Desire HD Benim Gİbi Downgrade Yapmada Sorun Yaşayanlar İçin En Güncel Sürüm

Sponsorlu Bağlantılar

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Desire HD Benim Gİbi Downgrade Yapmada Sorun Yaşayanlar İçin En Güncel Sürüm
Bu Konuda Büyük Sorun Yaşadım, Çok Uğraştım. CID Hataları Main Version is Older Hataları VFs. Hepsiyle Karşılaştım En SOnunda Bu Yöntemle Downgrade Yaptım. Hboot Versiyonumu 2.0 den 0.8 lere Düşürdüm. Bir Sorun Olursa Danışabilirsiniz.

Aşağıdaki dosyaları indirin

.

telefonu usb debbung ve sadece şarj olacak şekilde bağlayın yapacağımız bütün işlemlerde cmd penceresini kapatmayın ve mutlaka goldcard oluşturup işe öyle başlayın yurtdışı cihazlar için yapılan tüm işlemlerde gelecek olan arızalardan ötürü sorumluluk kabul edimez kendi insiyatifinize kalmış durumdur...
dosyaların hepsini android sdk nın içinde platform-tools a atın eğer android sdk yoksa mutlaka edinin yoksa root edemeyiz cmd yi açın ve cd c:\android-sdk yazın sonra tekrar cd platform-tools yazarak dosyayı tanımlayın sonra aşağıdaki komutları girin

Code
Kod:

adb push tacoroot.bin /data/local/tmp/tacoroot
adb push misc_version /data/local/tmp/
adb push flashgc /data/local/tmp/
adb push PD98IMG.zip /sdcard/

biraz uzun sürebilir dosyayı hafıza kartına kopyalamakta
aşağıdaki kodları girin ve tacoroot u otomatik olarak çalıştıracaktır.

Code:
Kod:

adb shell
chmod 755 /data/local/tmp/*
/data/local/tmp/tacoroot --setup

telefon kapanıp recovery modda açılacak daha sonra ses açma ve telefonu kapatma tuşlarına aynı anda basın ve çıkan menüden reboot system now a gelip telefonu kapatma tuşuna basın telefon kapanıp açılacak normal ekrana gelince aşağıdaki komutları girecez[/code]

Code:
Kod:

adb shell
/data/local/tmp/tacoroot --root

kodları girdikten sonra karşımıza # işaret çıkacak aşağıdaki kodları yazmaya devam edelim

Code:
Kod:

adb shell
cd /data/local/tmp
./misc_version -s 1.00.000.0
./flashgc
./tacoroot --undo

telefon kapanacak baştan açılacak telefon root oldu downgrade için hazır açılıncaya kadar hiçbir işlem yapmayın normal ekrana gelince cmd penceresine aşağıdaki kodu yazın ve arkanıza yaslanın...

Code:
Kod:

adb reboot bootloader

downgrade başlıyor onay vermeniz gerekmekte size soru soracak kabul ediyorsanız ses açma etmiyorsanız ses kapatma tuşuna basacaksınız telefonumuz 1.32 sürümüne downgrade olmuştur hayırlı olsun

çeviri Cihat Nuroğlu 'a aittir

ALINTIDIR...​

airfox

Üye
okadar zamandır arıyordum bu yöntemi benim cihazım vadofone 2.3.5 sense 3.0 ... htc dev uzerınden unlock yaptıktan sonra hboot versıyonu 2.00 a yukselınce downgrade işlemlerini yapamıyordum.paylaşımınız için teşekkür ederim inşallah başarırım.

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
benimkide vodafone. Birsuru işlem denedim en son bunda çalıştı :)

hotlock

hotlock

Üye
hocam orjinal romu nerden bulabilirm sense 3.5 zip şklnde olcak .

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Yüklemeniz gereken orjinal rom değil p9... ne olan rom onu yapılı cihazı s-off ve root yapabilirsiniz burada anlatılanlarla ardından orjinal olmayan costum romlarla sense 3.5 i yujleyebilirsin. Çünkü bildiğim kadarıyla sense 3.5 orjinal yok DHD Ye. Senstion a var.

hotlock

hotlock

Üye
bnm cihaz zaten root yaplmş sanırm 2. el aldm tam bilmiyorm ama menusnde superuser diye bişy var. 2.2 de hala güncelleme gelmiyor en son çıkan 2.3 orjinal romu lazım .

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Evet Cihazın Rootlu AMa Bildiğim Kadarıyla Orjinal Rom a Dönmek İçin Root u Kaldırmalısın Yoksa Cihaz Brick Olur. Tam Bir Bilgim Yok AÇıkçası. Ama Rootluyken Yapmak İstiyorsan Buyur Sadece Root İşlemi Yapılmış Orjinal 2.3.5 Buyrun; (ALINTIDIR)

HTC Desire HD için internete düşen Sense 3.0 Android 2.3.5 ROM
Geliştiriciler rootlayıp paylaşmışlar.

Yükleme;

- Eğer önceden telefonunuza root, s-off ve recovery yükleme işlemlerini yapmadıysanız adresinden yapın.

- adresinden ROM' u indirin ve hafıza kartının içine atın.

- Eğerki pilin yüzdeli şekilde gözükmesini istiyorsanız adresindeki dosyayı indirin ve hafıza kartına atın.

- Recovery' e girin. Wipe data/factory reset seçeneğini kullanın.

- Install zip from sd card seçeneğinden önce rom dosyasını(DHD_WWE_3.12.405.1_STOCK_rooted_by_nitr0 0.zip) yükleyin. Ardından eğer indirdiyseniz yüzdeli pil gösterme dosyasını yükleyin ve reboot system now seçeneğinden telefonu yeniden başlatın.

- Telefon açılınca hemen hafıza kartına adresindeki radio update dosyasını atın ve telefonu kapatın.

- güç + ses kısma tuşuna basılı tutarak bootloader menüye girin.dosyaları taradıktan sonra size uptade edilsin mi diye soracak.ses açma tuşu ile onaylayın ve işlemi tamamlamasını bekleyin.hiçbir şekilde telefonu kapatmayın yada pilini çıkartmayın.

- işlem bittikten sonra zaten size yazacaktır...Artık sisteminizi açabilirsiniz. Radionuzda güncellendi.

airfox

Üye
ne arıyorsam onu yayınlıyorsun kardeş evvalah sağolasın valla. orjinal ama sadece rootlu 2.3.5 sense 3.0 rom arıyordum,henüz downgrade işlemlerini yapmadım görevdeyım . gelınce hepsını denıcem çok sagol.

yanlız radio update linki çalışmıyor zahmet olmazsa başka bır lınkını bulmamız mumkunmudur.

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Hocam Bende Başka Bir Siteden Upload Ettim Nereden Bulabileceğimi Bilmiyorum :S Bildiğim Kadarıyla ZSaten Rom un İçinde Kendi Radio su Vardır. Onsuz da Çalışabilir

airfox

Üye
anladım işlemler sıralamasında radio uptade olunca gereklidir herhalde dedim daha pratik yapamadım:) tekrar teşekkürler.

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
ama yinede araştırmak gerek benimde aham saham bir bilgim yok :) birşey değil

mhmtsyk

mhmtsyk

Üye
muhammed emeğine sağlık kardeşim başarılarının devamını dilerim

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Eyallah :) Akraba Olabilirmiyiz ? :D

hotlock

hotlock

Üye
çok saol kaardeş ya hemn deniycem umarm olur. :)

hotlock

hotlock

Üye
bide bu rom u indirirken 300 küsürdü şimdi 170 lerde yanlş mı indrdim acaba ?

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Anlayamadım tam olarak .

hotlock

hotlock

Üye
romun boyutu indirirken 300 mb civarydi fakat indkten sonra 169 mb gosteriyo. eksik mi indi acaba bi hata falnda alamadim indirirken.

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Tonun yaklaşık 290 mb civarı olması gerek.

zkc41xdc

Üye

adb shell
chmod 755 /data/local/tmp/*
/data/local/tmp/tacoroot --setup

buraya kadar hiç sıkıntı olmadı adb shell yazdım tamam oldu chmod 755 /data /local/tmp/* şeklinide taptım bunun sonucunda bana operation not permitted dedi , ondan sonra /data/local/tmp/tacoroot --setup yazdıgımda ise setup not found yazısı geldı çözümü ne olucak bunun

Üst Alt