Eurovision Temsilcimiz Sibel Tüzün

Sponsorlu Bağlantılar

yitik savaşçı

Üye
    Konu Sahibi
Eurovision Temsilcimiz Sibel Tüzün
51. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkiye’yi Sibel Tüzün temsil edecek. - 05 Ocak 2006 Perşembe 15:15 TSİ

İSTANBUL - TRT’nin “Eurovision Şarkı Yarışması” için izleyeceği takvim ile organizasyonun programı, Genel Müdür Vekili Ali Güney tarafından İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında açıklandı. Buna göre, Atina’da 18-20 Mayıs 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilecek etkinlikte Türkiye adına, sanatçı Sibel Tüzün yarışacak.

TRT Genel Müdür Vekili Ali Güney, 18-20 Mayıs 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilecek “51. Eurovision Şarkı Yarışması”nda Türkiye’yi temsil etmek üzere Sibel Tüzün ile anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Conrad Otel’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Güney, her yıl gerçekleştirilen Eurovision Şarkı Yarışması’na Türkiye adına TRT kurumu olarak 1975 yılından bu yana katıldıklarını söyledi.

Güney, TRT olarak hazırlık çalışmaları, ülkeyi temsil edecek sanatçı ve şarkı seçimini Avrupa Yayın Birliği (EBU) tarafından belirlenen kurallar çerçevesinde yaptıklarını anlatarak, geçen yıl düzenlenen yarışmaya Türkiye adına katılan şarkı ve sanatçının yarışmayla tespit edildiğini, bu yıl ise doğrudan bir sanatçıya sipariş verilmesi yoluyla temsil yönteminin benimsendiğini bildirdi.

Ali Güney, “Yapılan çalışmalar sonucunda; 18-20 Mayıs tarihlerinde Atina’da yapılacak olan 2006 Eurovision Şarkı Yarışması’nda ülkemizi temsil etmek üzere Sibel Tüzün ile anlaşmaya varılmıştır. Atina’da yapılacak yarışmada sanatçımıza başarılar diliyorum” dedi.

Sanatçı Sibel Tüzün de Atina’daki yarışmada besteci, söz yazarı ve yorumcu olarak Türkiye’yi temsil edeceğini anlattı.

Tüzün, şunları söyledi: “TRT’den gelen sipariş doğrultusunda öncelikle 3 eser hazırlayacağım. Ardından kurul tarafından yarışmaya katılacak eserim belirlenecek. Yarışacağım eser TRT’nin kararıyla Türkçe olacak. Tanıtım CD’sinde İngilizce ve Yunanca versiyonları olacak. Atina’da 3 dakika içinde süper bir şarkı, müthiş bir performans ve mükemmel bir şov sunmayı hedefliyorum.”

Yarışmanın 18 Mayıs, finalinin de 20 Mayıs 2006’da gerçekleşeceğini dile getiren Sibel Tüzün, çok işi, az zamanı olduğunu ve herkesi sıkı bir çalışma dönemi beklediğini vurguladı.

Tüzün, “Hedefimiz ilk 3” dedi.

(NTVMSNBC Kültür Sanat)

--------

Hayırlı olsun!

slayer

Üye
Hehehe... anladılar göyle daha iyi oluyor; Döndüler...

Sibel tüzün'ün iyi derece yapacağıma eminim...
bkz: geçen yılın kazananı...

S1FR3K1R1C1

Üye
bencede sibel tüzün kazanır ya geçen sene bi sanatçı wardı hiç sevmiyordum onu rimirimiley salak bi şarkı söylüyordu 31.mi ne olmuştu buda büyük başarı diyordu zaten toplasan 31 ülke ancak katılmıştı

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
İsimle değil parçayla kazanılır..

yitik savaşçı

Üye
    Konu Sahibi
İstanbul'da düzenlenen 2004 Eurovision yarışmasında birinciliği Ukrayna'dan RUSLANA kazandı. Eğer sadece şarkılar yarışsaydı; Sırbistan-Karadağ'dan ZELJKO JOKSIMOVIC & AD HOC ORCHESTRA birinci olurdu...

kikaksk

kikaksk

Üye
işallah ingilizce şarkılan katılır benim görüşüm bu ....

Kin_ittifak

Kin_ittifak

Üye
Yaw Sagopa Kajmer Katılsa 1.ci Kesin Olurdu Ama Sibel Tüzün Belki Bişiler yaparlar

yitik savaşçı

Üye
    Konu Sahibi
<div class='quotetop'>(Sibel Tüzün &#064; Jan 5 2006, 03&#58;24 PM) [post=245630]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
Yarışacağım eser TRT’nin kararıyla Türkçe olacak. Tanıtım CD’sinde İngilizce ve Yunanca versiyonları olacak. Atina’da 3 dakika içinde süper bir şarkı, müthiş bir performans ve mükemmel bir şov sunmayı hedefliyorum.
[/b][/quote]

SANCAR

SANCAR

Üye
geçen senekinden daha başarılı olacağına eminim

mAd_girL

mAd_girL

Üye
sanmam cok iyi bi derece yapacagını herkes demir demirkan gibi şarkı sözü yazamıo ki 1. olallım

tofy

Üye
hayırlısı olsun

jöly

Üye
hayırlı olsun ama ingilizce parça olursa daha iyi olur bence

__Midas__

__Midas__

Üye
Güven aşılayalım temsilcimize bence , diğerini yerden yere vurduk , ha kötüydü o başka mesele .
bence Sibel Tüzün iyi seçim , ben başarılı olacağına inanıyorum...

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Rimi rimi ley güzeldi ya..

:D:D:D:D:D

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
ßu sanatç&#305;lar hep böyle bi albüm ç&#305;kar&#305;yorlar yakal&#305;yorlar ba&#351;ar&#305;y&#305; 2. Albüm FOSS...

( bknz: Ciguli )

..::Riddick::..

Üye
Bence &#39;&#39;Hepsi&#39;&#39; gurubu gitmeliydi...

ABC

ABC

Üye
<div class='quotetop'>(..&#58;&#58;Riddick&#58;&#58;.. &#064; Jan 7 2006, 01&#58;51 PM) [post=247429]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

riddick gerçekten benim de aklımdan geçmişti.yani tamam o kadar sesleri güzel olmayabilir,ama kareografileri mükemmel.umarım seneye.ben sibel tüzünü de desteklerim her şartta...

Üye
<div class='quotetop'>(canbo &#064; Jan 7 2006, 02&#58;04 PM) [post=247440]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
<div class='quotetop'>(..&#58;&#58;Riddick&#58;&#58;.. &#064; Jan 7 2006, 01&#58;51 PM) [post=247429]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
[/b][/quote]

riddick gerçekten benim de aklımdan geçmişti.yani tamam o kadar sesleri güzel olmayabilir,ama kareografileri mükemmel.umarım seneye.ben sibel tüzünü de desteklerim her şartta...
[/b][/quote]

Baharat kızlardan sonra saglam bi gurup gelmedi bence tutulurdu katılsalardı

ouSahin

ouSahin

Üye
Geçen sene rezildik bu sene olmayalımm Yunanistanı dagıtalımm yavvv

barabelli

barabelli

Üye
bence yıne sertap veya athena gıbı basarı yakalayamayacagız bence