E55'te iki sorun ve çözümü - tuş problemi - kamera sesi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Safsatr

Safsatr

Üye
    Konu Sahibi
E55'te iki sorun ve çözümü - tuş problemi - kamera sesi
Evet arkadaşlar internetteki geniş çaplı aramalarım sonucu bu iki soruna da cevap buldum. E55te (veya diğer klavyeli telefonlarda) uygulamaların çoğu tuşları karşılamıyor. Bunun sebebi ise tuşların halihazırda sayıları değil harfleri girmesidir. Yani siz uyumsuz bir programda oyun oynarken 2, 4, 6, 8 gibi tuşlara değil de -E55 için söylüyorum- T, D, J, B tuşlarına basıyor oluyorsunuz.

Gelelim çözüme:
Öncelikle uyumsuz java oyunlarında fn tuşuna iki kere basarak numeric pad'i default hale getirip oyunları sorunsuz şekilde oynayabiliyoruz

Symbian uygulamalarında bu işe yaramıyor. Bunun içinse magickey adlı programı kullanacağız. telefonumuza kurduktan sonra programı açıyoruz ve sırasıyla
1.Keymap list tab'ine geçiyoruz
2.Options>add dedikten sonra yeni tuş takımımız için bir isim giriyoruz
3.Yeni açtığımız keymap'i seçiyoruz click to add pair'e basıyoruz
4.Original kısmına değiştirmek istediğimiz tuşu seçeceğiz. !!Buraya dikkat seçme işlemini son adıma kadar d-padle yapmalıyız!! tıklıyoruz karşımıza gelen tuşlardan değiştirmek istediğimizi seçiyoruz
5.Alta geçip maps to yu tıklıyoruz ve buradan da sayısal tuşlarımızdan hangisine çevirmek istiyorsak onu seçiyoruz. yalnız bu sefer select (sol seçim tuşuna basarak) ile.
6.Done diyoruz ve bu şekilde tüm tuşlarımızı ayarlıyoruz

(E55 için)örnek olarak:
T(84) -> 2(50) [parantez içindekiler tuşların sayısal karşılığı, dilerseniz alanlara bunları da girebilirsiniz]
D(68) -> 4(52)
J(74) -> 6(54)
B(66) -> 8(56)
Space(5) -> 0(48)
gibi. 1, 3, 5, 7, 9 da bu şekilde yapıyoruz.

7.Sonra App List Tab'ine gelip Options>Add diyoruz ve tuşlarını değiştirmek istediğimiz oyun, uygulama vs seçiyoruz
8.Ve en sonunda uygulamamıza tıklayıp Select a KeyMap kısmından yeni oluşturduğumuz KeyMap'i seçiyoruz, exit diyip kapatıyoruz.

All Apps'in Keymapini yeni yaptığınızla değiştirmediğiniz sürece bu ayar sadece seçtiğimiz uygulamada çalışacaktır.

Şimdi gelelim ikinci sorunumuza mute-camera uygulamasını yükleyip tercihlerden uygulama sesini kapatıyoruz. Eğer kapalıysa önce açıp sonra tekrar kapatıyoruz. Kamera sesi yine kapanmadıysa telefonunuzu açıp kapatın

Dosyalar unsigned idi ben sertifikaladım vereceği uyarıları dikkate almayın

NOT: Tamamen benim araştırmalarım sonucu bulduğum yollardır. Alıntı değildir. Göz önünde bulundurulmasına

efets

Üye
ellerine saglık dostum

marko_pasha

Üye
selam,
link gitmiş ,ayrıca bu programları sertifika almadan nasıl yaparız.

Safsatr

Safsatr

Üye
    Konu Sahibi
selam,
link gitmiş ,ayrıca bu programları sertifika almadan nasıl yaparız.

link yenilenmiştir. rar içindeki programlar sertifikalıdır. bunun haricinde sertifika ile uğraşmak istemiyorsan telefonunu hacklemelisin forumda bulabilirsin

gbrkn6

Üye
link gitmiş .s

exelans53

Üye
hep bunu aradım ama malesef link çalışmıoyr tekrar yükleme imkanınız varmı acaba?

Safsatr

Safsatr

Üye
    Konu Sahibi
yenilendi

tandogucem

tandogucem

Üye
Sertifika istiyor lutfen daha duzgun bi sekilde konu acalim defalarca yazmissiniz sertifika hatasi almazsiniz diye aliyorum

efets

Üye
tsk

musasar

Üye
sertifika hatası veriyor nasıl aşıcaz

amerty95

amerty95

Üye
magickey çözümü ilaç gibi geldi çok teşekkürler

----------Eklendi @ 17:59:10 ---------- Yazıldı @ 17:57:03 ----------

magickey çözümü ilaç gibi geldi teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt