Duyuruyu Kapat

Dünyadaki İlginç Gelişmeler ..!

 • 22 Nisan 2009
 • 1160 Okunma
 • 7 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. http://www.allyellowstonenationalpar...now-desert.jpg
  -Sıcak ve kurak Afrika'da 18.02.1979 tarihinde Büyük Sahra çölüne kar yağdı.

  -Futbolda Dünya kupası Okyanusya elemelerinde Avustralya, Amerikan Samoası'nı 31-0 yenerek bir resmi milli maçtaki en farklı skorlu galibiyeti elde etti.

  -Kazakistan'da 7 yaşındaki bir erkek çocuğun karnında ikizi bulundu. Simkent şehrinde yaşayan çocuğun karnındaki şişliği fark eden okul doktorunun hastaneye başvurması sonucunda hemen ameliyata alınan çocuğun karnından saçları ve tırnakları uzamış bir cenin çıkarıldı.

  -İran'da, korkusunu bastırmak ve sıkıntılarından kurtulmak için madeni nesneleri yiyen genç kızın karnından ameliyatla yarım kilogram ağırlığında metal parçalar çıkarıldı. 17 yaşındaki genç kızın karnından çıkarılan madeni nesnelerin arasında jilet ve çiviler de bulundu.

  -Amerika'nın Arkansas Eyaleti'nde 19 yıldır komada yatan Terry Wallis 13 haziran 2003 de hayata döndü.  Kars'ta "canı sıkıldığı" için saçlarını yiyen bir kadının midesinde biriken 1.5 kilogram ağırlığında saç kılı, ameliyatla çıkarıldı.

  -Kars'ta 'canı sıkıldığı' için saçlarını yiyen bir kadının midesinde biriken 1.5 kilogram ağırlığında saç kılı, ameliyatla çıkarıldı.

  -İsviçreli Cece Leclere, tıp adamlarınca "megavizyon" diye adlandırılan çok üstün bir görme yeteneğine sahipti. Kumaşların,kalın astarlı zarfların, perdelerin, hatta bazen tuğla duvarların arkasını bile görebiliyordu. Ancak insanlar kendisini hasta ediyordu,çünkü insanların iç organlarını görmek onu tiksindiriyordu.

  -İspanya'da İnnece Fernandece isimli bir kadın 11.000 geceyi uykusuz geçirmiştir. Hiç uyuyamayan kadın sadece bir defa tıbbi operasyon sırasında 2 kat anestezi etkisiyle uyutulabilmiştir.
  http://www.tisztatest.hu/img/woman sleeping.jpg

  -En uzun kalp durması 4 saattir. Bir Norveçli, Aralık 1987'de denize düşmüş, kalbi durmuş, vücut ısısının düşüklüğü nedeniyle yeniden yaşatılmıştır.


  -1898'de gazeteci-yazar Morgan Robinson "Titan" isimli bir kitap yazdı. Kitapta büyük bir yolcu gemisinin okyanusta buzdağına çarpması anlatılıyordu. 14 yıl sonra "Titanic" deniz faciası meydana geldi.
  http://www.bibl.hff-potsdam.de/misc/titanic.gif

  yorumlarınızı lütfen esirgemeyin.
   


  Yazan: Catty
  ism@il 54 bunu beğendi.
 2. Bu tür olayları okuduğum zaman Allah büyük diyorum , yorum yapmak güç.. teşekkürler..
   
 3. katılıyorum gerçekten çok ilginç şeyler.
   
 4. Rica ederim arkadaşlar :)
   
 5. Teşekkürler.
   
 6. Rica:)
   
 7. :):)
   
 8. başlıktaki gibi çok ilginçler
   
Yüklüyor...
Benzer Konular - Dünyadaki İlginç Gelişmeler
  dünyadaki en ilginç ölümler.. Konu Dışı 11 Ağustos 2009
  Dünyanın en ilginç 50 binası seçildi Konu Dışı 31 Ocak 2009
  İlginç Dünya Rekorları Konu Dışı 19 Ağustos 2008
  Bir Köy.. Adı : Dünya (ilginç ve Gerçek Bilgiler.. Lütfen Okuyun..) Konu Dışı 15 Temmuz 2008
  dünya tarihinin en ilginc intiharı yok böyle bir intihar!!!!!!!!! Konu Dışı 25 Haziran 2008
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/09/2017 - 22:55