Endüstri meslek-Meslek lisesi-Anadolu lisesi HANGİSİ ?

Sponsorlu Bağlantılar

KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
Endüstri meslek-Meslek lisesi-Anadolu lisesi HANGİSİ ?
Merhaba abilerim ablalarım bu sene teog oldu açıklanmadı ama sorular açıklandı internetten hesapladım 500 üzerinden 360 ile 370 arasında puan çıktı 3 farklı site denedim bu puanlara güzel anadolu liseleri var ama abim meslek lisesine git diyor matematiğim pek iyi değildir genelde karneye 3-4 gelir ama ingilizcem çok iyidir şimdi gelecekte bilgisayar mühendisi olup türkiyenin bilgisayar,televizyon,telefon gibi elektronik aletler üretmeyi düşünüyorum çünkü 200 dolarlık bir akıllı telefon burada 800 tl ve meslek lisesinde bilgisayar bölümü okusam ne kadar faydalı olurmu bilgisayar mühendisliği için . gerçekten teknolojik aletleri çok severim tamir etmeyi falan çok isterim ama nasıl tamir edileceğini bilmiyorum :D durmadan bir aleti geliştirmek denemek isterdim ama küçükken sadece çek sür arabamın lastiklerini falan değişip daha hızlı gitmesini sağlıyordum düşük puanlı meslek liseleri yüzünden meslek liselerinin adı çıkmış ama bu puana gidilebilecek güzel meslek liseleri varmı sizce gitsem ne kadar memnun kalırım amele gibi atölyedemi çalışırım bir endüstri meslek liseleri ve normal meslek liseleri var farkları ne acaba

Yardımcı olursanız çok çok sevinirim yardım edin şu ergen,sivilceli kardeşinize :D

_RYUK_

_RYUK_

Üye
anadolu teknik tercih et hem kültür dersleri hem de meslek dersleri var uni ye hazırlanman daha kolay olur orada

• Beğen
Tepkiler: KinG CrazY
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
ben liselere baktığımda normal meslek yazıyor anadolu meslek yazmıyor

_RYUK_

_RYUK_

Üye
olması gerekiyor :)

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
google den baktım yokbizim buralarda anadolu teknik endüstri meslek lisesi var ama internette normal meslek liesi yazıyor

_RYUK_

_RYUK_

Üye
orasıni bilmiyorum sen bir araştır ben oradan mevzunum şuan biyomühendislik okuyorum teknik lise mevzunu olmamın şuan çok faydasini görüyorum proje geliştirme konusunda

• Beğen
KinG CrazY

KinG CrazY

Üye
    Konu Sahibi
orasıni bilmiyorum sen bir araştır ben oradan mevzunum şuan biyomühendislik okuyorum teknik lise mevzunu olmamın şuan çok faydasini görüyorum proje geliştirme konusunda
şimdi meslek liselerinde matematik dersi yokmu bizim bir akraba yok diyorda eğer yok ise üniversite sınavlarında matematik dersinde 4 senenin konusundan sorumlu oluyorsunuz

_RYUK_

_RYUK_

Üye
anadolu teknikler de 4 yıl boyunca bütün dersler var ama endüstri mesleklerde ilk 2 yıl var

• Beğen
_RYUK_

_RYUK_

Üye
rica ederim :) tercih yaparken herkesin değil kendi istediğin yere gitmeye çalış :)

Alper1045

Alper1045

Üye
İki türlü meslek lisesi var. Teknik meslek liseleri ve meslek liseleri. Teog'dan aldığın puanla teknik liseleri tercih edebilirsin. Diğer meslek listelerine puanla girilmez. Hiç bir yer kazanamamıssa öğrenci gider genel meslek listelerine kaydolur. Kısaca tercih listesinde gördüğün meslek liselerinin hepsi Anadolu lisesi statüsünde meslek lisesidir. Hangi liseye gitmen gerektiği konusuna gelince. Teknolojiye ilgin varsa kesinlikle meslek lisesine gitmelisin çünkü üniversiteyi kazanmak daha kolaydır. Üniversitelerin ayrı kontenjanlari var buraları sadece teknik lise mezunları tercih edebiliyor. Fakat LYS'ye girme şartı arıyor. Sen mezun oluncaya kadar sistem değişir ama. Biraz uzun oldu,umarım yardımcı olmuşumdur.

Üst Alt