E6 - YkPkY BelleRefresh Final - RM-609 Güncelleme 23.01.2013

Sponsorlu Bağlantılar

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
E6 - YkPkY BelleRefresh Final - RM-609 Güncelleme 23.01.2013
Selam E6'cıdaşlarım.Önceki Konumdada belirttiğim Gibi E7'ye Geçmeme Rağmen E6'dan Elimi Çekmedim.Bu sayedede Her İki S^3 Yazılımıda inceleme İmkanım Oldu

Biraz Uzun Sürdü Çünkü ,Hem İş Güçden Fazla Vakit Ayıramamam Hem Refresh Yazılımdaki Bazı Uyumsuzluklar,İki Yazılım Üzerinde Aynı Anda Çalışmam ve Test Süresinden Dolayı Vakit Kaybına Neden Oldu.

Yazılım Artıları Sırasıyla

Flash sonrası açılış: 332 mb,
Birçok gereksiz uygulamalar temizlendi,Microsoft Apps'yi isteyen Oviden güncelleyebilir,
İng ve Türkçe dil bırakıldı,
Açılış sesi ve resmi değiştirildi,
Kapanış değiştirildi,
Açılış tarihi güncel,
Tarayıcı kapatıldığında Download tarayıcı açıldığında devam
Tarayıcı Uzantıları: Com - com.tr - Gov.tr
Açılış sesleri,arama sesleri ve müzik çalar sesi yükseltildi,
Ayarlanabilir ekolayzer ve Dolby kulaklık,
Sistem sesleri yeniden değiştirildi,
İyileştirilmiş foto ve video çekim modu,
Dosya yöneticisi korunan dosyalar gönderilebilir,
Açılış ayarları kapatıldı,
Bütün widgetler yenilendi,
Effectler varsayılan açık,
Effectler C:/Effect.Effectler değiştirebilir.Konu sonuna verdiğim tüm arşivimdeki effecleri kullanabilirsiniz,yazılımla gelenler silip yenilerini kopyalamanız yeterli,
Gizli uygulamalar açık,
Arama süresi açık,
Wi-fi çekim gücü yüksek,
Hafıza kartı görünümü açık,
Kinetik Kaydırma,
Java izin modu,
Batarya kullanım süresi arttırıldı,
Müzik tarama E:/Müzik - F:/Müzik
Müzik çalar Kompact ve Mini widget,
Zil sesleri güncellendi gereksizler temizlendi,
Tr sözlük,
Ram yeniden dağıtım,
Galeri resim tarama image ve DCM klasörünü gösterir,
Başlat tuşuna Yeniden Başlat komutu,
N9 ekran koruyucu,
Müzik çalar ekran koruyucu,
20 ev ekranı,
Tarayıcı hafıza E:/
Arayüz Hızlandırma
Toplu Menü
Yazı fontu : ORJİNAL Gelir
Yazı fontunu rahatlıkla istediğinizle değiştirebilirsiniz Effectlerde yaptığım gibi. Uygulamalar klasöründe yazı Tipi uygulamasıyla istediğinizi seçin.Yapmanız gereken
C: data: Font Zoomer klasöründe 10larca Font yazılımla beraber gelir

Buradan hafızada yer kaplamasın diye hepsini başka hafızaya kopyalayıp silebilir,beğendiğiniz bulduğunuz istediğiniz yazı fontunu yukarıdaki klasöre koyup uygulamayla seçebilirsiniz.
Noss_bar Arkadaşıma Çevirisinden dolayı tekrar teşekkür ederim

Başlangıçta Sadece Rom Patcher Çalışır
Rompatcher 3.1 Hack. Yamalar Türkçe Düzenlendi.
(Tr olanları Aktif Hale getirip otomatik başlata ekleyebilirsiniz)

X-plore Artık İhtiyacınız Kalmadı
Rom ve Ram odaları Dosya Yöneticisinde Rom Patcher ile
görünüme açılabilir,
C: sistem dosyaları Dosya Yöneticisinde Rom Patcher ile
görünüme açılabilir
E: sistem dosyaları Dosya yöneticisinde görünüme açıldı
F: sistem dosyaları Dosya yöneticisinde görünüme açıldı

Genel profil ismi değiştirilebilir
Karşı taraf telefonu açınca Titreşimle uyarı
Yeni Kilit Aç ekranı saat stili
Yeni Saat Ekran Koruyucu rengi Yeşil
Yer imleri Düzenlendi
REFRESH YAZILIMINDA
Yeniden Başlat Komutu Müzik Çalar Kulaklık Ses Seviyesi Yükseltiminde Sorun Çıkartmış.
Sorun Giderildi
Yeniden Başlat Komutu Yeniden Düzenlendi,Türkçe Patch Yaması Eklendi.Rom Patch Yamalarından Kulaklık Yükses Ses Yamasını Aktif Hale Getirip Otomatik Başlata Ekleyin

Son Güncellemede Düzenlenenler
Açılış 342 Mb
O Ekranı Kaplayan Rahatsız Eden Bildirimler Baloncuğu Kaldırıldı,(perdeden bildirimlerinize bakabilirsiniz)
Şarj Led Işığı Uyarı Işığına Çevrildi,
Avkon2 - En Beğenilen Simgeleri Bir Araya Toplayıp Yeniledim,
Tuş Kilidi Titreşimi kaldırılıldı,
Ekstra Kamera Zoom,
Sarı Wp8 Ana Açılışı Düzenlenip Eklenildi,
5 sayfa Sms simgeleri eklendi,
Sosyal Uygulaması Kaldırıldı
Tema efecti Değiştirildi
Saatler Ve Not Widgeti Güncellendi
Orjina Nokia Evolve Teması Renklendirildi

Güle Güle Kullanın

E7 Refresh Yazılımım İçin Tıkla

Güle Güle Kullanın

Dip Not:Bir Önceki nokia belle yazılımda Hava Şimdi widget uygulaması uyumsuzluğunu herkes bilir.Uzun çalışma sonunda bunu başarmıştım.Dikkatimi çektiği için, bu yazılımda Hava Durumu Widgeti ni nasıl eklediler diye inceledim.Ve uygulamanın içine attığım imzamı gördüm.
Diğer S^3 Refresh yazılımlarında da sonradan çıkan unsigned widgetler mevcut.
Bundanda şunu çıkardım;Nokia mühendisleri bu son yazılımda fazla uğraşmamış,sadece kopyala yapıştır yapmış ve adınıda Yenileme koymuş...

E6 ekran kısayol isimlerini kaldırarak daha fazla kısayol ve widget ekleyebilirsiniz.
Bu konuyu inceleyip uygulayarak kısayol ve widget sayısını bir sıra daha arttırabilirsiniz.
Denenmiştir.
Deneyen
sLeepLe arkadaşımıza ve çalışmalarından dolayı noss_bar arkadaşımıza teşekkürlerimi sunarım

Maxicep Ailesi

• Beğen
Tepkiler: gnmkbn, behzatN, HsnCnKly ve 4 diğerleri

ExCLuSiVe14

ExCLuSiVe14

Üye
Abi eline sağlık ancak bütün widgetler yenilendi yazmıssın cfw yi attım gene şoke oldum diğer tellerde olan widgetlerden yok :(

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
Abi eline sağlık ancak bütün widgetler yenilendi yazmıssın cfw yi attım gene şoke oldum diğer tellerde olan widgetlerden yok :(
diğer telefonların vidgetleri uyumsuz çünkü.
ben widgetler yenilendi dedim çünkü widget ikonların tamamı yenilendi extra olarak müzük çalar mini eklendi.
yeni widgetler eklendi demedimki :D

ltfcn01

ltfcn01

Üye
Herzamanki gibi bizi senden başka düşünen yok abi senden başka alternatif'te yok ama inan gerekte yok zaten en iyisi en süperi hep sensin ! Kurduktan sonra deneyeceğim güzel olduğuna eminim hata olursa geri dönüş yaparım.

• Beğen
Tepkiler: YkPkY
YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
eyvallah abim

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Text Clock widgeti hala uyumsuz mu? Yapmayı deniycektiniz

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Umarım olur çok istediğim bi widget bu bütün belle refreshli cihazlara koyup e6 ya koymamak haksızlık yazılımı yapan onlar bunu neden yapmıyo :off:

ExCLuSiVe14

ExCLuSiVe14

Üye
Abi effect klasörü eklemssin indirdim bir sürü dosya var açıklarmısın nasıl kullanacaz nereye atacaz

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
C:/ sürücüsünde effect klasörü ve içinde şuan kullandığın effect var.içindekileri komple silip paylaştığım effectler den istediğin klasör içindekileri aynı şekilde C:/ effect klasörüne kopyalayacksın.effectlerin değiştiğini farkdersin

- - - Eklendi - - -

x-plore dosya yönetici uygulamasını yüklemen gerekli

ltfcn01

ltfcn01

Üye
Yakup abi babam arabasını değiştiriyor kredi çekecek biraz fazla çekecek banada Galaxy S3 alcak önerir misin sende E6 'dan bıktım bunaldım ?

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
lumia 920 aldır bence.

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
vallaha ben merakla bekliyorum wp8 i

MrKarakeci

MrKarakeci

Üye
Hackli mi peki?

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
ney hacklimi?konuyu soruyorsan modların hepsini belirttim.hacksiz cfv olmaz

mta33

Üye
Selam ben e6 BelleRefresh ingilizce kullanıyorum.Tek sorunum klavye uyumsuzluğu acaba bu firmware için türkçe klavye seçeneğini phoenix ile entegre edebilirmim.Dosya varsa yönlendirebilirmisiniz.
Saygılar

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
Selam ben e6 BelleRefresh ingilizce kullanıyorum.Tek sorunum klavye uyumsuzluğu acaba bu firmware için türkçe klavye seçeneğini phoenix ile entegre edebilirmim.Dosya varsa yönlendirebilirmisiniz.
Saygılar
kullandığın cihaz yurtdışı telefonumu.yani üzerinde ç,ş harfleri varmı.
varsa eğer telini pc aracılığı ile nokia suitle yazılım güncellemelerinden yeniden güncelleme yap.
eğer yoksa telin yurtdışı demektir.
o zaman buradaki http://www.maxicep.com/nokia-s40-ve...e-yazilim-yukleme-videolu-anlatim-474464.html yöntemle E6 için olan son sürüm Germany yazılımını indirip yazılımını at.içinde Türkçe dilde mevcuttur.

kraldost

kraldost

Üye
selamun aleykum sevgili abim benim ufacık bilemediğim bir sorunum var sorun şu gelen giden aramaları kırmızı (no) tuşu ile kapatamıyorum hani Tuş çalışmasa neyse diğer işlemlerde çalışıyor ama birtek aramaları kapatamıyorum acaba neden olabilir bir sürü yazılım denedim ama çözemedim sen bana bir fikir verebilirmisin acaba

YkPkY

YkPkY

Üye
    Konu Sahibi
öncelikle estağfirullah.
bendede oluyordu ama kapatmıyormuş gibi yapıp kapatıyordu ama 2 saniye sonra kapatıyordu.ilginç.basıpçekmeyi değilde 2 saniye basıp basıp çektiğinde ne tepki veriyor ? birde öyle denermisin