Dava sonucu uluslararası ajanslarda

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
30 Temmuz 2008 18:40
Uluslararası ajanslar ve medya kuruluşları, AK Parti'nin kapatılması istemiyle açılan davanın neticesini dünyaya flaş haber olarak duyurdu.

Reuters ajansı, flaş cümlesinde, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın, mahkemenin AK Parti'ye "mali ceza" verdiğini açıkladığını duyurdu.
Ajans, kararın, "demokratik olarak seçilmiş bir partinin kapatılabileceği korkuları yüzünden mali piyasaları yıpratan, aylardır süren siyasi belirsizliği" gidermesinin beklendiği yorumunu yaptı.
Amerikan Associated Press ajansı da flaşında Anayasa Mahkemesinin iktidar partisinin kapatılmayacağını açıkladığını bildirdi.
Fransız haber ajansı AFP ise "Mahkemenin, AK Parti'nin kapatılması yönündeki kararı reddettiği" ifadesini kullandı.
BBC'nin internet sitesinde de açıklama son dakika haberi olarak duyuruldu.
Dünyanın önde gelen medya kuruluşlarından CNN International, Anayasa Mahkemesinin AK Parti'nin kapatılması yönünde açılan dava ile ilgili kararın okunuşunu bir süre Ankara'dan canlı yayınla verdi.
Anayasa Mahkemesinin kararını son dakika haber olarak veren CNN International, "Anayasa Mahkemesi partiyi kapatmadı, mali ceza verdi" ifadesini kullandı.
AA

--------------- Ekleme ---------------

bunu da kapatın

mAd_girL

mAd_girL

Üye
bunuda kapatın evet geç kalmışsınız.. İşinizi iyi yapamıyosunuz ama geç kalmışsınız yazık !

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
merve işlerini yapıyolar :locked::close_tema:

mAd_girL

mAd_girL

Üye
dimi ama buraya uğrayamamışlar daha

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
s.u.s :pro:

_KadirşinaS_

Üye
iyi de bu siyasi bir konu değil ama. Sen ne davanın sonucu ile ilgili yorum yapmışsın, ne de davanın kabul edilip edilmemesiyle ilgili bir haber vermişsin. Sadece dünya basınının bakışını vermişsin. Bu da kapanmasın bari. Hakikaten ayıp ya. Benim konu da kapandı aynı sebeple.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
önemli deil abi ya kapanırsa kapansın
çok ta tın yani biz sadece paylaşalım dedik:)

_KadirşinaS_

Üye
önemli deil abi ya kapanırsa kapansın
çok ta tın yani biz sadece paylaşalım dedik:)

Ya tabiki bizim açımızdan önemsiz. Ama böyle onu kapat bunu kapat foruma zarar veriyor. Ben de bizim forumu AYM'ye şikayet edeceğim sonunda. :kop:

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
iyi de bu siyasi bir konu değil ama. Sen ne davanın sonucu ile ilgili yorum yapmışsın, ne de davanın kabul edilip edilmemesiyle ilgili bir haber vermişsin. Sadece dünya basınının bakışını vermişsin. Bu da kapanmasın bari. Hakikaten ayıp ya. Benim konu da kapandı aynı sebeple.

Biz işimizi yapıyoruz. Daha dün bize siyasi konuları yasaklayın dediniz, yasakladık yine yaranamadık.

Senin konun şeriatla ilgiliydi dikkatini çekerim, eğer açtığın konuyu okumadıysan bilmezsin tabii; neyse öğrenmiş oldun!

İyi forumlar.

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
cezayı yedik :ehe

_KadirşinaS_

Üye
Biz işimizi yapıyoruz. Daha dün bize siyasi konuları yasaklayın dediniz, yasakladık yine yaranamadık.

Senin konun şeriatla ilgiliydi dikkatini çekerim, eğer açtığın konuyu okumadıysan bilmezsin tabii; neyse öğrenmiş oldun!

İyi forumlar.
Şeriatla ilgili olan benim konum değildi bu biir. Benim konum YARSAV başkanının islamı avrupaya şikayet etmesiydi.
Ayrıca ben siyasi konuları yasaklayın demedim. Bu da iki.Yasaklandıysa kurala uyarız. Ama her konuyu da zart zurt kapatırsanız, bu da bu forumun kimliğine ters düşer. Burası gayet özgür bir alan.Bu da üç.:oke:

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Seninle tartışmayacağım bu konuyu. Açtığın konuyu bir daha oku lütfen.

