DiVX filmleri izleme ve teknik bilgiler

Sponsorlu Bağlantılar

quitac

Üye
    Konu Sahibi
DiVX filmleri izleme ve teknik bilgiler
Arkadaşlar dvx filmlerde en çok sorulan ve yaşanan sorulara buarada değinelim istedim buraya sorular yazılsın ve işinde prof. arkadaşlar cevaplasın
1) DVX filmleri indirirken flashget yada flashxp kullanın (sorun yaşamamanız için)
2)filmi izleyebilmeniz için alt yazısı gereklidir bu alt yazıları
http://www.maxicep.com/forums/index.php?showtopic=6321 adreslerinden bulabilirsiniz genelde (film alt yazıları uymuyo sonradan yada önceden geliyo) alt yazıyı indirmeden önce altında 23.976 fps yada 25 fps yazıyodur yada 23.976 fps 2cd örneğin filmin 2 cd lik çektiğin bir filmse 2 cd olanı indireceksin malum tek cd olmadığına göre BURASI ÖNEMLİ : 23,796 hızında yazılmış bir filmse o hızdaki alt yazıyı indirin daha basitleştirirsek ikisinide indir hangisi tutuyosa onu cd ye kopyla
3)alt yazıyı indirdikten sonra onu çalıştıracak bir programa ihtiyacımız olacaktır benim sizlere tavsiyem sorunsuz çalışabilen BS player olacaktır ben çok memnunum bunuda

bulabilrsiniz... programın adı BS player.....

burdan indirip kurabilirsiniz
4)hepsi hazır hale geldimi elimizde malzememiz hazır olduğuna göre bs player ı tıklayın açılsın alt yazı rarlıdır onuda çift tıklayıp açın filmi bs player a atın alt yazıyıda rar ın içindeki dosyayı bs player ın içine atın başlayın izlemeye
5)TAVSİYE SİZLERE DVX olan filmleri indirin çok kaliteli ve güzel dvd den %15 kayıpla izlenen bir film yani düşünün

İYİ SEYİRLER.....................

MiCoX

Üye
Saolasın bende bunu arıyodum forumda :)

ardaca

Üye
ben de aradım buldum! saolasın! ben şeyi sorcam mpg olanları da yapabiliyormuyuz bu bs player ile?

slayer

Üye
windows medya player + divX player = bs player

tamam

ardaca

Üye
saol blslayer! hallettim zaten. ama zamanlar uyuşmuyo altyazının ya erken ya da geç çünkü filmin fps sine bakamadım ondan! bilmediğim için de herhangi bir alt yazıyı indirdim! yine de saolun!

quitac

Üye
    Konu Sahibi
bs playerde alt yazı doğruysa ama zamanlama yanlış ise seçeneklere gir altyazı bölümüne gir. altyazı istediğin saniye kadar geriden yada ileriden takip ediyor filmi yani zamanlama ayarını yapabilirsin....
sorun olursa bs ile ilgili ben buradayım :D

slayer

Üye
fps farklıysa sürekli yapman gerekiyo, en iyisi uyumlu bir altyazı indirmek

alpole

Üye
Hele şükür altyazı ekleyebilcem :artı:

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
indirdiğiniz altyazıları filminizin fps değerine göre senkronize edebileceğiniz programlar var ya da divxaltyazi.com da gömüştüm sanırım.Ben becerememiştim ama hiç uygun altyazi bulamazsanız bunlarla filme uyumlu hale getirmeye çalışabilirsiniz