1 senelik idare ekran kartı ram işlemci

Sponsorlu Bağlantılar

Trabz10lee

Trabz10lee

Üye
    Konu Sahibi
1 senelik idare ekran kartı ram işlemci
Merhabalar
Uzun zamandır kullandığım ve artık ömrünü doldurmuş bir bilgisayarım var. Maddi sıkıntılardan dolayı bu seneyi idare etmek amacıyla 2.el işlemci ve ekran kartı almayı düşünüyorum. Bilgisayarın özelliklerini aşağıda yazacağım 2.el uygun fiyatlı ama performansı biraz iyileştirecek parça tavsiyesi yapabilir misiniz? Ek olarak 2 gb ram ekleyeceğim yani 4 gb ram isteyen oyunları düşük ayarlarda kaldırması benim için yeterli ekstra bir performans istemiyorum
İşletim sistemi: Win7 32 bit
Ram: 2 gb
Ekran Kartı: ATI Radeon X1600
İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86Ghz 1.87Ghz

MaxipmaN

Üye
anakart q6600 falan destekliyorsa tak gene de overclock ihtiyacı hissedebilirsin. destekliyorsa q8400 veya q9000 serisinden olabilir. ekran kartı olarak ta r7 250 olabilir.
ram olarak ta aynı mhz ve cl değerlerine sahip olsun.

Trabz10lee

Trabz10lee

Üye
    Konu Sahibi

ankartın modeli şu sanırım

MaxipmaN

Üye
Öncelikle rh olan da olmayan da ddr1 gibi gozukuyor. Internete yazinca bu anakart cikti gene de tam modeline aida64 ile bakin.
Sonunda rh varsa epey destekliyor

Eğer yoksa bilmiyorum bu da rh olmayan model.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Geforce 210 al ekran kartı 100 lira fiyatı var her türlü işini görür. Sürekli de güncel sürücü desteği var.

MaxipmaN

Üye
Geforce 210 al ekran kartı 100 lira fiyatı var her türlü işini görür. Sürekli de güncel sürücü desteği var.
oyun açacak bir kart değil 100 lira da etmez malesef, ikinci el alınır geçilir o kart. :polis:
ahı gitmiş vahı kalmış onun sürücü desteği olsa ne? :ehe
ayfon 4 yazılım desteği alsa ne almasa ne mesela şu an. zaten almıyor da misal.

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
oyun açacak bir kart değil 100 lira da etmez malesef, ikinci el alınır geçilir o kart. :polis:
ahı gitmiş vahı kalmış onun sürücü desteği olsa ne? :ehe
ayfon 4 yazılım desteği alsa ne almasa ne mesela şu an. zaten almıyor da misal.
Ben o dandik dediğin kart ile gta v ve rise of the tomb raideri kasmadan takılmadan oynadım. Gt 210 gayet güzel bir ekran kartı ve arkadaşa uzun süre yeter.

MaxipmaN

Üye
Ben o dandik dediğin kart ile gta v ve rise of the tomb raideri kasmadan takılmadan oynadım. Gt 210 gayet güzel bir ekran kartı ve arkadaşa uzun süre yeter.
düşüğün düşüğünde bile kasıyor sizinki helal süt emmiş.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
düşüğün düşüğünde bile kasıyor sizinki helal süt emmiş.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Bu videoları izledim zaten. Gt 210 ile ben Gta 5 oynadım. Arkadaşa bu sisteme gt 210 fazlası ile yeter. Bende bir tane de hd 3600 vardı atinin. onla da çok oyun oynadım ben.

MaxipmaN

Üye
Bu videoları izledim zaten. Gt 210 ile ben Gta 5 oynadım. Arkadaşa bu sisteme gt 210 fazlası ile yeter. Bende bir tane de hd 3600 vardı atinin. onla da çok oyun oynadım ben.
hd3650 hala var ölmek üzere 1024x768 ile oynatıyordu.
800x600 low ayardalara 15fps alan g210 yetiyorsa beklenti epey düşükmüş ilginç.
ben g210u ikinci el alır takarım o da oyun için olmaz 720p video için

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
anakart q6600 falan destekliyorsa tak gene de overclock ihtiyacı hissedebilirsin. destekliyorsa q8400 veya q9000 serisinden olabilir. ekran kartı olarak ta r7 250 olabilir.
ram olarak ta aynı mhz ve cl değerlerine sahip olsun.
Aklıma Ankaradaki PCim Geldi somuru: Q6600 Takılı E8500 den Ona Geçtim Aygıt Yöneticisi yada Disk Yönetimine E8500 İle 4 Sene Sürüyordu Q6600 Bi Taktım 2 Snde Açılıyorlar :( Bide OC Yaptım Sıvı Soğutma Var 3.00 GHZye Aşırttım Jet Mübarek (h)

