Deli para


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi


[h=2]Aziz Yıldırım'ın açıkladığı projeler ve yakın gelecek planları, çok büyük heyecan yarattı. 5 senelik süre zarfında 1 milyar Dolar'lık nakit hedefi koyan Fenerbahçe Başkanı, bu adımları hayata geçirirse Sarı-Lacivertli kulüp fark yaratacak, artık rakipleri dünya devleri olacak.[/h]Uzun bir aradan sonra ilk kez canlı yayına çıkan ve birçok konuda çarpıcı açıklamalar yapan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın sözleri büyük heyecan yarattı. Bugüne kadarki görev süresinde kulüp için çok önemli projelere imza atan Yıldırım’ın özellikle ekonomik anlamdaki hedefleri parmak ısırtıyor. Üye açılımı yaparak 5 senelik süre zarfında 1 milyar Dolar nakiti Sarı-Lacivertli kulübün kasasına koyma idealini listesinin başına yazan Aziz Yıldırım’ın diğer atılımları da hayata geçerse, Fenerbahçe gerçek anlamda dünya devleri ile yarışma fırsatı bulacak. Yayın gelirini artırmanın yollarını arayan ve havuzdan çıkma ihtimalini de gündemine alan Yıldırım’ın, “En kısa zamanda imzalarını atacağımız bir proje var. 200-300 milyon Dolar bekliyoruz” sözleri de ekonomik büyümeye ciddi katkı sağlayacak. Fenerium gelirleri de Fenerbahçe’nin patronunun öncelik verdiği noktalardan...

Dev bütçe planı
Gelecek sezon ürün satışlarında çıtayı 100 milyon TL olarak koyan Kanarya, sponsorluk, reklam ve stat kazanımlarıyla birlikte yıllık bütçesini Avrupa’nın devlerinin seviyesine çekmekte kararlı. Böylece Aziz Yıldırım’ın Avrupa’da kupalar kaldıran Fenerbahçe hayalinde de dev bir adım atılacak.

İŞTE O HEDEFLER


Yayın geliri: 67 milyon Lira
Hedef: 150 milyon Dolar
Kombine geliri: 70 milyon Lira
Hedef: 85 milyon Lira
Fenerium geliri: 56 milyon Lira
Hedef: 100 milyon Lira

Çılgın proje 1: 5 yılda 1 milyar Dolar

Çılgın proje 2: 1 yılda 200-300 milyon Dolar

PARA BASAN KULÜPLER

Real Madrid: 480 milyon Euro

150 milyon Euro Yayın150 milyon Euro Stat150 milyon Euro Pazarlama30 milyon Euro Ek gelirler
Barcelona: 400 milyon Euro

180 milyon Euro Yayın120 milyon Euro Reklam100 milyon Euro Stat

Manchester United: 360 milyon Euro

145 milyon Euro Yayın125 milyon Euro Stat90 milyon Euro Reklam

Bayern Münih: 323 milyon Euro

83 milyon Euro Yayın173 milyon Euro Reklam67 milyon Euro Stat

Milan: 235 milyon Euro

141 milyon Euro Yayın30 milyon Euro Stat64 milyon Euro Reklam

Lyon: 146 milyon Euro

78 milyon Euro Yayın25 milyon Euro Stat43 milyon Euro Reklam
 
Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
Real Madrid bu sene 500 milyon geliri aşarak dünya rekoru kırdı. Düzeltilirse iyi olur.
 
Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi


ben bilmem arkadaşım ne yazıyorsa onu yapıştırırım :oke:
 
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Fenerbahce yi çok güzel günler bekliyor ... Büyüksün Aziz Başkan ...;)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...


MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt