Delta Homes Virüsü

Sponsorlu Bağlantılar

KadiirOruc

KadiirOruc

Üye
    Konu Sahibi
Delta Homes Virüsü
Delta homes anasayfamı değiştiriyor sürekli. Bir türlü kurtulamadım. Spyhunter taraması düzeltmesi de işe yaramadı. Ayarlardan da gözükmüyor kendisi. Uygulama kaldırma listesinde de gözükmüyor. Ama açılış sayfamı kendisi ayarlıyor. Nasıl kurtulabilirim?

najanaja

najanaja

Üye
hangi tarayıcı kullanıyosun? benim firefox ta değişmişti bi kere aboutconfig ayarlarına girdim ordaki seçeneklerden biri ana sayfanı belirliyo onu bulup google yaptım düzeldi. advanced system care pro kullanmanı öneririm bazı uygulamaları kurarken farkında olmadan ana sayfan arama motorun falan değişiyo. bu dediğim program herhangi bir pro ana sayfanı değiştirmeye kalkarsa izin vermiyo sana bildiriyo değişiklik önlendi diye bi sürü güzel özelliği var tavsiye ederim dene. 2. si hitman pro yu kur bi tarat pc de zararlı yazılım ne varsa tertemiz ediyo kurup bi tarat eminim yüzlerce şey bulacak :)

bide bunu dene istersen sorun çözülüyormuş. Alıntı...

Chrome

ilk olarak sağ tıklayarak özellikler diyelim ilk çıkan yerde hedef yazan yeri bulalım.
hedef olarak "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" yazması gerekir fakat \chrome.exe" den sonra delta nın linki var işte tırnak işaretinden sonraki delta homes linkini tamamen silin fakat bunu "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" asla silmeyin çünkü hata verebilir yani hedef kısmında sadece "C:\Program Files\Google\Chrome\Application\chrome.exe" bu olacak (bu hedef benim bilgisayarım içindir kopyalayarak kendi hedef bölmenize yapıştırmayınız hedefi bulamayabilir)

Firefox

yine chrome da olduğu gibi firefox'da da özelliklere giriyoruz hedef bölmesinde "C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe" dan sonrasını silin

İnternet Explorer

özelliklere girip hedef bölmesinde "C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe" dan sonrasını silin

diğer tarayıcılarda da bunların aynısını yapın fakat '' işaretini silmeyin. eğer tekrar çıkarsa ana sayfa değiştirme yerinden istediğiniz ana sayfayı ayarlayınama benim sorunuma kimse yardımcı olmuyo :agla2: :D

fk555897

fk555897

Üye
Bilgisayarı SpyHunter ile tara sonra program ekle ve kaldırdan Delta Home'u sil.

ishak388

ishak388

Üye
combofix-norton security full sürümlerini internette bulabilirsincombofix-norton security full sürümlerini internette bulabilirsincombofix-norton security full sürümlerini internette bulabilirsin

-Emre

-Emre

Üye
combofix+ad-aware :oke:sonra da tarayıcı ayarlarını sıfırla