İpucu Flash Belleği Bilgisayarda Ram olarak kullanma Win 7 / 8

Sponsorlu Bağlantılar

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Flash Belleği Bilgisayarda Ram olarak kullanma Win 7 / 8
Kişisel bilgisayarları hızlandırma tekniklerinden biriside flash belleğe ram görevi atamak bu işlemiwindows7 ile basitçe yapabiliriz.Eğer kullandığınız depolama aygıtı bu özelliği destekliyorsa.Öncelikle bilgisayarımıza flash belleğimizi takıyoruz sonra sağ tık > özellikler >ReadyBoost seçeneğinden gerekli ayarlarımızı yapıyoruz.

ReadyBoost çoğu flash depolama aygıtıyla çalışır. Windows 7′de, daha fazla flash belleği ve hatta birden çok aygıtı (en fazla sekiz aygıt, toplamda en fazla 256 gigabayt (GB) ek bellek) işleyebilir.

Ben oyunlarda ki performansını denemedim ama Bilgisayarıma giriş çıkış, dosya açışlar da gerçekten fark edilir bir hızlanma oldu ( Kingston 16GB Flash Bellek ile testi yaptım.Yaklaşık 11GB veriyor size Ram olarak )

ismail

ismail

Üye
:ohannes: teşekkür ederim deneyeceğim bunu :)

Terzi38

Terzi38

Üye
Cod ghost da ise yararmi

Uhops

Uhops

Üye
Gözle görülür faydası var mı?

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Uhops

Uhops

Üye
Zamanında bende denediyim, 896Mb RAM vardı hiç hissettirmediydi :) Ama flaş eskiydi.

messevim

messevim

Üye
    Konu Sahibi
Zamanında bende denediyim, 896Mb RAM vardı hiç hissettirmediydi :) Ama flaş eskiydi.
Belki o mb ta birşey hissetmezsin. Adamlar hard disclerini bağlıyor .:) 1 Terabayt disce yaklaşık 64GB ram değeri veriyor

Benim flasha da verdiği değer ;

exp_l0it

exp_l0it

Üye
32bit windows sürümünde kaça kadar çıkıyo değer? 6741 verdim ama :Dbenim bildiğim 32 bitler 4 gbye kadar destekli

Invoke

Invoke

Üye
Çok iyi performans beklemeyin, bir kere bunun için flashın iyi olması gerek.
Orta seviye bir bilgisayarınız varsa hiç denemenize bile gerek yok. Sen hele hiç deneme @İsmail farkı hissetme ihtimalin yok. :D

• Beğen
ismail

ismail

Üye
Çok iyi performans beklemeyin, bir kere bunun için flashın iyi olması gerek.
Orta seviye bir bilgisayarınız varsa hiç denemenize bile gerek yok. Sen hele hiç deneme @İsmail farkı hissetme ihtimalin yok. :D
Benlm pc orta sayılmaz

ismail

ismail

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Invoke
ismail

ismail

Üye
Ula hani almıyodun tel :DNeyse gereksizlere yaz konuyu meşegule etmeyek

• Beğen
Tepkiler: Invoke