G.Saray'ı rahatlatan mahkeme kararı!..

Sponsorlu Bağlantılar

Kdr05

Kdr05

Üye
    Konu Sahibi
G.Saray'ı rahatlatan mahkeme kararı!..
[h=2]İstanbul 44. Asliye Ticaret Mahkemesi, Galatasaray'a sermaye artırımı ile ilgili açılan davada kararını verdi.[/h]

Galatasaray Spor Kulübü'ne, sermaye artırımı sonrasında mağdur olduklarını belirten yatırımcıların açtığı dava ile ilgili rahatlatan haber geldi. Mahkeme, tüm taleplerin reddedildiğini açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulüpten Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na yapılan bilgilendirme şu şekilde;

"İstanbul 44. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2012/279 E. Numaralı dosyası kapsamında 14.5.2013 tarihinde yapılan duruşmada aşağıdaki şekilde karar verilmiştir.

-Davacının "stad gelirlerinin satışı ya da ayni sermaye olarak deviri ile ilgili sözleşmelerin ve tüm işlemlerin iptali" talepleri mahkeme tarafından reddedilmiştir.
-Taraflar arasındaki uyuşmazlığın 11.01.2012 tarihli özel durum açıklamasına konu Yönetim Kurulu Kararı, 23.01.2012 tarihli, 09.02.2012 tarihli ve 26.04.2012 tarihli Yönetim Kurulu Kararlarının yokluğunun tespiti ile 30.10.2012 tarihli Yönetim ve Denetim Kurulu'nun ibrası kararının iptaline yönelik olduğu tespit edilmiştir.
-Talep konusu Yönetim Kurulu kararları ve ibra kararının alındığı Genel Kurul Tutanakları'nın Mahkeme'ye sunulması için davalı Şirket'e müzekkere yazılmasına karar verilmiştir."

Galatasaray ayrıca, yaptığı bildirim ile kendilerine para cezası veren Sermaye Piyasası Kurulu'na da iptal davası açtıklarını belirtti.

"Sermaye Piyasası Kurulu'nun 12.2.2013 tarih ve 5/165 ve 5/144 sayılı kararları ile verilen idari para cezalarına ilişkin olarak Ankara Bölge İdare Mahkemesi nezdinde yürütmeyi durdurma talepli iptal davaları açılmıştır."

marist

marist

Üye
Hadi hayırLısı.