Dinine Gönülden Bağlı Bir Lider: M. Kemal Atatürk

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Size bi laf diycem bunu arastırın hocalarınıza sorun düzgünce ögrenin.
Bu ülke toprakları Atamız ve arkadaslarının rakı sofrasıyla kurtulmus ve korunmustur.
Bulamazsanız ben açıklıycam burdan..

ibrahimhd

ibrahimhd

Üye
Ickiyi su gibi içen ben miyim...!?

Ben şimdi siz ve sizin zihniyetindekilere o kadar çok şey anlatırım ama anlatmaya değmez.
Zaten atamında sizin zihniyetinizdekilere karşı savunulmaya ihtiyacı yok.

Şunuda unutmayın şuan buradaysanız özgürce yaşayıp isteğinizi yapıp bu kelimeleri yazabiliyorsanız atam ve onun kurduğu cumhuriyet sayesinde yapıyorsunuz ve onun kurduğu cumhuriyette yaşıyorsunuz.

En büyük günahı siz ve sizin zihniyetindekiler işliyor nankörlük yapıp kul hakkı yiyorsunuz.

turaniaCCC

turaniaCCC

Üye
ama şöyle bir lafi olduğu kesin, bizim yönetim anlayışımız gökten indiği varsayılan dogmalarin lafları ile bir tutulmaz..
Ayrıca şöyle diyor benim manevi mirasım akıl ve bilimdir(maddecilik)
ben bu yazıyı yazan arkadaşa sadece şunu diyorum:
ALLAH'TAN KORK.

bilim ve akıl maddecilik mi? ilim çinde de olsa gidin alın, ilim müslümanın yitik malı gibidir nerde bulursa almalıdır demiyormu peygamberimiz. Neden pozitif ilimler hep dinsizlik olarak algılanıyor bazılarınca. O maddecilik dediğiniz bilimin her alanı ALLAH'ın varlığı ve muzicelerini ispatlıyor.

---------- Eklendi @ 00:46:50 ---------- Yazıldı @ 00:33:44 ----------

Ickiyi su gibi içen ben miyim...!?

arkadaşım sen günahsız melekmisin.hepimizin büyük veya küçük günahları var. ALLAH affetsin. Ama Iğneyi kendine çuvaldızı başlarına batırmak gerek. Günahsız olan kişiler sadece peygamberlerdir herkes hata yapar. Bu ALLAH ile kul arasında. Sen başkasının günahının cezasını ödemeyecegine göre başkaları için dertlenme.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
öncelikle bir insanı eleştirmeden önce kendimize bir bakalım bizler ne kadar yaşayabiliyoruz islamı,atatürk'te her insan gibi hatalar yapmıştır çoğuda büyük hatalar ama bu onun kötü biri oldugunu kanıtlayamaz.bugün bize müslüman'mısın? Dıye sorulsa elhamdülillah müslümanım deriz,ama içki içeriz yalan söylerız komşusu açken tok yatarız ,kalp kırarız.kimseye namaz kılmıyor diye horgöremeyiz bizim haddimize düşmez onun günahida sevabıda yüce allah'a aittir.bize düşen dinimize kitabımıza inançımıza hakaret etmedigi sürece kardeş sayarız aksı halde buğz edebiliriz ancak.

---------- Eklendi @ 00:58:32 ---------- Yazıldı @ 00:49:41 ----------

bilim ve akıl maddecilik mi? ilim çinde de olsa gidin alın, ilim müslümanın yitik malı gibidir nerde bulursa almalıdır demiyormu peygamberimiz. Neden pozitif ilimler hep dinsizlik olarak algılanıyor bazılarınca. O maddecilik dediğiniz bilimin her alanı ALLAH'ın varlığı ve muzicelerini ispatlıyor.

---------- Eklendi @ 00:46:50 ---------- Yazıldı @ 00:33:44 ----------

arkadaşım sen günahsız melekmisin.hepimizin büyük veya küçük günahları var. ALLAH affetsin. Ama Iğneyi kendine çuvaldızı başlarına batırmak gerek. Günahsız olan kişiler sadece peygamberlerdir herkes hata yapar. Bu ALLAH ile kul arasında. Sen başkasının günahının cezasını ödemeyecegine göre başkaları için dertlenme.

o yùzdendir ki yaradanın ilk ayeti oku"ikra bismirabbikellezi halak"tır.ama bu allahın varlığı ve birliğini inkar yoluna gitmemelidir.

• Beğen
Tepkiler: klongs
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
O içki sofralarında Atatürk ve arkadasları öylesine agır ekonomik askeri siyasi tartısmalar yaptılar ki Türkiye o zorlu zaferleri kazandı büyük savaslardan sonra zor da olsa ekonomik olarak düze çıktı.
O dönemde söylenen din ile ilgili sözlerinden bahsedeceksek önce o dönemdeki dini zihniyeti bilmeliyiz aynı hadisleri anlamak için dönemi tam bilmek gerektigi gibi.
O dönemde ülkede çok sayıda din istismarcısı vardı gerek kendi menfaatleri gerekse dış düsmanların menfaatleri için halkı kıskırtan sözde dindarlar.Bu istismarcılar yüzünden 3 sene sonra açıklanmıstır yönetim biçiminin cumhuriyet olacagı sebebi ise halkın bu sisteme yabancı olması ve kıskırtıcıların çok olması.Din kul ile allah arasındadır herkesin imanı iç dünyasındadır Atamız insanımızı bilime ilime yönlendirmek açısında böyle sözler söylemistir.İslam da ilimi önemsemez mi?
Sahane müslümanlar bilmez mi müslüman birisine dinsiz demek en büyük günahlardandır?

eser27

Üye
Ben şimdi siz ve sizin zihniyetindekilere o kadar çok şey anlatırım ama anlatmaya değmez.
Zaten atamında sizin zihniyetinizdekilere karşı savunulmaya ihtiyacı yok.

Şunuda unutmayın şuan buradaysanız özgürce yaşayıp isteğinizi yapıp bu kelimeleri yazabiliyorsanız atam ve onun kurduğu cumhuriyet sayesinde yapıyorsunuz ve onun kurduğu cumhuriyette yaşıyorsunuz.

En büyük günahı siz ve sizin zihniyetindekiler işliyor nankörlük yapıp kul hakkı yiyorsunuz.

Kahraman ordunun zaferi ve şerefi ona verilmez, yalnız onun bir hissesi olabilir. Nasılki ordunun ganîmeti, malları, erzakları bir kumandana verilse zulümdür, dehşetli bir haksızlıktır. Evet nasıl o insafsız, o çok kusurlu adamı sevmemekle bizi ittiham ediyorsunuz , âdeta vatan haini gibi göstermeye çalışıyorsunuz . Ben de sizi, orduyu sevmemekle ittiham ediyorum. Çünki bütün şerefi ve manevî ganîmeti ona verip, orduyu bırakıyorsunuz. Hakikat ise, müsbet şeyler, haseneler, iyilikler orduya tevzi edilir ve menfîler ve tahribat ve kusurlar başa verilir. Çünki bir şeyin vücudu, bütün şeraitin ve erkânının vücudu ile olur ki; kumandan yalnız bir şarttır. Ve o şeyin yok olması ve bozulması ise, bir şartın olmaması ile ve bir rüknün bozulması ile olur, mahvolur, bozulur. O fenalık başa ve reise verilebilir. İyilikler ve haseneler, ekseriyetle müsbet ve vücudîdir. Başlar sahib çıkamazlar. Fenalıklar ve kusurlar, ademîdir ve tahribîdir. Reisler mes'ul olurlar. Hak ve hakikat böyle iken nasılki bir aşiret fütuhat yapsa "Âferin Hasan Ağa", mağlub olsa "Aşirete tuh" diye aşiret tezyif edilse, bütün bütün hakikatın aksine hükmedilir.

HaqperesT

HaqperesT

Üye
Bediuzzaman ve Ataturk birbirlerini tamamladılar. Simdiki takipcileri her biri digerini zararlı ve sapmış gorur. islamın tevhid yani iman konusunda Bediuzzaman buyuk caba gostermistir; vahdet yani birlik konusunda da Ataturk basarılar kazanmıstır.

her ikisinin zayıf kalan yonlerinde suclamalarda bulunup tard etme ya vahdete yada tevhide kufretmekten baska bir sey degildir.

thekilled

Üye
www maxicep com/ataturk-ve-ataturkculuk/ataturkun-1931-yilinda-bastirdigi-tarih-kitabi-ve-islam-hakkinda-yazdigi-el-yazmalari-517309.html

s3l3m6

Üye
mustafa kemal sapka kanunu yapti ve sarigini fesini cikarmayan 10 bin kisiyi idam ettirdi daha birde bu adama dindar diyosunuz yazik.birde her basari Allah tandir ben yaptim diy ovunurseniz ALLAH bir gun onun cezasinida verir yani dmek istedgm milletimizi mustafa kemal kurtardi ama ona bu basariyi veren Allah dir.adam sirozdan ölùyo demek ki o kdr cok icmiski sigarayi alkolu o yuzden siroz olmus oysa bir hadiste icki tum kotuluklerin anasidir diyor. Dahada siz ataturke dindardir cennete gider diyosunuz yazik gercekten cok yazik adam ezan okutturmuyor turkce ezan okutuyor ayip ya!

codblackops2

codblackops2

Üye
Neden atatürkün müslüman olmadığını kabullenmek istemiyorsunuz ? :hmmm

-efşan

-efşan

Üye
Enes

Enes

Üye
Kazım Karabekir' in kendi yazdığı kitap "Kızıl Pençe" okudum ve tavsiye de ederim Atatürk ile dirsek temasında olan adam ve yazı mükemmel Atatürk hakkında çok şey var içerik yazmak istemiyorum

KayraBey

KayraBey

Üye
Hepsi boş laf.Bende İslam ile alakası olduğunu düşünmüyorum.Kendi konuşmalarını da dinledik.İslam için neler söylediğini hepimiz biliyoruz.Kendi el yazısı ile peygamberimiz için yazdıkları da cabası... Bırakalım bu boş tartışmayı bence.

codblackops2

codblackops2

Üye

Ahh! Ah! Bunlar için söylenecek bir atasözü var aslında ama...
Hala Atatürk'ün tartışılıyor olması ne acı!!

Tartışma çıkarmak niyetinde değilim.yeni mesajlara bakıyordum ordan geldim yorum yaptım.ortalık nolmuş yani bi iki kadeh içti diye dinsizmi oluyor diyenlerle dolu.:hmmm

-efşan

-efşan

Üye
Tartışma çıkarmak niyetinde değilim.yeni mesajlara bakıyordum ordan geldim yorum yaptım.ortalık nolmuş yani bi iki kadeh içti diye dinsizmi oluyor diyenlerle dolu.:hmmm
Kardeşim yanlış anladın beni. Ben de seninle aynı kanıdayım. O mesajı sana karşı değil aynı safta olduğumuzu belirtmek için attım.

Metin MF

Metin MF

Üye
Kalpleri yalnızca Allah bilir.

-efşan

-efşan

Üye
Hepsi boş laf.Bende İslam ile alakası olduğunu düşünmüyorum.Kendi konuşmalarını da dinledik.İslam için neler söylediğini hepimiz biliyoruz.Kendi el yazısı ile peygamberimiz için yazdıkları da cabası... Bırakalım bu boş tartışmayı bence.
Boş tartışma olsaydı kilitlenirdi konu.
Saygı çerçevesi içinde tartışıp konuşuyoruz ve öyle olsun lütfen.

klongs

klongs

Üye
mustafa kemal sapka kanunu yapti ve sarigini fesini cikarmayan 10 bin kisiyi idam ettirdi daha birde bu adama dindar diyosunuz yazik.birde her basari Allah tandir ben yaptim diy ovunurseniz ALLAH bir gun onun cezasinida verir yani dmek istedgm milletimizi mustafa kemal kurtardi ama ona bu basariyi veren Allah dir.adam sirozdan ölùyo demek ki o kdr cok icmiski sigarayi alkolu o yuzden siroz olmus oysa bir hadiste icki tum kotuluklerin anasidir diyor. Dahada siz ataturke dindardir cennete gider diyosunuz yazik gercekten cok yazik adam ezan okutturmuyor turkce ezan okutuyor ayip ya!

atatürkü eleştirme hakkını bile sana atatürk verdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt