Discovery 2 Plus fabrika ayarlarına döndüm açılışta takılıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
Discovery 2 Plus fabrika ayarlarına döndüm açılışta takılıyor.
Merhabalar. Ben Discovery 2 plus kullanıyorum, gayette memnundum. telefon tarafımdan rootlanmıştı ve telefonda Total Record isimli konuşma kaydı olan yazilım kurulu idi, bu yazılımda kilit aç diye bir yer vardı aç diye basınca root izni istedi ve ben de verdim. verdikten sonra telefon hafıza kartı ile olan iletişimini kesti ve görmeyeye başladı, kurulu yazılımların hepsi de çalışmasını durdurdu, ben de önce supersu yazılımı ile telefondaki rootu kaldırdım sonra tüm yazılımları sildim, ardından da fabrika ayarlarına dön dedim. fabrika ayarlarına dön dedikten sonra telefon kapanıp tekrar açılmaya çalıştığında takılı kaldı. "Kurulum sihirbazı kendini durdurdu" ve "google çalışmayı durdurdu" "google bas konuş çalışmayı durdurdu" gibi yazılar yazıyor ve öğlece bunları tekrarlayıp duruyor. hiç bir şekilde ilerleme olmuyor. recovery menuye girdim oradan wipe ve kullanıcı ayarlarını sildim ama çözüm olmadı. şimdi telefonu bilgisayara bağladığımda da telefonu görmüyor çünkü USB ayıklama modunu açamıyorum keza dediğim gibi telefon açılmıyor, ne yapmam lazım. yeni room yüklemek istiyorum ama bir türlü nasıl yapacağımı çözemedim. ACİL VE LÜTFEN BİLGİSİ OLAN PAYLAŞSIN.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Daha önceden almış olduğun yedek varmı?
Yoksa recovery menüsünden önce wipe data yap sonra factory reset yap olmadıkaldırdığın uygulamaları mağazadan bulup tekrar kur
Orjinal rom piyasaya sürülmeyecek bu arada telpa söyledi kendimiz oluşturucaz inşallah :oke:

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
gözüm programları tekrar kurup kaldırma imkanım yok keza telefon masaüstüne hiç gelmiyor zaten. ayrıca aldığım bir yedek de yoktu. recovery ekranından da yaptım dediklerini ama açılışta dediğim şekilde kalıyor masaüstüne hiç düşmüyor

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
vip ile servise gônder 3 güne gelir ozaman
Bu arada total recall sadece görüşmeyi kaydetmek için kullanıyorsan orjinalde var zaten , sağdaki tuşa basarak kayda başla diyebilirsin
Bu bölümde yedek paylaşılmıştıbiraz araştır derim

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
hocam ben de bir tane rom var orjinal olduğu yazıyor yine netten indirmiştim, alcatele ait bir rom ve zip uzantılı bir dosya ancak bunu nasıl telefona kuracağını çözemedim. telefonu açamadığım için USB ayıklama moduna izin de veremiyorum.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
genelde recovery den yüklenir ama iyi araştır ne romuymuş bu mui mi

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
Alcatel-KitKat_4.4.2.zip

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Olmaz boşuna yükleme cihazın brick olur
İlla yükliyecem diyorsan miu 6 araştır yükle

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
nasıl yükleyeceğimi bilmiyorum ayrıntılı olarak anlatan bir yer var mı, recovery moddan yükleyeyemiyorum, buradan yüklemek istediğimde sürekli hata veriyor anladığım kadarıyla başka bir recovery mod yüklemem lazım. ama dediğim gibi telefon menülere girmediği için USB ayıklama modunu da açamıyorum. ne yapacağımı şaşırdım.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
cwm yüklü ise stock rom dosyasını indğir hafıza kartına at(eğer telefon bunu yapamıyorsa micro sd okuyabilen başka bir ttelefon yada herhangi bir cihaza sd kartı takip .zip rom dosyasını sdde herhangi biryere at eğer tamamen temizlensin istiyorsan rıom dosyasını atmadan önce sd kartı biçimlendirebilirsin) sonra cwm ye gir(yüklü değil ise bana pm at yardımcı olurum) wipe data factory reset>yes wipe cache partition>yesmounts and storage>format/system>yes>mounts and storage>format/data>yes yap(bu qaşamada teli açmaya çalışırsan açamazsın bu normaldir) sonra mounts and storageden çıkıp ana ekrana geri dön ve install zip form sd cart>choose zip form sd cart tan romu seçip oketyleyin ve ordan yes install ...(... senin rom dosyasının adı) seçip okeyleyin install zip form sd cart complete uyarsı göründüğünde rebooot system now seçip okeyleyin telefon yeniden başlayacak ve eğer bunları doğru bir şekilde yapabildiysen soerunsuz açılacaktır
not:cwm yüklü ise cwm modda açmak için telefonu açma tuşu ve ses kısma tuşuna birlikte basarak açın cwmde ses açm kısma tuşlarıyla ilerleyip güç veya home tuşuyla seçim yaparsınız
kolay gelsin dediğim gibii cwm yüklü değisse bana pm at yardımcı olurum:)
gelecebilecek herhangi bir zarardan kesinlikle sorumluk kabul etmiyorum :)
faydam olursa ne mutlu :):maxicep: @berdancan

recovey moddan yükleyemiyorum demişsin şimdi farkettim sd kartı biçimlendirip stock rom dosyasını atıp cwmyi tekrar sd karta yazmak fayda edebiilir:)
yapamayacaksan bir telefoncuyas götürmek en iyisi olur:)

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
orjinal recovery mod yüklü telefonumda onda da install.zip diye bir bölüm yok sadece update yapmak kısmı var o sebeple olmuyor herhalde benim cmw dediğin olayı yapmam lazım nasıl yapcamı bilmiyom

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Çince recovery yüklemelisin

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
onu nasıl yükleyceğimi biri anlatırsa çok sevinirim. dediğim gibi telefonun menülerine giremediğim için USB ayıklama modunu açamıyorum bu şekilde yüklenir mi

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
pc ile sp flash tooll kullanarak atabilirsin

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
denedim telefonu görmüyor yapamadım. bilgin var ise lütfen ayrıntılı şekilde anlatırsan sevinirim.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
denedim telefonu görmüyor yapamadım. bilgin var ise lütfen ayrıntılı şekilde anlatırsan sevinirim.
Uygun driverleri bulman lazım pdnanetin ozaman tanır
daha öncede dedim forumda yedek dosyası var backup onu bir dene önce

cihanata_1

cihanata_1

Üye
pcye gecince anlaticam:) koydeyim suan:)

Son düzenleme:

berdancan

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar telefonun durumunu anlatan videoyu yüklüyorum.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
adresindeki video.
sırasıyla ekranda; 1-maalesef Kurulum Sihirbazı Durdu, 2- maalesef youtube durdu, 3-maalesef google bas-konuş durdu duyor. tamama bastıkça da sürekli aynı şeyi tekrarlayıp gidiyor. hiç bir şekilde ana menü ya da başka birşey gelmiyor.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
dalga geçiyor:p dikkate alma bunu bana pm at sen:)

ozel mesajdan anlaticam ben sana birkaç saat sonra çince recovery dalga geçmek icin söylemiş:)
pcye gecince anlaticam:) koydeyim suan:)
Adam gibi konuş beni çizgimden saptırma bilgim dahilinde yardımci olmaya çalıştım :vur:

• Beğen
Tepkiler: caneira07
cihanata_1

cihanata_1

Üye
özel mesaj attım sorunla ilgili özel mesajda anlattııklarımın sorunu çöçzzeceğini düşünüyorum:)

Üst Alt