Davutoğlu: En uzun ziyaretim oldu

 • 2 Kasım 2010
 • 340 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Yang, Dışişleri Bakanlığı'ndaki görüşmede, iki ülke arasında çok fazla dostluk işbirliği olduğunu ve şu an stratejik ortaklık işbirliği kurmaya çalıştıklarını söyledi. Yang, "Bu seferki ziyaretiniz iki ülke arasında her alandaki ilişkilerin geliştirilmesine yardımcı olmuştur. Birçok yer gezdiniz Çin'de ve ziyaretiniz başarılı olmuştur. Ayrıca Şanghay Expo'nun kapanış törenine katılmanızdan dolayı teşekkür ederim. Türkiye pavyonu oldukça ilgi görmüştü'' diye konuştu.

  Davutoğlu da, Çince 'merhaba' diyerek başladığı konuşmasında, Çin tarafının gösterdiği sıcak ilgiye teşekkür etti. En uzun seyahatini gerçekleştirdiğini ve altı gündür Çin'de olduğunu belirten Davutoğlu, geçmişte bir akademisyen olarak da Çin kültürü ve zenginliğinin hep hayranı olduğunu ifade etti. Davutoğlu, Kaşgar, Urumçi, Şian ve Şanghay şehirlerini gezdiğini ve bu şehirlerin Çin'in güzelliğini yansıttığını dile getirdi.

  Bakan Davutoğlu, bugün ayrıca Pekin'deki Renmin (Halk) Üniversitesinde "Türk Dış Politikası ve Türkiye-Çin İlişkileri" konulu bir konuşma yapacak ve daha sonra özel uçakla Pekin'den ayrılacak.


  CİHAN
   


  Yazan: HeiLmasTer®
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
22/01/2019 - 11:05