doors oyunu

Sponsorlu Bağlantılar

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
paylaşım için teşekkürler :)

themardinli

themardinli

Üye
Beyler youtube'da hepsinin çözümü var :D

evarietyw

evarietyw

Üye
54 te takıldım :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Level 56 – Birinci butona 2 kez, üçüncü butona 2 kez, beşinci butona 2 kez basın. İşlem tamam ;)

Level 57 – V roma rakamıyla 5'i dolayısıyla V1 ifadesi 5+1=6'yı, X roma rakamıyla 10'u dolayısıyla X4 ifadesi 10+4=14'ü işaret ediyor (6,75,14,65). Şifre: sola 6, sağa 75, sola 14, sağa 65. Tek seferde rakamları denk getiremezseniz baştan başlamanız gerekebilir.

Level 58 – Kırmızı nokta her lambaya yaklaştığında telefonu sallayın. İlk lamba yeşil yanacaktır. Her lamba için bu işlemi tekrarlayın. Tümü yeşil yandığında kapıya tıklayıp açabilirsiniz.

Level 59 – Kod cihazına göre renkli noktaların konumunu düşünürseniz kırmızı nokta 1’in, yeşil nokta 2’nin, mavi nokta 3’ün, pembe nokta ise 8’in konumuna denk geliyor. Yani rakamlarımız 1, 2, 3 ve 8. Ancak renk paletindeki sıralamaya göre şifreyi girmemiz gerekiyor. Renk paletindeki sıralama kırmızı, mavi, yeşil, pembe olduğuna göre şifremiz: 1328 olmalı ;)

Level 60 – Bu bölümde başınızın çaresine bakın. Sizi bayağı uğraştıracak. Ne yapmanız gerektiği gayet açık: Tüm resimleri kuş haline dönüştürmelisiniz. Ancak dokunduğunuz her resim ilgili satır ve sütundaki resimleri tersine çeviriyor. Size tavsiyem simetrik dokunuşlarla çözmeye çalışmanız. Açıkçası ben de tesadüfen çözdüm :)

KaraKral1907

KaraKral1907

Üye
o değilde ben oyunu bitirdim keşke güncellenip yeni bölümler gelse çok zevkli :) :kıskıs:

skynet

Üye
Hiç hoşuma gitmedi kurduğum gibi kaldırdım

skynet

Üye
@bulutsuzgece

Hocam genelde yarış ve savaş türü oyunlardan hoşlandığım içindir herhalde..

serecans

serecans

Üye
şu 22 nasıl olucak ya

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
61: kapının yanındaki tariften de görüldüğü gibi. sayıları yerine koyma oyunu.
yeşil check işareti; doğru olan ve doğru yerde bulunan rakamı
sarı artı işareti; doğru olan ancak yanlış yerde bulunan rakamı
kırmızı çarpı işareti; yanlış rakam seçildiğini gösteriyor.

*Not: sayı her oyunda değişebiliyor. Ben 2 kez oynadım. Bir seferinde 475, diğerinde 732 çıktı.

62: bu bölümde kenardaki panelde karışık duran sayıların yerlerini değiştirerek, kapı üzerindeki sayı dizilimini elde etmeniz gerekiyor

63: yerden el fenerini alarak kapının üzerindeki boşluğa yani duvara tutun. bir sayı dizisi sorusu göreceksiniz.
diziden de gördüğünüz gibi her sayı kendinden önceki iki sayının toplamına eşit.
bundan dolayı soru işaretlerinin olduğu yerlere 13, 34 ve 89 sayılarının gelmesi gerekiyor.
Şifre de buna göre: 133489

64: burası biraz görsel anlatım gerektiren bir bölüm ama mümkün olduğu kadar anlatmaya çalışayım.
Örneğin 1. bölüm: 3 kere sağa çekip taşları yanyana getirin. sonrada 4 kere yukarı çekerek ikisini birden yerine oturtun.
2. bölüm de aynı şekilde çok kolay. iki taşı birden en yukarı ve yana kaydırın. sonra da ekranı aşağı çekerek sağdaki taşı yerine götürün.
3. bölüm biraz zor. 5 kere sağa çekerek 2 taşı yanyana getirin. 1 yukarı kaydırın. 2 sola kaydırın. 2 yukarı kaydırın. 1 sola kaydırın. ve son olarak 1 aşağı kaydırın.
4. bölümde önce yuvarlak olanı kullanarak sol taraftaki bölüme doğru getirin ve oturacağı yerin hizasına (1 altındaki kareye) geldiğinde doğrudan üstünden geçerek bir üstündeki yere getirin. sonra da diğer sembolü sağa kaydırarak oturacağı yerin hizasına (1 üstündeki kareye) getirin. Sonra da 1 aşağı kaydırın. İkisi de yerine oturacaktır.
5. bölümde: en alttaki sembolü kullanarak tüm sembolleri ayarlayabilirsiniz.
En alttaki sembol aracılığıyla tüm taşları en sağa kaydırın.
Sonra yine alttaki sembol aracılığıyla hepsini en aşağı kaydırın.
Ortadaki sembolün 2 yukarı çıkıp 1 yana kaymasını sağlayın.
Sonra ekranı 1 aşağı çekerek en sondaki sembolün 1 aşağı kaymasını sağlayın.
1 sağa çekin, 1 aşağı çekin.
Son olarak da sola çekme işlemini yaparak en baştaki sembolün yerine oturmasını sağlayın.

