Dünyanın en büyük köpeği


red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
Herkül, 1 metreyi aşan boyu ve 128 kiloyu bulan ağırlığıyla yanyana geldiği atlardan bile heybetli görünüyor. İşte rekortmenler...


'nin Boston kentinde yaşayan Flynn ailesinin sahibi olduğu Herkül (Hercules) adlı köpek, 128 kilo ağırlığı ve 1 metreyi aşan boyuyla Guinness Rekorlar Kitabı'nda yer alıyor. Dünyanın en büyük köpeği ünvanını elinde bulunduran İngiliz Mastiff cinsi köpek, normal yiyeceklerle besleniyor. Neredeyse bir at boyundaki köpekle ilgili bir başka ayrıntı ise boyun çevresinin de 1 metreyi geçiyor olması.
hurriyet.com


 
  • Beğen
Tepkiler: Godfather ve Feel It
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Bu Ne BöyLe Yaa:oha2:
 
CEREN

CEREN

Üye
çok çirkinmiş yaw ben onu gördugum anda arkama bakmadan koşarım herhalde:D:D:D
 
_dumanist_

_dumanist_

Üye
Çok çirkin gözüküyor, ama besle kargayı oysun gözünüde dikkate alarak bu köpeği evde nasıl beslediklerini merak ettim doğrusu :ehe
 
canturgay

canturgay

Üye
fil yavrusu gibi bi şey...
 
Nazy

Nazy

Üye
yukarıdaki dünyanın 2. büyük köpeği


birincisi aşağıda
 

karides

Üye
Mastiff, köpeklerin şahıdır. Avrupaya'da Tibet'den getirilmiştir. Bu tür üç aşağı beş yukarı aynı büyüklüktedir. 17. yüzyıla kadar savaş köpeği olarak yetiştirlen bu tür, gerekli eğitim verilirse tam bir canavar oluverir. Dikkat edin kavga köpeği değil; savaş köpeği diyorum. Zira, savaş meydanlarında asker gibi saf alan bir köpek türünden bahsediyorum. Ortaçağ avrupasının bir çok savaş resminde, en dikkat çekici figür olmuştur mastiffler. 18. yüzyıl kaynakları bile mastifflerden şu ekilde söz eder:

"Mastiff'in karşısında köpek, bir arslanın karşısındaki kediye benzer."
 
xbetterx

xbetterx

Üye
Güzel yakıştırma yapmışsın kardeş, eline sağlık.
Ama konu sapmasın diye yazıyorum, köpekleri oldum olası hiç sevmem iğrenç birşey :+o
 
DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Koşamaz ki bu:D
 
mavis45

mavis45

Üye
bu ne böyle ya
 

karides

Üye
DiaBLoS™;971905' Alıntı:
Mastifflerin en zayıf noktası enerjilerinin az olmasıdır. Yani ilk 5-10 dakika içinde hala hayattaysanız ibre size döner. Ama asıl sorulması gereken şudur: o ilk 5-10 dakika nasıl hayatta kalırsınız?
 
qurbuz

qurbuz

Üye
biraz saçma köpek at kadar
 
@slantürk

@slantürk

Üye
çüşş atı bile geçmiş:ehe
 

daywalker15

Üye
Arkadaşlar o köpek Photoshop.... Montajla sonradan eklenmiş... Adamın bel kısmına dikkat ederseniz görürsünüz. :)
 
Catty

Catty

Emekli Yönetici
bir kere öcalana ben dünyanın sadece bir birinciliğini yakistiriyorum oda terörist olması.Ayrıca o zavallı köpekleri öcalana benzetmeyin ne olur.O köpekler sayesinde ne canlar kurtuluyor.Yanlış mıyım?Öcalan is the best terorist manager of the world!
 
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt