en iyi web (internet) browser sizce hangisi?

Sponsorlu Bağlantılar

eon

Üye
    Konu Sahibi
en iyi web (internet) browser sizce hangisi?
arkadaslar, cep telefonu icin en iyi web browser'i ariyorum. ama telefon hafizasini kullanmasin, kart'a install edilebilsin, Full versiyon olsun, ya da free olan varsa cok daha iyi olur. birde sorun cikarmasin!!! siteden aradigim kadariyla opera ve netfront arasinda kaldim. daha baska da var mi bunlarin disinda ? yada bunlardan hangisi ?tesekkurler.

birde opera mini var, bu free diyor simdi ogrendim internette ararken. bunu kullanan var mi ?

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 1929612

Ozan

Ozan

Admin
En başarılısı tabiki Opera dır bu konuda kendini kanıtlamış bir yazılım ama alternatifler de var.

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Web Borowser ne demek ? :rolleyes:

eon

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by ChavRash@Oct 20 2005, 01:14 PM
Web Borowser ne demek ? :rolleyes:
[post=195120]Quoted post[/post]​

cep telefonlari, kendi browser'leri ile wap destegi olmayan sayfalari cok da iyi goruntuleyemiyorlar. bu yuzden de alternatif bazi web ya da internet browserler var, opera, netfront gibi.... bunlari soruyorum...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Yani opera ve onun gibi aynı işlevi destekleyen programlar sayesinde bildiğimiz sitelere girilebiliyor öyle mi ? mesela ben Cep telefonundan Maxicep'e girmeye çalıştım (wap değil) mesajlara cevap vs. yazabiliyormuyum. ?

eon

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by ChavRash+Oct 20 2005, 01:25 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(ChavRash &#064; Oct 20 2005, 01:25 PM)</div><div class='quotemain'>Yani opera ve onun gibi aynı işlevi destekleyen programlar sayesinde bildiğimiz sitelere girilebiliyor öyle mi ? mesela ben Cep telefonundan Maxicep&#39;e girmeye çalıştım (wap değil) mesajlara cevap vs. yazabiliyormuyum. ?
[post=195130]Quoted post[/post]​
[/b]

evet , tum sitelere girilebilir, hatta maillere de bakilabilir. fakat acikcasi en iyisi hangisi bilmiyorum, sorun yaratir mi yaratmaz mi bilmiyorum, emin olursam burda o zaman kuracagim.

<!--QuoteBegin-Negative
@Oct 20 2005, 01:05 PM
En başarılısı tabiki Opera dır bu konuda kendini kanıtlamış bir yazılım ama alternatifler de var.
[post=195112]Quoted post[/post]​
[/quote]

peki sitedeki opera 6.2 sorunsuz mu? 6630&#39;da kesin calisir mi? birde karta kurma imkanini veriyor mu? cunku sisteme direk kendini kuran bi program istemiyorum&#33;&#33;&#33; ayrica telefon hafizasini ne derecede kullaniyor? birde son sorum :) opera mini bizde calisiyor mu, denediniz mi? cunku okudugum kadariyla danimarka, norvec, finlandiya da falan su sira aktif? tesekkurler....

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Ula bunu önceden niye öğrenmemişim yazın köydeyken siteye girerdim ne güzel :vur:

eon

Üye
    Konu Sahibi
bendeki 6630&#39;un kendi browser&#39;i de www sitelere giriyor zaten. ama opera gibi mobile browserlerin daha etkili oldugunu saniyorum cunku zaten bunun icin uretildiler. ama 6630&#39;da deneyeniz varsa, opera 6.2, opera mini, netfront, gibi programlari lutfen goruslerinizi bildiriniz.

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
6630&#39;un kendi Web tarayıcısı (webbrowser) çoğu internet sitesine giriyor. hatta ben geceleri bazen maxicep&#39;e tel ile bağlanıorum mesajları okumak için. kendi kullanıcı adınla bile giriş yapabilirsiniz.

fakat bunu kullanırken ekonomi yapmak lazım yoksa halimiz yaman olur. bunun için ayarlardan "Görüntüleri Göster" özelliğini kapatmanız lazım yoksa hem kontör yetmez hemde sayfanın açılması bi yarım saat sürer.

yukarıda dediklerimi yaptıktan sonra maxicep&#39;i rahatlıkla gezebilirsiniz orjinal webrowser&#39;unuzla.

