Devrelerden anlayanlar ?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Devrelerden anlayanlar ?
Arkadaşlar, sorum basit ben bir bilgisayar fanını bir devre kurarak nasıl çalıştırabilirim. Tabi bu devreye anahtarda bağlı olacak, anahtarı bastığım zaman fan dönecek tekrar basınca duracak. Böyle bir devre nasıl kurabilirim :good:Bir de fanın pilden güç alması lazım. Yani pil dışında başka birşey olmaz çünkü bu ödevi sunmam lazım, bana basit bir devre lazım arkadaşlar, yardımlarınızı bekliyorum.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
fandan çıkan 2 tane kablo var biri artı biri eksi onun bir ucunu pilin bir tarafına diğer ucunu da diğer tarafına yerleştir ortaya anahtar çak tamamdır. Yanlız 9v pil kullanmanı tavsiye ederim :)

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler, 1 hafta içinde denemeyi düşünüyorum :alkis:Yalnız şu anahtarı fanın kablolarıyla mı çakacağım, yoksa normal elektrik kablosu mu kullanacağım, yani şu anahtarı nasıl çakacağım, biraz daha detaylı anlatabilir misin :tebessüm:

Fatic

Fatic

Üye
Teşekkürler, 1 hafta içinde denemeyi düşünüyorum :alkis:Yalnız şu anahtarı fanın kablolarıyla mı çakacağım, yoksa normal elektrik kablosu mu kullanacağım, yani şu anahtarı nasıl çakacağım, biraz daha detaylı anlatabilir misin :tebessüm:
Fanın kablosuna ek yaparak yapabilirsin anahtar isini.fandan gelen kablonun detekini direk pile tak digerini anahtarin bir ucuna tak ardindan anahtarn diger ucundan kabloyla pile tak.

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü
_RYUK_

_RYUK_

Üye
elektrik şeması

ANIL

ANIL

Admin
Bu bölümde herkesin devresi yanık :D

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Bilişim Profesörü ve -Börteçine-
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Develerden anlayanlar diye okudum. :ah

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
devreler 2ye ayrılır 1. Ve 2. Devre olarak . Her iki devre 45 dk olack şekilde toplam 90 dk oynanır

• Beğen
Tepkiler: ANIL

Üst Alt