Fenerbank'ta sona doğru

 • 29 Eylül 2012
 • 273 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >  [h=2]Aziz Yıldırım'ın, kulübü finans sektöründe şahlandırmayı planladığı Fener Bank projesinin ortakları belli oldu. Bu müthiş girişimi, Amerikan şirketi 'Smartcard Marketing System' ve Türkiye'den 'Soluspay' birlikte yürütecek.[/h]
  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın büyük hamlesiyle, kulübün finans sektörüne girişini sağlacak projede ayrıntılar gün ışığına çıkıyor. Sarı-Lacivertli kulübün, bu çılgın proje için Amreika’dan Smartcard Marketing System adlı şirketle anlaştığı, projenin Türkiye ayağını ise Soluspay şirketinin yöneteceği açıklandı. Soluspay’ın Başkanı, Bankalar Arası Kart Merkezi eski müdürü Sertaç Özinal bu girişim için, “Türkiye’de çığır açacak ve dünyada ilk kez bir spor kulübü tarafından uygulanacak” yorumunda bulundu. Amerika’daki haber kaynakları, projeyi Fenerbahçe’nin geniş tabanlı taraftar gücünü kullanarak bir ‘virtual wallet’ (online bankacılık ve para yönetimi) yapısı olarak değerlendirebileceğini belirtiyorlar.

  Fener’i seçtiler çünkü...

  Fenerbahçe’nin, veri tabanı olarak, dünya üzerinde taraftarının bilgilerine en hakim kulüplerden biri olarak gösterilmesinin, yabancı girişimcilerin de iştahını kabarttığı belirtildi. Amerika’nın önde gelen şirketlerinden birisi olan Smartcard Marketing System’in, ‘Velocitymoney’ ürünüyle birçok finansal tabanlı kuruma online para transferi yapma imkanı, para çekme işlemi gibi uygulamaları barındıran bir sistemin altyapısını oluşturmakla biliniyor.

  Fenerbahçeliler SPK’ya isyan etti


  Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın, “Göreve geldiğimde kulübün borcu 327 milyon Dolar’dı ve 2014’e kadar tüm gelirler temlikliydi. Mayısta sermaye artırımı yaptık. Borcumuz 215 milyon Dolar’a düştü” açıklaması sonrasında Sarı-Lacivertli taraftarlar kelimenin tam anlamıya Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) isyan bayrağını açtı. Gün boyunca sosyal medyada SPK’nın, ezeli rakiplerine karşı sermaye artırımı konusunda iltimaslı davrandığına vurgu yapan Sarı-Lacivertliler, daha önce görülmemiş bu durum nedeniyle Galatasaray Sportif A.Ş.’nin hesaplarının inceleme altına alınması gerektiğini savundular.
   


  Yazan: Kingmortall
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 01:15