Dikkat Spot Alanlar Yada Almak İsteyenler

Sponsorlu Bağlantılar

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
Dikkat Spot Alanlar Yada Almak İsteyenler
Kayıtsız cep telefonları susacak

Ekim ayına kadar kayıt olmayan 'cep'lerin sim kartları bloke edilecek.

Telekomünikasyon Kurumu Başkan Yardımcısı Mustafa Alkan, telsiz kanunundaki değişikliğin yürürlüğe girmesinin ardından kaçak cep telefonlarını Ekim ayı sonuna kadar kayıt altına alacaklarını belirterek, Ekim ayından sonra kayıt dışı telefonların sim kartlarının bloke edileceğini söyledi.

Alkan, yaptığı açıklamada Türkiye'de 11 milyona yakın kayıt dışı cep telefonu bulunduğunu belirtti. Yeni yasayla bunların kayıt altına alınarak ekonomiye kazandırılacağını ifade eden Alkan, "Bunun yanında cep telefonu gaspı, hırsızlığı, kapkaçı gibi vatandaşlarımızın malına, canına kasteden suçlar artık gündemden çıkacak" dedi.

Telsiz kanunundaki değişikliğin ardından, yaklaşık 10 gün sonra kaçak cep telefonlarıyla ilgili yönetmeliğin yayınlanacağını anlatan Alkan, şöyle konuştu:

"Yaptığımız çağdaş bir uygulama ile bir çok ülkeden daha önce en son teknolojiyi kullanıp yaklaşık 10 trilyon lira tutarındaki yatırımla elektronik kontrol merkezi oluşturduk. Yayınlanacak yönetmeliğin ardından ekim ayı sonuna kadar 11 milyon kayıt dışı telefonu kayıt altına alacağız. Kaçak telefonların kayıt altına alınmasıyla ekonomiye 160-170 milyon YTL gelir sağlanacak."

Ekim ayı sonuna kadar faturasız telefon sahipleri 4 YTL'si Telekomünikasyon Kurumu, 1 YTL'si de abone merkezlerine olmak üzere toplam 5 YTL yatırarak telefonlarını kayıt altına aldırabileceklerini kaydeden Alkan, "Ekim ayından sonra kayıt dışı telefonların sim kartları bloke edilecek" dedi.

Alkan, yargıda yüzde 30'lara varan cep telefonu orijinli suçlarda da ciddi azalmalar yaşanacağını kaydederek, "Bunun yanında haksız rekabet engellenecek, kayıt dışı ticaret ve kaçak cihaz ticareti bitecektir. Vatandaşlar, cep telefonu konusundaki kargaşadan kurtularak, başka arayışlara girmeyecekler" şeklinde konuştu.

Alkan, şu anda Türkiye genelinde 19 bin adet baz istasyonu bulunduğunu, hızla artan istasyon sayısının önüne geçmek için ortak kullanımlı baz istasyonlarını yaygınlaştırmayı hedeflediklerini kaydetti. Alkan, özellikle kırsal kesimlerde baz istasyonlarını bir arada bulundurmak için çalışmalar yaptıklarını ve bunları disipline etmek istediklerini sözlerine ekledi.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
13 temmuzla ilgili bir gelişme var mı peki?

metintekin

Üye
walla şu yasa çıksında bizde olan biteni görelim.ona göre alışwerişimizi yapalım.

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Bir de telefonlara SMS gelecekti.

Bana gelmedi hiç :ah:

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by van_hoijdonk@Sep 26 2005, 05:32 PM
[post=178113]Quoted post[/post]​

yazıyı okumadınmı ekim ayına kadar kayıt olması gerek ne olursa olsun, ister önce ister sonra alınsın 13 temmuzdan

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Şuanda hiçbir telfeona sms gelmedi çünkü ihaleye katılan firmalar belirlenen bedeli ödeyemedi..

Daha doğrusu tek firma desek daha mantıklı ..;)

Shadowman07

Shadowman07

Üye
vaybe sonunda çıktı gibi..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Originally posted by the_patriot+Sep 26 2005, 05:35 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(the_patriot &#064; Sep 26 2005, 05:35 PM)</div><div class='quotemain'><!--QuoteBegin-van_hoijdonk@Sep 26 2005, 05:32 PM

yazıyı okumadınmı ekim ayına kadar kayıt olması gerek ne olursa olsun, ister önce ister sonra alınsın 13 temmuzdan
[post=178123]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

Yazıyı zaten mynette okumuştum.. O zaman yarın gidip 10-15 tane spot almak lazım nasıl olsa 5 ytl&#39;ye kaydedilecek...

O zaman daha sonra satarız iyi fiyata..

the_patriot

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by van_hoijdonk+Sep 26 2005, 05:39 PM--><div class='quotetop'>QUOTE(van_hoijdonk &#064; Sep 26 2005, 05:39 PM)</div><div class='quotemain'>
Originally posted by the_patriot@Sep 26 2005, 05:35 PM
<!--QuoteBegin-van_hoijdonk
@Sep 26 2005, 05:32 PM

[post=178123]Quoted post[/post]​

Yazıyı zaten mynette okumuştum.. O zaman yarın gidip 10-15 tane spot almak lazım nasıl olsa 5 ytl&#39;ye kaydedilecek...

O zaman daha sonra satarız iyi fiyata..
[post=178133]Quoted post[/post]​
[/b][/quote]

ekime kadar diyor ama bence yıl sonuna kadar uzatıcaklar kayıt olayını ;)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Dediğim yapıalbilir aslında... ;)

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
Originally posted by van_hoijdonk@Sep 26 2005, 06:03 PM
Dediğim yapıalbilir aslında... ;)
[post=178178]Quoted post[/post]​
ewet gayet mantıklı ;)

gtr

Üye
arkdaşlar son kayıt tarihi 2007 yılına ertelendi yani spota devam

Gokhan43

Gokhan43

Üye
2007 olur mu hiç ? :wacko:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Düşünülüyordu ama kesin değil.. :nono:

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Hmm oke ;;)

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
allam yaw olsa öle bişe ne güzel olur yaaaaaaa hemen böle koşa koşa w800i alcam para tamam gibi ;)

gtr

Üye
abiler bugün tel almaya gittim spot konusunda her kafandan bir ses çıkıyo ama burda spot tlf kapış kapış satılıyo valla en çok satılanlar 6680 750ytl 6230i 450 ytl adamın dediği bu ama ben grantili aldım hemide kvk bu zamana kadar ne ikinciel ne de garantisiz telefon kullanmadım kullanmamda

esonmez357

Üye
ben süreyi 5 ay diye biliyordum

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Habercinin açtığı topice göre 31 aralıkta spot the end.. :)

enigma

enigma

Üye
nezaman kayıt ettireceğiz nereye kayıt ettireceğiz :off: :off: :off:

Üst Alt