Siyasi konuları serbest bırakarak forumu özgürleştirmek isteyen bizlerdik, ancak görüşlerimiz yüzünden kaka çocuk olduk ( daha dün benim artniyetli olarak konunu kilitlediğimi düşünüyordun hala da düşünüyorsun ), taraflı olduğumuz iddia edildi herhangi bir delil de olmadan ve o özgür ortam ne yazık ki her kademeden üyeler sayesinde hakaretlerle çirkefleştirdi..

Neyse, dediğim gibi seninle tartışmayacağım.

omayra

Üye
Konu, hukuki bilgi boyutunda kalmış, siyasi tartışma boyutu şimdilik görünmüyor. Duyarlı olacağınıza inanıyorum. Siyasi konular paylaşmak, siyasi konulara yorumda bulunmak yasak. Siyasileştiği anda gereken yapılacaktır. :)

_KadirşinaS_

Üye
Seninle tartışmayacağım bu konuyu. Açtığın konuyu bir daha oku lütfen.

Siyasi konuları serbest bırakarak forumu özgürleştirmek isteyen bizlerdik, ancak görüşlerimiz yüzünden kaka çocuk olduk ( daha dün benim artniyetli olarak konunu kilitlediğimi düşünüyordun hala da düşünüyorsun ), taraflı olduğumuz iddia edildi herhangi bir delil de olmadan ve o özgür ortam ne yazık ki her kademeden üyeler sayesinde hakaretlerle çirkefleştirdi..

Neyse, dediğim gibi seninle tartışmayacağım.

Ben de tartışmaya çalışmıyorum zaten. Tekrar söylüyorum o konu şeriatla alakalı değildi. Konuda bahsi geçen adam sadece bir yerde şeriatı eleştirmişti o kadar. Tarafsızım diyorsun ama hala aldığım uyarıyla ilgili cevap vermedin. Zaten Blackrose adlı üye beni uyarmıştı ve konumu kapatmıştı, sen kalktın konu kapanmış olmasına rağmen kafana göre ceza kestin. Hani tarafsızlık.:nono:

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
:)

Negative gelince konuyu görüşeceğiz. Üst yönetim görüşmesi olacak yani anlayacağın. Görüştükten sonra haberin olur merak etme, ben söylediğimden dönmem.

BlackRose'un seni PM'den uyardığını bilseydim sana uyarı vermezdim. Bilmediğim için verdim. Konunun kapanmış olması da bir şeyi değiştirmez. Önemli olan gerekenin yapılmasıydı, BlackRose yapmış haberim olmadığı için bir de ben yaptım. Dediğim gibi görüşeceğiz bunu.

Ayrıca, taraflı olsaydım bu konuyu da kilitlerdim. :)

_KadirşinaS_

Üye
:)

Negative gelince konuyu görüşeceğiz. Üst yönetim görüşmesi olacak yani anlayacağın. Görüştükten sonra haberin olur merak etme, ben söylediğimden dönmem.

BlackRose'un seni PM'den uyardığını bilseydim sana uyarı vermezdim. Bilmediğim için verdim. Konunun kapanmış olması da bir şeyi değiştirmez. Önemli olan gerekenin yapılmasıydı, BlackRose yapmış haberim olmadığı için bir de ben yaptım. Dediğim gibi görüşeceğiz bunu.

Ayrıca, taraflı olsaydım bu konuyu da kilitlerdim. :)

Umarım tarafsızlığınıza yakışır bir karar alırsınız "Üst yönetim görüşme"nizden.
Bu konuyu kapatsaydın, bu davranış senin, taraf tuttuğuna değil; yönetici olarak kurallara uygun davranmadığına işaret olurdu. :)

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Demek ki taraf tutmayıp kuralları yerine getiriyormuşum. Teşekkür ederim böyle düşündüğün için. :)

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
zaten bu konunun kapanması anlamsız olurdu
bizde saçma bi ceza yedik :P:

--------------- Ekleme ---------------

halbu ki siyasete karışacak hiç bi cevap yazmadık gördünüz bazen anlamıyorum sizi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...