Kumpas Çöktü, Oyun Bitti ! Fenerbahçe Beraat Etti !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
    Konu Sahibi


3 Temmuz Süreciyle ilgili yeniden yargılama davasında Mahkeme Heyeti, Başkanımız Aziz Yıldırım, Yöneticilerimiz İlhan Ekşioğlu, Şekip Mosturoğlu ve Ali Yıldırım ile aralarında Tamer Yelkovan ve Cemil Turan'ın da olduğu Fenerbahçe'den yargılanan tüm şahıslar için önceki hükmün iptaline ve beraate karar verdi.

Fenerbahçe, 4 yıl 3 ayı aşkın süredir devam eden 3 Temmuz Sürecinde onur mücadelesini kazandı, kurulan kumpaslar çöktü, adalet yerini buldu.


Davada kararın açıklanacağı 6.duruşma İstanbul Adalet Sarayı Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Yerleşkesi'nde görüldü.

13. Ağır Ceza Mahkemesinde Hakim Ahmet Civelek başkanlığındaki davada ilk olarak yoklama ve kimlik tespiti yapıldı. Duruşmada Başkanımız Aziz Yıldırım, Asbaşkanlarımız İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu ile Mali İşler Koordinatörümüz Tamer Yelkovan hazır bulundu. Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulu üyeleri de duruşmayı takip ederken, çok sayıda Fenerbahçe taraftarı dışarıda kararı heyecanla bekledi.

Mahkeme heyeti saat 16:10'da salondaki yerini aldı. 5.duruşmada mütalaasında Fenerbahçe'den yargılanan tüm şahıslarla ilgili önceki hükümlerin iptalini ve beraatlarını talep eden Cumhuriyet Savcısı Abdullah Mirza Coşkun'un da salona saat 16:23'te gelmesinin ardından duruşma saat 16:26'da başladı.

Avukatlar savcının beraat yönündeki mütalaasına ilişkin söz aldı. Daha sonra mahkeme başkanı Hakim Ahmet Civelek sırayla taraflara söz verdi.

Başkanımız Aziz Yıldırım "4 sene 3 aydır mahkeme sürüyor. Onur mücadelesi yapan bir topluluk var burada. Şahsım ve tüm arkadaşlarım adına beraatimizi istiyorum" dedi.

Başkanımız Aziz Yıldırım'ın ardından söz alan yöneticilerimiz ve çalışanlarımız da, "Avukatlarımızın ve savcının mütalaasına katılıyorum, beraatimi talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

Duruşmada avukatlar tek tek söz alıp mahkemeden beraat talep etti.

Avukatların konuşmalarının ardından yargılanan isimlere son sözleri soruldu. Tüm yargılanan isimler beraatlerini isterken, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, "Şahsımın ve bu davada yargılanan tüm arkadaşlarımın beraatini talep ediyorum" dedi.

Mahkeme başkanı son sözlerin ardından saat 17:40'ta karar için duruşmaya ara verdi.

İki saatlik bekleyişin ardından mahkeme heyetinin kararları açıklandı.

Başkanımız Aziz Yıldırım, yöneticilerimiz İlhan Ekşioğlu, Ali Yıldırım ve Şekip Mosturoğlu ile aralarında Tamer Yelkovan ve Cemil Turan'ın da olduğu Fenerbahçe'den yargılanan tüm şahıslar için önceki hükmün iptaline ve beraatlarına karar verildi, böylece Fenerbahçe 4 yıl üç ay süren onur mücadelesini kazandı.

Başkanımız Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyelerinin beraatlerı sonrası salonda alkışlar koptuğu duyuldu.

Tüm sanıkların beraat ettiği davada başkan aziz yıldırım, yöneticiler ve avukatlar birbirlerine sarılarak büyük sevinç yaşadı ve beraat kararını kutladı.

9 Ekim 2015 tarihi Türkiye'de adaletin yerini bulmasında bir milat oldu. 3 Temmuz Sürecinde başta Başkanımız Aziz Yıldırım olmak üzere sarı lacivertli camianın dik duruşu kumpasların çökmesinde ve oyunun bitmesinde büyük rol oynadı. Fenerbahçe haklı mücadelesinde beraat etti.​
 


Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Yorum yaparsam siyasi olur, o yüzden susuyorum. :)
 
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Hasta Fenerbahçe'liyim, Aziz Yıldırım'ı çok severim. :)
 
generalhd

generalhd

Üye
Deliller hukuka aykırı toplandığı için beraat talebi kabul edildi.
Konuşmaları yaptığını zaten ne Aziz Yıldırım, ne diğer hüküm giyenler inkâr etmemişti ki. Tiyatro oynandı vesselâm.
Kumpas deniyorda komik geliyor neyin kumpası anlamak mümkün değil. 17-25 Aralık konuşmalarına inanıp Aziz Yıldırım'ın konuşmalarına inanmayanlar komik gelmesinde ne olsun yani. Kimse ne konuşmaları ne de eylemlerini inkâr etti. "Şike yapmışsam fenerbahçe için yaptım"dan, "beraatimi talep ediyorum"a geldiğimiz bu süreçte hakikaten tiyatral gösteriler izledik.
Helâl olmasın hakkımız emeği geçenlere,ne diyelim?...
 
Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
aziz yıldırım kesin avukatlarada para vermiştir bir kaç milyon eurocuk kendini öle temize çıkartmıştır
 
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Bu olayları çok basit sanıyorsunuz çocukça yorumlar yapmayın.
 
  • Beğen
Tepkiler: technogamer2345
Emrevitus

Emrevitus

Üye
ADAMdır Aziz Yıldırım :) o kar net vekesin
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt