Forum Teması Değisti

Sponsorlu Bağlantılar

Baydırman

Baydırman

Moderator
Lan aynı muhabbetler dönüyor baktım da. Bu dallamalar siz değilsinizdir inşallah yoksa zincirler eritilip silaha dönecektir. :gun1:

• Beğen
Tepkiler: @Safak ve gonyalı

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi

birde sitede şu alan çok gereksiz kullanan sayısıda bi o kadar azdır ekranı boş yere işgal ediyor bence kaldırılırsa daha iyi olur
Mesaj birleştirildi:

ve son olarak bu kadar teknik detaya gerek yok forumda sadelik daha önemli gözü yoran çok unsur var

• Düşünceli
Tepkiler: Silinen Üye 777448 ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
İkisi de güzel özellik bence.

• Beğen
  • Düşünceli
Tepkiler: Silinen Üye 777448 ve @Safak
Baydırman

Baydırman

Moderator
Ayrıca bahsedilen forumsuya girip bakarsanız maxicep'in kalitesini daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum. Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. :cool

• Kahkaha
Tepkiler: @Safak
@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıca bahsedilen forumsuya girip bakarsanız maxicep'in kalitesini daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum. Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. :cool
ben maxicep giriyorum diger siteler beni ilgilendirmez hem sen mod değilmiydin ne oldu üyeliğe düşmüssün yine

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
maxicep şu anda en iyi forum sitelerinden biri. hatta 1. diyebilirim. ama kitle yok.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve @Safak
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Mobilde her şey duruyor.
Edit: 2019'a cevaptı bu açınca ilk sayfayı gördüm direk atladım :p.

• Beğen

Silinen Üye 777448

Kapalı Hesap
  • Beğen
Tepkiler: Baydırman, Murat Alper, Silinen Üye 2553318 ve 1 kişi daha

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Eski kitle olsa Türkiye içinde 1. olma şansı çok yüksekti. Denecek en iyi cümle bence bu forumun efsaneler arasına girdiği. Gerçekten efsane bir forum.
gereksiz mesajlar ve konu dışı bitince forumda bitti. zaten symbianın bitmesini saymıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Silinen Üye 777448
Baydırman

Baydırman

Moderator
ben maxicep giriyorum diger siteler beni ilgilendirmez hem sen mod değilmiydin ne oldu üyeliğe düşmüssün yine
Çok oldu bırakalı. Kendi isteğimle bıraktım. Faydalı olamadığımı düşündüm. Sebebi o.
Mesaj birleştirildi:

maxicep şu anda en iyi forum sitelerinden biri. hatta 1. diyebilirim. ama kitle yok.
Onu da biz halledelim her şeyi devletten beklemeyelim babayiğit :cool
Mesaj birleştirildi:

:hmmm
Mesaj birleştirildi:

Bir şey daha eklemek istiyorum. Biz olduğumuz sürece bitmez. Bitti diye ağlayacağımıza konu açalım mesaj yazalım. Kitle az da olsa kaliteli en azından.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi
Çok oldu bırakalı. Kendi isteğimle bıraktım. Faydalı olamadığımı düşündüm. Sebebi o.
Mesaj birleştirildi:

Onu da biz halledelim her şeyi devletten beklemeyelim babayiğit :cool
Mesaj birleştirildi:

:hmmm
Mesaj birleştirildi:

Bir şey daha eklemek istiyorum. Biz olduğumuz sürece bitmez. Bitti diye ağlayacağımıza konu açalım mesaj yazalım. Kitle az da olsa kaliteli en azından.
Zaman yok fazla ve buna iten bir neden yok tetikleyici lazım önceden telefonla çok ilgilenirdim ve forumda çok takılırdım şimde ise neredeyse elime almıyorum farklı konularda var tabi ama bilmiyorum isteksizlik durumu hakim yoksa çok iyi konular var ve hala bu konuları açacak üyelerin mevcut olduğunu düşünüyorum
Mesaj birleştirildi:

Benim düşüncem facebook ve redditteki aktif üyeleri buraya çekmek hatta forumdaki çoğu konunun silinip tekrar bir düzenleme gelmesi mesela haritalarla ilgili bir bölüm açıp facebook grup adminleriyle konuşup top yekün buraya kaydırmak yada tarihle ilgili reddit üyelerle konuşup çoğunluğu buraya kaydırmak
Mesaj birleştirildi:

Çünkü forumun havası daha çok sosyal medya platformlarına benziyor ve bu konuda dahada ileri gidilmesi
Mesaj birleştirildi:

Birde gençleri hedef almak olmalı kuralları biraz daha gevşetip daha rahat bir ortam yaratmak
Mesaj birleştirildi:

Facebook ve redditte çok sağlam gruplar var facebook yeni politikaları yüzünden gençler reddite kaymaya başladı onları reddit yerine buraya çekip forumdan daha cok sosyal medya havasına bürünmesi
Mesaj birleştirildi:

Son olarak youtube girilmesi sitenin hemde baya sağlam girmesi gerekli zamanında deneme oldu ama devamı gelmedi

Son düzenleme:
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Benim düşüncem facebook ve redditteki aktif üyeleri buraya çekmek hatta forumdaki çoğu konunun silinip tekrar bir düzenleme gelmesi mesela haritalarla ilgili bir bölüm açıp facebook grup adminleriyle konuşup top yekün buraya kaydırmak yada tarihle ilgili reddit üyelerle konuşup çoğunluğu buraya kaydırmak
Mesaj birleştirildi:
Konuların silinip açılması imkansız bir olaydır.

Çünkü forumun havası daha çok sosyal medya platformlarına benziyor ve bu konuda dahada ileri gidilmesi
Mesaj birleştirildi:
Forum ile sosyal medya asla yan yana düşünülemez.

Birde gençleri hedef almak olmalı kuralları biraz daha gevşetip daha rahat bir ortam yaratmak
Mesaj birleştirildi:
Kurallar içerisinde gençleri darlayan herhangi bir madde yoktur.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
O zaman salalım forumu. Gölge etmeyelim yani. Bitti bitti diye. Bitmiş olsa hâlâ yazmıyor olurduk mesela. Gençler de geldi bir ara da hiç güzel olmadı emin ol. Maxicep uygulaması yapılmıştı sanırım playe koyulmuştu. Oradan gelmişlerdi. Forum olarak devam edeceğimiz belirtildiğine göre o arkadaşlara da pek gerek yok bence. Nicelik mi nitelik mi ona da karar vermek lazım. Bakalım bakalım. Yakında güzel şeyler olabilir belki. :eller:
Mesaj birleştirildi:

Sosyal medyada olmalıyız tabii ki ama sosyal medya sitesi olmamalıyız bence. Sözlükler o konsepte daha uygun sanki.
Mesaj birleştirildi:

Bana kalırsa da yeni bir forum açmalıydık burasının kalması şartıyla ama ne gerek var yahu?
Mesaj birleştirildi:

Bunlara da imza. İnci olmaya gerek yok.

@Safak

@Safak

Üye
    Konu Sahibi

gençleri darlamaktan ziyade tutmak önemli olan sosyal medya tabirim ise gidip herkes çekildiği fotoları paylaşsın demiyorum ama bilgiyi buradan alsınlar çünkü sosyal medyalar bu konuda çok ilerledi ve daha kullanışlı eğer radikal bir karar alınmassada aynı tarz ilerlemeye devam edlilecek sonuda iyi gözükmüyor bu kadar insanın emeği olan bir forumun günden güne unutulması bizim gibi üyeleride mutsuz ediyor
Mesaj birleştirildi:

yani beni benim düşüncelerim siz istediğinizi düşünenilirsiniz ama benim bile artık bir sorunum olduğumda teknoloji konusunda forumlara giresim gelmiyor
Mesaj birleştirildi:

sırf muhabbet sohbet için giriyorum oda artık bir müddet sonra sona ericek

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2553318 ve gonyalı

mevlut

Üye
fena değil:cool

• Beğen
Tepkiler: gonyalı

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
gençleri darlamaktan ziyade tutmak önemli olan sosyal medya tabirim ise gidip herkes çekildiği fotoları paylaşsın demiyorum ama bilgiyi buradan alsınlar çünkü sosyal medyalar bu konuda çok ilerledi ve daha kullanışlı eğer radikal bir karar alınmassada aynı tarz ilerlemeye devam edlilecek sonuda iyi gözükmüyor bu kadar insanın emeği olan bir forumun günden güne unutulması bizim gibi üyeleride mutsuz ediyor
Mesaj birleştirildi:

yani beni benim düşüncelerim siz istediğinizi düşünenilirsiniz ama benim bile artık bir sorunum olduğumda teknoloji konusunda forumlara giresim gelmiyor
Mesaj birleştirildi:

sırf muhabbet sohbet için giriyorum oda artık bir müddet sonra sona ericek
d harfiyle başlayan turuncu temalı forum türkiyenin redditi oldu çıktı bile. bu saatten sonra maxicep mobil uygulama veya reklam yapmalı. sağlam bir değişime uğramalı yoksa çok zor.

ayrıca karanlık temada alttaki maxicep yazısının görünmediğini söylemişti @Efe Yakup Karahanlı hala değişmemiş.

herkesin banını kaldırmışlardı dönmeleri için, hiçbir etkisi olmadı. yeni özellikler geldi foruma (beğeni stili gibi) yine bir etkisi olmadı. bir süre bizim konuştuğumuz gibi maxicep forumun nasıl bittiği konuşulur daha sonra tamamen biter.

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Açılmaması daha iyiydi banların. Daha önce de söylemiştim bunu. Yarar getirmediği gibi ele de laf verdik. Oraya buraya yazmışlar açtılar ama gitmedim diye. Elimizdeki üyeleri tutmaya bakmalıyız. Daha önce tutulmadığı için şimdi bu durumda. Banı açılan kimse yarar getiren kişi değildi. Banlanmayan ama foruma küsen arkadaşları bulup getirmeliyiz. Eyyorlamam bu kadar.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
O zaman salalım forumu. Gölge etmeyelim yani. Bitti bitti diye. Bitmiş olsa hâlâ yazmıyor olurduk mesela. Gençler de geldi bir ara da hiç güzel olmadı emin ol. Maxicep uygulaması yapılmıştı sanırım playe koyulmuştu. Oradan gelmişlerdi. Forum olarak devam edeceğimiz belirtildiğine göre o arkadaşlara da pek gerek yok bence. Nicelik mi nitelik mi ona da karar vermek lazım. Bakalım bakalım. Yakında güzel şeyler olabilir belki. :eller:
Mesaj birleştirildi:

Sosyal medyada olmalıyız tabii ki ama sosyal medya sitesi olmamalıyız bence. Sözlükler o konsepte daha uygun sanki.
Mesaj birleştirildi:

Bana kalırsa da yeni bir forum açmalıydık burasının kalması şartıyla ama ne gerek var yahu?
Mesaj birleştirildi:

Bunlara da imza. İnci olmaya gerek yok.
bak ben çok yazıyorum ama forum kültürü bitti. maxicep ile falan alakası da yok bu durumun . ancak maxicepin uzmanlık alanı olan symbian dönemi 2012de kapandı . asıl ve son darbeyi de bu vurdu. bugün donanımhaber neden hala popüler olduğunun cevabıysa youtube kanalı ve sosyal mecralarda faaliyet göstermesiyle beraber donanım sektörünün hala varolmasıdır.

Son düzenleme:

Üst Alt