Firefox'ta Flash sorununa son!


ßurçiN

ßurçiN

Üye
    Konu Sahibi
Açık kaynak kodlu tarayıcıda video izleyemiyorsanız, ses sorununun yanı sıra görüntüde donma yaşıyorsanız işte size çözüm. Hem de 1 dakikada.


Firefox'un Flash ile olan sorunu halen devam ediyor. Açılır bir Flash uygulamasının
altında kalan alana müdahale edememenin yanı sıra, en çok yaşanan sorunlardan biri de; akıcı veri ileten uygulamaların çalışmaması.

Örneğin, ziyaret ettiğiniz bir web sitesinde video izlerken veri yüklenmeye devam ettiği halde görüntünün donduğunu veya sesin gelmediğini görebilirsiniz.


Sorun Adobe'de

Açık kaynak kodlu olan hızlı tarayıcı, bu sorunlar olduğunda çekilmez bir hal alıyor. Firefox'un sahibi olan Mozilla Vakfı, bu sorunların kaynağı olarak, Flash'ın sahibi olan Adobe firmasını suçluyor.

Adobe
, yeni yayınladığı bir Beta sürümle bu sorunu şimdilik çözmüş gibi görünüyor.

Çözüm Nedir?

Yapmanız gereken tek şey, yeni yayınlanmış olan ve beta sürümü bulunan Flash Player'ı indirip kurmak.


alıntı haber7.com
 
Ozan

Ozan

Admin
Güzel + faydalı bir makale teşekkürler
 
degerli43

degerli43

Üye
Ben Firefox 3.0.1 kullanıyorum Flash Player 9 var ve sorun yok. Olursa kullanırım. Teşekkürler
 

korsanfafa

Üye
Kusura bakmayında nasıl kuracam bunu olmuo

--------------- Ekleme ---------------

pardon kusura bakmayın yaptım!..
 
POWER

POWER

Üye
İşime yaradı teşekkürler :)
 
czxserser1xcz

czxserser1xcz

Üye
saaol kardeş
 
Salih Baba™

Salih Baba™

Üye
hımmmmmm güzel oldu ....işime yarıyacak heralde...
 

Lion's Claw

Teskkrler!!
 
alpertemmuz

alpertemmuz

Üye
güzel
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt