Xiaomi Mi 6 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi Mi 6 Root Atma ve TWRP Yükleme
Geçtiğimiz yıllarda Çinli Xiaomi tarafından duyurulan Xiaomi Mi 6 sahip olduğu oval cam tasarımıyla birçok kişinin dikkatini üzerine çekmeyi başarmıştı. Zamanının en uygun fiyatlı amiral gemisi modellerinden bir tanesi olan Mi 6 ülkemizde de ithalatçı firma garantili olarak satışa sunulmuştu. Bu yazımda sizlere Mi 6 root atma ve Mi 6 twrp yükleme işlemleri nasıl yapılır kısaca onu anlatacağım. Eğer sizde cihazınızdan sıkıldıysanız ve farklılıklar arıyorsanız twrp yükleyerek farklı ROM yazılımlarını cihazınıza yükleyebilir veya root atarak Xposed modülü kullanabilir ve cihazınızın yazılımını dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

İşlemlere başlamadan önce mutlaka telefonunuzdaki dosyaların yedeğini alın. BURAYA tıklayarak Xiaomi Mi 6 bootloader kilidi açma işlemini yapın. BURAYA tıklayarak adb driver dosyasını bilgisayarınıza yükleyin. Bu işlemler sonucunda telefonunuzda meydana gelebilecek herhangi bir donanımsal veya yazılımsal sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir.

Xiaomi Mi 6 TWRP Yükleme

tıklayın ve Mi 6 twrp dosyasını bilgisayarınıza indirin. Dosyanın adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb klasörü içerisine atın. CMD aracını adb klasörü içerisinde çalıştırın. Telefonu tamamen kapatın. Ses kısma + güç butonlarına aynı anda basılı tutarak telefonu fastboot modunda iken kablo yardımı ile bilgisayara bağlayın. CMD ekranına ilk olarak
Kod:
fastboot devices
kodunu yazın ve enter butonuna basın. Sonrasında
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın ve enter tuşuna basın. Birkaç saniyelik işlemin ardından recovery yüklenecektir.


Xiaomi Mi 6 Root Atma

Twrp yükleme işlemi bittikten sonra tıklayarak Mi 6 root için gerekli olan dosyayı bilgisayarınıza indirin ve telefonunuzun hafızasının içine atın. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına aynı anda basılı tutun. Karşınıza twrp recovery çıkacaktır. Burada yer alan yükle kısmından indirmiş olduğunuz magisk 19 dosyasını bulun ve seçin. Kısa süren yükleme işleminin ardından telefonu yeniden başlatın. Eğer telefon açıldıktan sonra menüde magisk uygulamasının varlığını görüyorsanız Xiaomi Mi 6 root işleminin başarıyla gerçekleştiğini söyleyebilirim.
 
  • Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve TheNightMare.


Misafir - 908358

olmuyor , pcde xiomi sistem dosyaları gözüküyor sadece
 


Üst Alt