DVD Okuma Sorunu,Lütfen bir Bakın !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
DVD Okuma Sorunu,Lütfen bir Bakın !
Arkadaşlar Toshiba A210-15K PSAFGE laptobum arada sırada mavi ekran verip kendisini 1 sn içinde resetliyordu fakat cumartesi günü farklı bir durum olarak bilgisayar açılınca kullanıcı profili oluşturulamıyor hatası ile karşılaştım ve yeni profil oluşturuluyor diyip beni biraz bekletti bende çökme tehlikesine karşılık yedeğimi aldım ve bir format atıyım dedim ve normal bir şekilde format işlemine başladım ve hdd biçimlendikten sonra dosyaların kopyalanması %15 lerde kesildi dosya kopyalanamıyor hatası verdi bende cd de bir problem oldugunu düşünerek başka bir winXp cdsi ile denedim ama yine aynı sorunu yaşadım ve daha öncede xp yüklerken böyle bir problem yaşadığım için win7 kurmuştum ve kurulmuştu bende tekrar xin7 kurayım dedim ve yine hata aldım bilgisayarımı açamıyorum lütfen yardım edin

hata kodu : 0x80070017

sorunun dvd okuyucudan kaynaklandıgını düşünüyorum ama ramlerimden de şüpeliyim daha önce bilgisayarcım ramlerden birinde sıkıntı olduğunu ve çıkarttıgını ve yenisinin 40 tl oldugunu söylemişti ve ben bana ram satmaya çalıştığını sanmıştım ve çıkarttığı rami yerine takmıştım 1 ay sıkıntısız kullanmıştım şimdi ise belki olabilir diyorum ama sonuçta 1 ay sorunsuz kullandım,daha önce bir format işlemi sırasında dvd okuyucumu yakmıştım ve eski bir laptobumun dvd okuyucusunu yanan dvd okuyucusuyla degiştirip sorunsuzca format atmıştım ve şimdi ise hiçbir türlü format atamıyorum yeni bir harici dvd okuyucunun fiyatı 80-100 TL civarı bende bukadar para vermek istemiyorum çünkü dvd okuyucusunu format atmaktan başka bir işte kullanmıyorum arkadaşlarım flash diskle falan atılabileceğini söylemiştiler bu yöntemi birisi bana anlatabilir mi ?

YORUMLARINIZI BEKLIYORUM...

ANIL

ANIL

Admin
ilk olarak usb bellek hazırlaman gerek.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Biosa gir boot ekranında ilk boot seçeneğini usb yap.
Daha sonra bir arkadaşında 4 gb usb belleğe googledan usb format diye arama yaparak usb belleği hazırla. Hatta usb konusu bulayım müsadenle. Konuya ekleyecegim.

- - - Eklendi - - -

Usb bellek için anlatım.

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
ilk olarak usb bellek hazırlaman gerek.

Anıl kardeşim bende win 7 dvdsi var bu program benden kalıp oluşturmamı istiyor şu anda kullandığım bilgisayar windows 7 li bir program buldum nero falan kurulamıyor çünki o programda 2.5 GB kalıp oluşturduktan sonra takılıp kalıyor 3-5 sefer denedim sonuç aynı kalıp oluşturmadan flash diske atılamıyor mu?

yorumun için :tşk:

- - - Eklendi - - -

Biosa gir boot ekranında ilk boot seçeneğini usb yap.
Daha sonra bir arkadaşında 4 gb usb belleğe googledan usb format diye arama yaparak usb belleği hazırla. Hatta usb konusu bulayım müsadenle. Konuya ekleyecegim.

- - - Eklendi - - -

Usb bellek için anlatım.

sende sağol kardeşim,16 GB Kingston 100 G2 Flash diskim var içine 4 tane 4 GB flash disk girer :D ama şu kalıp işi canımı sıktı:ağlarım:

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bittorrent kullan win7 imaj indir diyeceğim o ne diye sormandan korkuyorum.

ugur1000

ugur1000

Üye
kardeş internetten memtestx86 programını yada win7 dvd sini takınca o kurtarma kısmına git(kurma ekranındayken) orda bellek testi miydi öyle bişey vardı onu kullan eğer hata çıkmassa hdtune programını indir onda tarama yap internette araştır bulursun çok popülerdir :) eğer yeşil kareciklerden başka renkli (KIRMIZI) kareler görünüyorsa HDD bozuktur :)

avcitalip

avcitalip

Üye
    Konu Sahibi
tamam sorunu çözdüm arkadaşlar sorun gerçekten ramlerden birindeymiş,bozuk olanı söktüm sorunsuz kuruldu yardımlarınız için teşekkürler...

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...