Fenerbahçe 0 - 3 Arsenal

Sponsorlu Bağlantılar

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Fenerbahçe 0 - 3 Arsenal
Fenerbahçe Arsenal'a Diş Geçiremedi: 0-3

Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi ön elemesindeki ilk maçında Arsenal'a 3-0 yenilerek gruplara çıkma şansını mucizelere bıraktı.

UEFA Şampiyonlar Ligi playoff turu ilk maçında Fenerbahçe, Arsenal'i konuk etti.
Karşılaşmanın ilk dakikalarında kontrollü bir oyun ortaya koyan konuk ekip Arsenal, 15. dakikadan sonra Fenerbahçe kalesinde, tehlikeli pozisyonlar üretmeye başladı. 19. dakikada Giroud ile kaleyi yoklayan İngiliz temsilcisi, 25. dakikada Ramsey ile bir pozisyondan yararlanamadı. İlk yarıda oyunun kontrolünü elinde tutan Arsenal, son dakikalarda yakaladığı pozisyonları da değerlendiremeyince bu yarıda gol bulamadı.

19. dakikada Cazorla'nın pasıyla ceza alanında kaleciyle karşı karşıya kalan Walcott'dan önce Volkan Demirel, topu ayaklarıyla uzaklaştırdı. Ceza alanı dışına çıkan topu kontrol eden Rosicky'nin soldan ortasında, ceza alanı içinde Giroud'un kafa vuruşunda top yandan auta çıktı.
25'te ceza yayı önünden Ramsey'in yerden şutunda, top direğin yanıdan auta gitti.
Dakikalar 40'ı gösterdiğinde Wilshere'in soldan ortasında, kaleci Volkan Demirel, Walcott'tan önce çıkarak topa sahip oldu. Hemen bir dakika sonra Ramsey'in pasıyla ceza alanına giren Giroud'un şutunda, meşin yuvarlak yandan auta çıktı ve karşılaşmanın ilk yarısı 0-0 berabere sona erdi.
İkinci devre başlarken Fenerbahçe'de Ersun Yanal, Bekir'i kenara alıp sahaya Gökhan Gönül'ü sürdü. Temsilcimiz ikinci 45 dakikaya daha hareketli başlasa da özellikle orta olanda oyun kurmakta zorlandı.
49'da Kuyt Arsenal savunmasının hatasını değerlendirdi ve cepheden kaleyi yokladı ancak vuruşu etkisizdi. 51'de ise Arsenal golü buldu. Ramsey'in pasında topla buluşan Walcott arka direğe kesti. Arka direkte ise Gibbs topu boş kaleye yolladı.
Golden sonra da Arsenal etkili olan taraftı. 62'de Webo yerini Emenike'ye bırakırken iki dakika sonra ise Arsenal farkı ikiye çıkardı. Ramsey ceza sahası dışından ustaca bir vuruşla farkı açan isim oldu.
Golden sonra kıpırdanan Fenerbahçe'de 66'da Sow'un vuruşu üstten auta gitti. 69'da gelişen Fenerbahçe atağında Emenike, ceza alanı dışından kaleye sert bir şut çekti ama top farklı şekilde dışarıya gitti.
76'da Arsenal atağıda Kadlec Walcott'a faul yapınca hakemin kararı penaltı oldu. Topun gerisine gelen Giroud ise skoru 3-0'a getirdi.
Dakikalar 89'u gösterdiğinde Sow'un pasında Emenike'nin şutunu Szczesny kornere çeldi.
Karşılaşmada başka gol olmayınca UEFA Şampiyonlar Ligi playoff turu ilk maçında Fenerbahçe, sahasında Arsenal'e 3-0 mağlup oldu.

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Emeği geçenlere teşekkürler ...!

• Beğen
Tepkiler: Buğra
Buğra

Buğra

Admin
Yorumsuz...

codblackops2

codblackops2

Üye
Düşünüyorum da hangi futbolcumuz eve gidince maçı düşünecek? ? Parayi alip ruhsuz ruhsuz oynuyorlar..baroni topuz bekir hala niye bu takimda??? Holmene neden şans verilmiyor?? Yaziklar olsun boyle yonetime olan taraftara oluyor..

• Beğen
Tepkiler: Dede ve -Börteçine-
codblackops2

codblackops2

Üye
Biz koşmayan Alexi ozledik
Oynamayan stochu özledik.

Ve maalesef gulmeyen Aykut kocamani ozledik..

• Beğen
Tepkiler: Dede ve .caner.
codblackops2

codblackops2

Üye
Alperi konyada oyundan alirsin 3 gol yiyip hatalarimizdan ders alacağız diyip arsenalden 3 gol yedikten sonra mi alirsin oyuna.alperi azda olsa gördük. 4 kisiyi calima dizdi...

• Beğen
Tepkiler: -Börteçine-
TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
Yonetim istifa

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Biri bana bir takım nasıl bu kadar ruhsuz mücadele edebilir onu anlatsın ...
Sebep ne ?

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Ah bu takimin basinda Yilmaz Vural olacakti... Dayakran gebertirdi hepsini de akillari baslarina gelirdi...

- - - Eklendi - - -

Galatasaray'ın yendiği takımı rahat yeneriz diye makara yapanlara oh olsun !

Tartisma cikarmaya bayiliyorsunuz. Ustune bir de sigara yak ve ohh keyfine diyecek yok...

• Beğen
Tepkiler: Dede
smh60

smh60

Üye
Tartışmaya gerek yok Bu Takımı Bu Hale Getirenler Utansın

.Kerasus.

.Kerasus.

Üye
Ah bu takimin basinda Yilmaz Vural olacakti... Dayakran gebertirdi hepsini de akillari baslarina gelirdi...

- - - Eklendi - - -

Tartisma cikarmaya bayiliyorsunuz. Ustune bir de sigara yak ve ohh keyfine diyecek yok...

ne tartişması kardeşim ben sadece sevincimi dile getirdim

ismail

ismail

Üye
Önceki konuda yener yazmıştım fener ama fena oldu geçmiş ola..

Ccihat67

Ccihat67

Üye
Ahhh yılmaz hoca olucaktı takımın başında sağlam bi dayak atardı :D

WaLLcoT

WaLLcoT

Üye
kötü oldu çevirmek bu takımla imkansız alex giderken takımın ruhu da gitti galiba izlediğim en kötü fenerbahçeydi bir emenikenin bir de kadlec in şutunu gördüm ilk yarıda kaleyi bırak orta sahayı zor geçtiler ikinci yarının ilk dakikaları acaba fener atarmı dedim ama 51 de yediler sonra kötü oldu zaten

aslanbaris

aslanbaris

Üye
yani bir GS li olarak üzüldüm,sonuçta elin yabancı takımı gelsin turkiyede yensin bizim takımı ben neye sevineeyim,

• Beğen
Tepkiler: s.ileli
TheLastWarrior

TheLastWarrior

Üye
aziz yıldırım takımdan elini çekmediği sürece bu böyle gider benim fikrim bu bir gsli olarak

gutihaz1

gutihaz1

Üye
çok yazık oldu fenere avrupa kupalarında takım sayımız azaldı ülke puanı düştü böyle giderse şampiyon takım bile ön eleme oynar artık milli takımın hali zaten ortada

• Beğen
Tepkiler: Dede