyor başka sürümlerde denedim olmadı ne yapmam lazımtelefonu flashladım fakat hiçbir şekilde root yapamıyorum bootloader kilidi var sanırım bunu nasıl kaldırabilirim?sayaç sıfırlama yapıtım ama işin garip tarafı benim tel N9000Q telefonun product name i : N900 olarak değişti bir sıkıntı olur mu ?

blackwolf3566

Üye
    Konu Sahibi
Tşkler Hocam işin kötü tarafı bende hafıza kartı yok hiç bakayım bir şekilde yüklemeye çalışcam.telefon rootlarken brick oldu stock rom da yüklenmiyor odin görüyor fakat flash atmıyor başka sürümlerde denedim olmadı ne yapmam lazımtelefonu flashladım fakat hiçbir şekilde root yapamıyorum bootloader kilidi var sanırım bunu nasıl kaldırabilirim?sayaç sıfırlama yapıtım ama işin garip tarafı benim tel N9000Q telefonun product name i : N900 olarak değişti bir sıkıntı olur mu ?

Yazdıkların hepsi iç içe girmiş orjinal türkiye yazılımı at düzelir sen nasıl brick yaptın cihazı ne kerneli attın sen

Üst Alt