Ekrana bildirim yollayıp soyma taktiği

Sponsorlu Bağlantılar

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Ekrana bildirim yollayıp soyma taktiği
Vodafone hattımda muhtemelen bazı kampanyalar için reklamlara izin vermişim oysa ki ben reklamı sms ile alacağımı düşünmüştüm ama bu direkmen ekrana bildirim şeklinde geliyor. Bunu nasıl kapatmam lazım sizce reklama izin verdiğimden mi ve başına bu tarz bişey gelen var mı arkadaşlar

[/url][/IMG]

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Oparatörün Normal Bir Reklamı.Ama Nasıl Kapanıyor Bilemiycem.Online İşlemlerden Dene Olmazsa

teknognc

teknognc

Üye
Onlar vodafonun bildirimleridir. Direktman ekranda bi tarife sunuyor. Geçmek sana kalmış, yani soyma değil . Bugün de bi arkadaşıma MEGA3GB tarifesini sunmuş. Geldi ve kabul etti, tarife değişikliği oldu.

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Turkcellde de oluyor tam mesaj yazarken aniden çıkıyor istemeden tamam diyorum

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Onlar vodafonun bildirimleridir. Direktman ekranda bi tarife sunuyor. Geçmek sana kalmış, yani soyma değil . Bugün de bi arkadaşıma MEGA3GB tarifesini sunmuş. Geldi ve kabul etti, tarife değişikliği oldu.
Benim yeğenlerim var küçük yaşta mesela o oyun oynarken tarifeyi kabul etti ve çat 20 25 tl hesabımdan kesildi peki bu da RIZA ile mi olmuş oluyo yoksa ÇALMAYA mı giriyo. Ben tarifeye geçme işlemini mesaj ile ya da online self servis ile yaparım bu alenen ÇALMA bir anlık dalgınlık ile basıyosun TAMAM a ve bitiyo.

teknognc

teknognc

Üye
Benim yeğenlerim var küçük yaşta mesela o oyun oynarken tarifeyi kabul etti ve çat 20 25 tl hesabımdan kesildi peki bu da RIZA ile mi olmuş oluyo yoksa ÇALMAYA mı giriyo. Ben tarifeye geçme işlemini mesaj ile ya da online self servis ile yaparım bu alenen ÇALMA bir anlık dalgınlık ile basıyosun TAMAM a ve bitiyo.
Haklısın kardeşim sen demeden önce de aklıma geldi, bi dalgınlığa da denk gelebilir.

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Biz ses çıkarmıyoruz toplum olarak ses çıkarsak yapamazlar ama hepimiz amaaan havasında olunca :D maalesef iyi soyuyolar. 1 Seferinde aveada paket bitiyo aylık dk net ve sms olan 3 lü paket, benim de net açık kalmış ama hiç uygulamaya nete girmedim WhatsApp dan 1 msj attım baktım 15 tl girmiş oysa paket yenilemek için gereken tl bakiyem de vardı. Adamlar alışmış maalesef

teknognc

teknognc

Üye
Aynen çok dikkat etmek lazım paket bitiminin son gününe. Ben genelde 100 mb bırakmaya çalışıyorum son güne, vodafone da paket bitsin de sömüreyim havasında. Aslında tüm internet paketin bitince telefon internete girmemeli ekstra paket alana kadar. Baksana ne yapabilirsinki 3-5 kb için 15 tl harcamaya.

• Beğen
Tepkiler: seyyid70

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Vodafone a yazmıştım ben geri dönüş yapmadılar. Dedim ki şu vergileri toptan ödeme gibi bi seçenek sunsanız emin olun çok Memnun kalır müşteriler dedim ama adamlar bunda bile soyma hedefinde

teknognc

teknognc

Üye
Yani bir çok operatörün eksiği var bu konularda, biraz seçenekleri arttırmaları lazım. Bir de şöyle düşünsek, mesela bu vodafone diyorki ben mesajla katılma koysam tarifelere, birçok kişi katılacak ya da uygulamadan bu tarifelere geçiş sağlasam yine birçok kişi katılacak (burada sanki mesajla katılım yaparlarsa en azından belli bir gruba açmak zorundalar gibi düşünüyorum yine aynı şekilde uygulamadan da). Ama bu ekrana direk gönderme yöntemi yanlış, insanın istemediği birşey olabilir. Ha diyelim ki bunu bilerek yapıyorlar, o zaman bu iş müşterileri sömürmeye gidiyor.
İnternet paketi bitince yüksek meblağlarda ödemesi olması zaten direk sömürgeciliğe giriyor.

seyyid70

Üye
    Konu Sahibi
Yani bir çok operatörün eksiği var bu konularda, biraz seçenekleri arttırmaları lazım. Bir de şöyle düşünsek, mesela bu vodafone diyorki ben mesajla katılma koysam tarifelere, birçok kişi katılacak ya da uygulamadan bu tarifelere geçiş sağlasam yine birçok kişi katılacak (burada sanki mesajla katılım yaparlarsa en azından belli bir gruba açmak zorundalar gibi düşünüyorum yine aynı şekilde uygulamadan da). Ama bu ekrana direk gönderme yöntemi yanlış, insanın istemediği birşey olabilir. Ha diyelim ki bunu bilerek yapıyorlar, o zaman bu iş müşterileri sömürmeye gidiyor.
İnternet paketi bitince yüksek meblağlarda ödemesi olması zaten direk sömürgeciliğe giriyor.

aynen öyle size katılıyorum. Yeni bakan sanki bu tarz durumların önüne geçcek gibi konușuyo ama bakalım zamanla görcez artık

teknognc

teknognc

Üye
aynen öyle size katılıyorum. Yeni bakan sanki bu tarz durumların önüne geçcek gibi konușuyo ama bakalım zamanla görcez artık
İnşallah kısa sürede çözülür bu telekominikasyon meseleleri,bekliyoruz:)

• Beğen
Tepkiler: seyyid70

Üst Alt