Discovery 2 Ana Konu {Root, Custom Recovery , Orjinal Recovery, Custom Rom, Stock Rom}

Sponsorlu Bağlantılar

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye

jeosalih

jeosalih

Üye
Su dosyalarını silince root yetkisi kayboldu ve diğer dosyalarıda silememiştim ben
neredeki suyu silince önce bin içerisinkini siliceksin. yani 2. maddeyi. daha sonra root kaybolsa yani 3 . maddeyi silemesen bile önemli değil hard format onu siler
superuser xbin klaörünündeki su ile işlem yapar. bin klasöründeki su ise hayatta kalma modu için yani hart formatta su yu yeniden yüklüyor.

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54 ve ÇaRşI 2387
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Tamamdır hocam güncelleme gelsin ilk ben denicem bunu ☺
Bu bilgi bize çağ atlatır :)

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54 ve jeosalih
jeosalih

jeosalih

Üye
Tamamdır hocam güncelleme gelsin ilk ben denicem bunu ☺
sana kalmadan ben denerim zaten. Ama çok iddalı konuşuyorum kesinlikle çözüm bu. yedekleri karşılaştırdım hemde kaç kez. sonra ggogle aradım elile root silme diye işte size kaynak
:dance::dance::dance:

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Xposed tarafından daha önce telefonum brick olmuştu wipe factory reset yaptım wipe cache dalvik cache yaptım düzeldi sonra garanti de yazılım yüklettim daha önce bu telefonda

jeosalih

jeosalih

Üye
Xposed tarafından daha önce telefonum brick olmuştu wipe factory reset yaptım wipe cache dalvik cache yaptım düzeldi sonra garanti de yazılım yüklettim daha önce bu telefonda
yani ?
garantide yazılım atmıyor hard format atıyor. hali ile superuserin haytatta kalma modu özelliği yeniden yükleniyor. benim yazdığım yöntem ile o modu siliyoruz

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
yani ?
garantide yazılım atmıyor hard format atıyor. hali ile superuserin haytatta kalma modu özelliği yeniden yükleniyor. benim yazdığım yöntem ile o modu siliyoruz
İyi deneyim bnde şuan rootlu gözüküyor

• Beğen
Tepkiler: jeosalih
jeosalih

jeosalih

Üye
Ben çözümü buldum. Yabancı kaynaklarda aynı şeyi yazıyor. Güncelleme isteyen uygular.

ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
niye açılmasın ki
olsunda kimin denediği önemli değil :)

jeosalih

jeosalih

Üye
Orj recodan atıcan zaten

• Beğen
Tepkiler: caneira07 ve YaşlıTaşCocuk54
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
*****ÖNEMLİ******
Evet arkadaşlar tel brick oldu kurtardım dedim ya az önce. Sebonun rootsuz yedeğinde olmayıp benim yedeğimde olan su (yani root) dosyalarının yerlerini keşfetmiş bulunmaktayım. Yani tele hard format atılsa bile güncelleme alınamıyordu. Şimdi ise çözüme gelelim.
(Çözümü buldum :) ) @ÇaRşI 2387 @YaşlıTaşCocuk54 @memo4535

1)Rootlu telefonunuza root browser ı marketten indirin açın root yetkisi verin
2) sırası ile system/bin klasörüne girin ve ".su dosyası, .ext klasörü" bu 2 dosyası silin.
3) sonra system/xbin klasörüne girin ve "su, sugote,sugote-mksh,su policy" bu 4 dosyası silin.
4) telefona hard format atın ve güncellemeleri alın :)
2 dosyayı sildim ama 4 dosya yok bi tek su var öbürleri bulamıyorum

jeosalih

jeosalih

Üye
Ok formatla xbin ve bindeki yazdıklarımdan hangileri varsa onları sil yeter

• Beğen
Tepkiler: caneira07
jeosalih

jeosalih

Üye
@YaşlıTaşCocuk54 sen bişeyi deneyemessin yaw. :)

• Beğen
Tepkiler: caneira07 ve ÇaRşI 2387
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
@YaşlıTaşCocuk54 sen bişeyi deneyemessin yaw. :)
Denedim olmadi cihazin hafizayi da fortmaladi .... Sebonun yedegi yuklemeyi dusunuyorum ama brick olmaz ins brick olmasi degilde babam kizar yani ama deniycem

YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
@jeosalih yukleme talimati 2 tane var hangisini yapcaz

jeosalih

jeosalih

Üye
Denedim olmadi cihazin hafizayi da fortmaladi .... Sebonun yedegi yuklemeyi dusunuyorum ama brick olmaz ins brick olmasi degilde babam kizar yani ama deniycem
Nasıl olmadı olmaması imkansız silmemişsindir dosyaları. Milleti yanıltma bari olmadı diyerek. Sen ne benim yedeği nede sebonun yedeği yükleyebildin tel brick olacak diye bunu mu denedin yani:) bırak yaw

• Beğen
Tepkiler: caneira07 ve ÇaRşI 2387
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
    Konu Sahibi
Al @jeosalih

Üst Alt