Galaxy Ace S5830i Root ve Unroot İşlemi

Sponsorlu Bağlantılar

TheLeGeNDY

TheLeGeNDY

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy Ace S5830i Root ve Unroot İşlemi

Merhaba,
Bu yazımda sizlere Android telefonunda root yetkisi almayı ve unroot işlemini anlatacağım. Kendi Galaxy Ace’m de denedim. Sorunsuz çalıştı. Şuana kadar kullandığım en basit, en sade yöntem. Kullandığım root, unroot dosyalarını da sizlerle paylaşacağım. Sizleri daha fazla bekletmeden anlatımımıza geçelim…

Başlamadan önce mutlaka okuyun!

Root işlemi sonrasında telefonunuzda oluşacak herhangi probleme karşı sorumluluk kabul etmiyorum.

Ayrıca bu işlem sonrasında telefonunuz garanti kapsamı dışında kalabilir.

Eğer bunları göze alıyorsanız root yapmanızı öneririm…

Telefonunuzu rootlamak için aşağıdaki adımları uygulayın;

- İlk olarak gerekli root, unroot dosyalarını indirelim. (Kendi uploadım, güvenebilirsiniz. )

- İndirdiğiniz dosyaları RAR’dan çıkarın. Arşivden çıkan 3 adet zipli dosyayı sdcarda atın.

- Daha sonra telefonunuzu kapatın. Recovery Menüsünü görene kadar sırasıyla Orta Tuş + Açma Kapama + Ses Açma tuşlarına basılı tutun. Karşınıza aşağıdaki resimde göründüğü gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses açma kapama tuşlarıyla aşağı-yukarı yapıp menü tuşu ile seçiminizi yapacaksınız.

- Bu ekrandan “apply update from sdcard” seçeneğine gelip menü tuşuna basın. Açılan ekranda ClockWorkRec5830i.zip dosyasını seçip menü tuşuna basın.

- Karşımıza yeni bir recovery menüsü açılacak. Bu menüden “install zip from sdcard” seçeneğine girin. “choose zip from sdcard” seçeneğine tıklayıp açılan ekrandan “update.zip” dosyasını seçin. Karşınıza çıkan ekrandan ”Yes – Install update.zip” seçeneğini işaretleyin. Yükleme işlemi tamamlanınca geri tuşu yardımıyla ana menüye gelin ve “reboot system now” seçeneğini seçip telefonunuzu yeniden başlatın.

Bu işlemlerden sonra eğer telefonunuzun menüsüne Superuser simgesi gelmişse rootlama işleminiz başarıyla tamamlanmıştım demektir.

Telefonunuza unroot yapmak içinde aşağıdaki adımları uygulayın. ( Root işleminden pek farklı değil. )

- Arşivden çıkan 3 adet zipli dosyayı sdcarda atın.

- Daha sonra telefonunuzu kapatın. Recovery Menüsünü görene kadar sırasıyla Orta Tuş + Açma Kapama + Ses Açma tuşlarına basılı tutun. Karşınıza aşağıdaki resimde göründüğü gibi bir ekran gelecek. Bu ekranda dokunmatik çalışmaz. Ses açma kapama tuşlarıyla aşağı-yukarı yapıp menü tuşu ile seçiminizi yapacaksınız.

- Bu ekrandan “apply update from sdcard” seçeneğine gelip menü tuşuna basın. Açılan ekranda “ClockWorkRec5830i.zip” dosyasını seçip menü tuşuna basın.

- Karşımıza yeni bir recovery menüsü açılacak. Bu menüden “install zip from sdcard” seçeneğine girin. “choose zip from sdcard” seçeneğine tıklayıp açılan ekrandan “unroot.zip” dosyasını seçin. Karşınıza çıkan ekrandan “Yes – Install unroot.zip” seçeneğini işaretleyin. Yükleme işlemi tamamlanınca geri tuşu yardımıyla ana menüye gelin ve “reboot system now” seçeneğini seçip telefonunuzu yeniden başlatın.

NOT: Unroot işlemini denemedim. Büyük ihtimalle çalışır diye düşünüyorum. Eğer çalışmazsa Google’a “Galaxy ace unroot işlemi” diye yazıp aratırsanız gerekli anlatıma ulaşabilirsiniz.

Anlatım tamamen bana aittir.​

• Beğen
Tepkiler: eren3546

eren2340

eren2340

Üye
ellerine sağlık kardeş uyguluyorum :)

umuTK*

Üye
galaxy ace i için gerçekten uzun zamandır arıyordum fakat bulamıyordum cok tesekkürler emeğinin karşılığını umarım bulursun. iyi forumlar

hasanh

Üye
helal olsun kardeş Allah ne isteğin varsa versin kaç siteye baktım bulamadım sagol 1 numarasın :D

Haestrk

Haestrk

Üye
Eline sağlık kardeşim sonunda oldu hem root hemde unroot denedim ikiside calisti. Telefonumda galaxy ace 5830i

shasea35

shasea35

Üye
""""

ugur3412

Üye
Bnd dosyayi indirmek istiyorum ama indirme basarisiz diyor

- - - Eklendi - - -

Ya kardesim nasil yaptin ben yapamadim

specialfortes1

specialfortes1

Üye
Kardeşim bişey soracagım bu işlemi yaptıktan sonra rehberdeki nolar ve hafıza kartından herhangi bi silinme olayı olur mu ?

mear35

Üye
kardesım ben apply update from sd card dıorum ama acılmıor dosya secme yerı

Ugurxl

Ugurxl

Üye
emeğine saglık umarım olur

darkodarko

Üye
ALLAH razı olsun eline emeğine sağlık...)

ouzhan_92

Üye
programlar direk sd karta mı yükleniyor root tan sonra

Muhammed.KCR

Üye
Odin'le telefona resetleme islemi yaparsam root islemi iptal olur mu?

aaaser

Üye
çok teşekkürler denemedigim yöntem kalmamistı sonunda yaptım hemde bilgisayara gerek duymadan

swat882

Üye
teşekkürler hocam

mkrkmz96

mkrkmz96

Üye
sağl kardeşm su an root oldu şimdi ne yapmam gerek hangi uygulamaları yüklemem gerek...

mhmmdtnng

Üye
install zip sd cart seçeneği gelmedi kardeşşş

Samet4154

Üye
arkadaşlar unroot yapan varmı unroot yapcam da arkadaş unroot işlemini denememiş heralde

Taylan55ss

Üye
Root yaptım.

Gta 3
Dead Space

çalışıyor şuanda bazı oyunlar chainfire 3d ye uymadığı için değişik görünüyor google playdan indirdiğim için.

Ben çok yapamam bu işleri ona rağmen oldu.

Çok teşekkürler.

obemt2

Üye
büyüksün varya telefon canlandı :DD

Üst Alt