fakat şu sorunu bende yaşıorum Navi tuş&#39;u(ortadaki seçme) ile aşağı yukarı yada sağa sola barak gezindiğinizde sanki siteyi normaL Bilgisayarda "Tab" basarak gibi geziorsunuz. yani bütün yazılanları tek tek geçerek gidiyor ve buda baya bi zaman kayb&#39;ı bunun kısa yolu bilen varsa sölesin.

eon

Üye
    Konu Sahibi
dostum cok sagol. ama bunlarin 6630&#39;da olabildigini soyledim bende yukarda, biraz etkisiz kaliyor bu sayfalarda bu da bir gercek... bu yuzden diger programlar daha etkili gibi... bakalim cevaplar geldikce , kurup sizi bilgilendirecegim

slayer

Üye
İnternet Explorer...

tabiki Windowzz Mobile&#39;daki

maxicepe 7-8 tane mesaj bile atmıştım... 8)

wapcimor

Üye
bence doris browser.

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Opera Web Browser ;)

hyper

Üye
opera 8.0
türkçe dil destei de mevcut

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
opera 8zzz ;;)

eon

Üye
    Konu Sahibi
peki arkadaslar bu opera 8 nokia 6630&#39;da problemsiz calisiyor mu? deneyeniniz var mi? ya da kendi telefonlarinizda mi denediniz , buna gore mi yorum yapiyorsunuz ?? yoksa duyduklariniza gore mi?

PaNTeR

Üye
Ya cidden arkadaşlar, bi ara internet sitelerini PCdeki gibi gösteren program diye birşeyler duymuştum... O hangi uygulamaydı? :help:

suvaribey

Üye
Benim telefonum 6630. Daha önce internete kendi web browseri ile bağlanıyordum. Fakat ilk zaman hevesi olsa gerek, sayfayı internet explorerdeki gibi tam sayfa görmek istiyordum. Bende buradaki tavsiyeler üzerine Opera 8.0 kurdum. Gerçekten mükemmel. Nedenmi?...

Birincisi sayfayı ister telefon ekranına göre uyarlayın (çabuk açılması ve az kontür gitmesi için), ister tam ekran (explorer&#39;deki gibi) görmenizi sağlıyor. Tam ekran gösterme özelliği Nokia&#39;nın kendi browserinde yok.

İkincisi Nokia&#39;nın browserinden Hotmail&#39;deki maillerime çoğu zaman ulaşamasken Opera ile anında ulaşabiliyorum.

Bu arada telefonumda birde Netfront yüklü. Buda fena sayılmaz hatta biraz daha hızlı bile sayılabilirir. Ama Operadaki bazı özellikler onda yok, hatta türkçe özelliğide yok.

Ben oyumu Opera 8.0 olarak kullanıyorum.

eon

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by suvaribey@Oct 21 2005, 10:32 PM
Benim telefonum 6630. Daha önce internete kendi web browseri ile bağlanıyordum. Fakat ilk zaman hevesi olsa gerek, sayfayı internet explorerdeki gibi tam sayfa görmek istiyordum. Bende buradaki tavsiyeler üzerine Opera 8.0 kurdum. Gerçekten mükemmel. Nedenmi?...

Birincisi sayfayı ister telefon ekranına göre uyarlayın (çabuk açılması ve az kontür gitmesi için), ister tam ekran (explorer&#39;deki gibi) görmenizi sağlıyor. Tam ekran gösterme özelliği Nokia&#39;nın kendi browserinde yok.

İkincisi Nokia&#39;nın browserinden Hotmail&#39;deki maillerime çoğu zaman ulaşamasken Opera ile anında ulaşabiliyorum.

Bu arada telefonumda birde Netfront yüklü. Buda fena sayılmaz hatta biraz daha hızlı bile sayılabilirir. Ama Operadaki bazı özellikler onda yok, hatta türkçe özelliğide yok.

[post=196315]Quoted post[/post]​

cok tesekkurler, boyle feedback&#39;lara ihtiyacimiz var.... demek ki siteden opera 8 &#39;i kurarsak buyuk olcude faydasi olacak diyorsun yani... deneyelim bakalim ....

eon

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by suvaribey@Oct 21 2005, 10:32 PM

[post=196315]Quoted post[/post]​

peki , sitede yazilanlari uygulayarak programi cr*ck&#39;layabildin mi? yani programi full versiyon olarak kullanabiliyor musun? birde programi karta kurabiliyor musun, istedigin zaman rahatlikla, sorunsuz uninstall oluyor mu? tesekkurler....

Üst Alt