Ekran parlaklığı sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

JrSparrow

JrSparrow

Üye
    Konu Sahibi
Ekran parlaklığı sorunu
Bilgisayarım samsung np550p5c-s05tr. windows 8den 7ye geçiş yaptım ve ekran parlaklığını azalttığımda fayda etmiyor hala maksimumda kalıyor. Araştırdım ve Easy display manager indirin demişler indirdim ama hala aynı. Acaba nasıl düzeltebilirim bunu ?

ecel54

ecel54

Üye
samsung setting yükleyip klavye kısayoluyla yapmayı denedinizmi?

JrSparrow

JrSparrow

Üye
    Konu Sahibi
Hocam şu programları kurdum ama yinede fayda etmedi. :(

ecel54

ecel54

Üye
eskiden bende windows 7 yüklemiştim böyle bir sorun olduğunu hatırlamıyorum. sürücüleri falan yüklediniz mi acaba ve klavyenin diğer tuşları çalışıyormu ses yükseltme-zaltma falan?

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Samsung un kendi sitesinden girip driverlar kısmına bak kardeşim. Orada bulursun driver ını.

mrzstyl

mrzstyl

Üye
driverleri yükle olmadı win8 e geri dön çok sıkıntı çıkarırsa

BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
Bilgisayarım samsung np550p5c-s05tr. windows 8den 7ye geçiş yaptım ve ekran parlaklığını azalttığımda fayda etmiyor hala maksimumda kalıyor. Araştırdım ve Easy display manager indirin demişler indirdim ama hala aynı. Acaba nasıl düzeltebilirim bunu ?

hımm. basitçe olacak ama, monitörün kendi ayar tuşları var. Oradan denediniz mi? :hmmm

JrSparrow

JrSparrow

Üye
    Konu Sahibi
eskiden bende windows 7 yüklemiştim böyle bir sorun olduğunu hatırlamıyorum. sürücüleri falan yüklediniz mi acaba ve klavyenin diğer tuşları çalışıyormu ses yükseltme-zaltma falan?
Evet sadece Fn f2 ve f3 tuşları ekranda aktif olarak gösteriliyor ama ekran kısılmıyor.
hımm. basitçe olacak ama, monitörün kendi ayar tuşları var. Oradan denediniz mi? :hmmm
Konuda belirtmemişim özür dilerim ama kullandığım laptop yani sadece klavye tuşları var :)
driverleri yükle olmadı win8 e geri dön çok sıkıntı çıkarırsa
Bakalım biraz daha uğraşıcam olmadı tekrar dönerim win8'e. Teşekkür ederim :)

goldenheros

goldenheros

Üye
Driver sorunu kardes. uygun sürücüyü bul ve yukle

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
3.parti bir programla halledebilirsin

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
ekran parlaklığını ayarlayan küçük programlar var google de ara

Son düzenleme:
JrSparrow

JrSparrow

Üye
    Konu Sahibi
Driverların bilgisayarına uygun olup olmadığına emin misin peki?

Ekleme : Ekran kartın nedir ? Nvidia mı Ati mi?
Nvidia GT 650M ve driver güncel.
Yanlız şöyle bir şey söyleyeyim: Ben bu laptop'u aldığıdım da win8 olarak geldi. Sonra Ben bu pc'yi 8.1 pro'ya yükselttim ve şu an kurduğum programları kurduğumda Ekran parlaklığı sorunu düzelmişti. Samsung'un sitesinden win7 uyumluluğu olan driverları indirip kurdum ama hala olmadı maalesef. Sanırım dediğin gibi bilgisayarla uyumlu değil bu ekran olayı.

meyrock

meyrock

Üye
Nvidia GT 650M ve driver güncel.
Yanlız şöyle bir şey söyleyeyim: Ben bu laptop'u aldığıdım da win8 olarak geldi. Sonra Ben bu pc'yi 8.1 pro'ya yükselttim ve şu an kurduğum programları kurduğumda Ekran parlaklığı sorunu düzelmişti. Samsung'un sitesinden win7 uyumluluğu olan driverları indirip kurdum ama hala olmadı maalesef. Sanırım dediğin gibi bilgisayarla uyumlu değil bu ekran olayı.

öncelikle forumda var mi bilmiyorum ama yoksa googla " DriverPack Solution 2015 Türkçe Full " yaz ara programı indir.
eğer format atmayı biliyorsan format at sonra program ile uygun driver bulabilirsin. format atamiyorsan ekran ile ilgili driver ve nvidia driverlerini sil. program ile arat kurulum yap yeniden başlat. parlaklığı ayarla umarım çözüm olur...

Siycey

Siycey

Üye
Samsungun control paneli gibi bişey olması lazım sitesinde bulabilirsin.

JrSparrow

JrSparrow

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle forumda var mi bilmiyorum ama yoksa googla " DriverPack Solution 2015 Türkçe fu ll " yaz ara programı indir.
eğer format atmayı biliyorsan format at sonra program ile uygun driver bulabilirsin. format atamiyorsan ekran ile ilgili driver ve nvidia driverlerini sil. program ile arat kurulum yap yeniden başlat. parlaklığı ayarla umarım çözüm olur...
Pc daha yeni formattan geldi o yüzden DriverPack programını indirip deneyeceğim olmazsa tekrar format atarım. :)

Üst Alt