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
hd3650 hala var ölmek üzere 1024x768 ile oynatıyordu.
800x600 low ayardalara 15fps alan g210 yetiyorsa beklenti epey düşükmüş ilginç.
ben g210u ikinci el alır takarım o da oyun için olmaz 720p video için
Arkadaş idare etsin diye ekran kartı aradığını söyleyince bende hem fiyat hem de performans olarak gt 210'u önerdim. 32 bit sistem 2 gb ram olan bir bilgisayardan zaten ne kadarlık bir oyun performansı bekleyebilirsin ki? :)

MaxipmaN

Üye
Arkadaş idare etsin diye ekran kartı aradığını söyleyince bende hem fiyat hem de performans olarak gt 210'u önerdim. 32 bit sistem 2 gb ram olan bir bilgisayardan zaten ne kadarlık bir oyun performansı bekleyebilirsin ki? :)
x1600 111 passmark puanı almış, g210 ise 178. yani g210 ile bi ayarı yükseltsen manzara gene aynı olacak :ehe. 2010nun kartı zaten :ehe
Aklıma Ankaradaki PCim Geldi somuru: Q6600 Takılı E8500 den Ona Geçtim Aygıt Yöneticisi yada Disk Yönetimine E8500 İle 4 Sene Sürüyordu Q6600 Bi Taktım 2 Snde Açılıyorlar :( Bide OC Yaptım Sıvı Soğutma Var 3.00 GHZye Aşırttım Jet Mübarek (h)
çok fazla bekletiyorsa ömrü bitmiştir artık. aslında e8500 ün tek çekirdekte performansı daha iyidir de, yüksek sıcaklıklarda falan çalışıp yıprandıysa yapcak bir şey yok. :nargile:

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
x1600 111 passmark puanı almış, g210 ise 178. yani g210 ile bi ayarı yükseltsen manzara gene aynı olacak :ehe. 2010nun kartı zaten :ehe

çok fazla bekletiyorsa ömrü bitmiştir artık. aslında e8500 ün tek çekirdekte performansı daha iyidir de, yüksek sıcaklıklarda falan çalışıp yıprandıysa yapcak bir şey yok. :nargile:
Yok E8200 Vardı Ondada Geç Açılıyodu E7500 dede Yani Genel Olarak Çift Çekirdekler Geç Açıyor. Q6600 Jet Gibi Oluyor Bİldiğin GÖzle Görülür Performans Artışı Yaşatıyor

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
Wandeta

Wandeta

Üye
Merhabalar
Uzun zamandır kullandığım ve artık ömrünü doldurmuş bir bilgisayarım var. Maddi sıkıntılardan dolayı bu seneyi idare etmek amacıyla 2.el işlemci ve ekran kartı almayı düşünüyorum. Bilgisayarın özelliklerini aşağıda yazacağım 2.el uygun fiyatlı ama performansı biraz iyileştirecek parça tavsiyesi yapabilir misiniz? Ek olarak 2 gb ram ekleyeceğim yani 4 gb ram isteyen oyunları düşük ayarlarda kaldırması benim için yeterli ekstra bir performans istemiyorum
İşletim sistemi: Win7 32 bit
Ram: 2 gb
Ekran Kartı: ATI Radeon X1600
İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 CPU 6300 @ 1.86Ghz 1.87Ghz

Valla şu an parçaların numaralarını bılmıyorum eski kasada çalışıyordu yeni bir kasa aldım eski kasadaki herşeyi söktüm işine yayar vede istanbuldaysan hepsini verebilirim ücretsiz.

Trabz10lee

Trabz10lee

Üye
    Konu Sahibi
Valla şu an parçaların numaralarını bılmıyorum eski kasada çalışıyordu yeni bir kasa aldım eski kasadaki herşeyi söktüm işine yayar vede istanbuldaysan hepsini verebilirim ücretsiz.
Malesef istanbulda değilim trabzondayım ama parçaların isimlerini öğrenebilirsek alıcı ödemeli olarak kargo ile gönderebilirsiniz
parçaların üstünde yazmıyor mu isimleri
ek olarak 2 gb ram daha eklemeyi düşünüyordum ekran kartı olarak da 64 bit düşünüyorum ama tabi uygun bulabilirsem

Üst Alt