65. bölüm: bu bölümde yine el fenerini kullanmanız gerekiyor.
El fenerini kullanarak duvarda yazılı sayıların biraz daha üstünde gezinin. Gizli sayıları göreceksiniz.
Ancak gizli sayıların toplamında bir tuhaflık var değil mi?
Telefonu ters çevirerek baktığınızda aslında toplamın doğru olduğunu göreceksiniz.
Buna göre gizli olmayan (alttaki) sayıları da tersten bakarak topladığınızda 8512 ediyor.
Ancak işlemleri tersten bakarak yaptığımız için kapıdaki panoya bu sayıyı düzelterek (yani tersinden okuyarak) girmeniz gerekiyor.
Dolayısıyla şifre: 2158

Geçmiş olsun.

Duran.Y

Duran.Y

Üye
17. Bölümün amacı ne yahu :D

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
sanırım sönmeden hepsini yakmak amaç :)

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
66. bölümde amaç tüm sayıları alt sıradaki yerlerine oturacak şekilde sıraya koymak.

7-8 rakamını yerine oturtarak başlayın.
sonra 5-6'yı götürün ancak yerine koymayıp sağ tarafa yakın olan dikey yerde bekletin.
sonra 3-4'ü götürün. (5-6'nın oturacağı yere kadar)
Sonrasında 1-2'yi çıkarıp yerine götürün.
Gerisi kendiliğinden gelecektir, kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.

67. bölümde el fenerini kullanmanız gerekiyor.

kapının üstündeki 67 rakamına feneri tuttuğunuzda sağında ve solunda ok işareti göreceksiniz.
Bu durum şifrenin 66-67-68 olduğunu gösteriyor (666768)
Ancak bir sorun var, bu şifre kapıyı açmıyor.
Sonra el fenerini kapının önündeki zeminde (sol tarafa yakın bölümde) gezdirdiğinizde 6=5 ifadesini yani 6'nın yerine 5 koymanız gerektiğini anlıyorsunuz

666768 şifresinde 6 rakamlarının yerine 5 yazarsak şifreyi bulmuş oluyoruz.
Yani şifremiz: 555758

68. bölümde amaç kapının yanındaki satranç tahtasında bulunan atın tüm kareleri gezmesini sağlamak.
simetrik şekilde (bir içe/ortaya doğru, bir dışa/kenara doğru) hareket ederek sorunsuz şekilde tüm kareleri dolaşabilirsiniz.

69. bölümde amaç kapının üzerinde de belirtildiği gibi rakamları 1'den 16'ya kadar sıralamak.
Peki sıralayacağımız rakamlar nerede?

Tabii ki kapının önündeki zeminde :)
Sayıları görebilmek için el fenerini kullanıyoruz.
El fenerini kullanarak rakamların dizilimini (1'den 16'ya kadar olan rakamların yerlerini) ezberleyin veya bir yere yazın.
Daha sonra el fenerini pasif hale getirerek, zemindeki karelere 1'den 16'ya kadar rakamların olduğu sırayla basın.
(Önce 1'in olduğu kareye, sonra 2'nin, sonra 3'ün............en son 16'nın)

70. bölümde amaç, kapının yanındaki galaksi haritasında birbirine bağlı yıldızların bağlarını kesişmekten kurtarmak.
Bunu da tabi ki yerlerini değiştirerek yapacaksınız.
Belli ve basit bir çözümü yok. Ancak püf noktası olarak en çok bağlı yıldızı bir kenara çekip önce ona bağlı tüm yıldızları oynatmak suretiyle tüm bağlarını yeşil yapmaya çalışın.

4 ayrı bulmaca bulunuyor. Birincisi kolaylıkla çözülüyor.
Diğer üçü sizi biraz uğraştıracaktır. Ama püf noktasında belirtildiği gibi belli bir tanesine odaklanıp geniş alanda onu çözerek başlarsanız eninde sonunda bitirirsiniz.

Kolay gelsin.

OozyStaw

OozyStaw

Üye
36 bulutsuz hocam

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
OozyStaw

OozyStaw

Üye

36'da kapı üstündeki frekans dalgaları kesildiği anda kapıya tıklaman gerekiyor sanırım :oke:

Kapıya sürekli tıklamayı sürdürürsen o anı kaçırmazsın.

işte yaptım bayağı ama açılmadı bir daha deneyeceğim

- - - Eklendi - - -

:tşk:

- - - Eklendi - - -

51. Bölümde ne yapıyoruz

- - - Eklendi - - -

bulutsuz 52de kaldım :kıskıs:

- - - Eklendi - - -

bulutsuz 52de kaldım :kıskıs:

mayk552

Üye
sa ben 53 bölümdeyim arkadaşlar bazı bölümler çok ugraştırdı ama geçtim yardım isteyenlere yardım edilir

kingmaster76

kingmaster76

Üye
Bu oyunu duydum

Üst Alt