D600 Hakkında Bilmedikleriniz

Sponsorlu Bağlantılar

optimal

Üye
    Konu Sahibi
D600 Hakkında Bilmedikleriniz

d 600 hakkındaki yapılan bu incelemenin üzerine ekleme yapmak çok daha mantıklı olur diye düşündüm...
titreşim + melodi yok
seçtiğiniz zil sesi(mp3 diyelim) bellek kartında ise zil sesi olarak kullanamıyorsun , telefon belleğine taşımak gerekiyor...
konuşurken ses kalitesi mükemmel ...ses netleştirme özelliğini çok beğendim...
mp3 ses kalitesi çok iyi ama k750i kadar yüksek ses yok ama ses kalitesi daha iyi..
gelen çağrılarda video görüntüsü güzel ama birde zil sesi yerine video sesi olsaydı çok daha iyi olurdu...
malzeme kalitesi çok iyi bilhassa kulaklık çok kaliteli...
mesaj sesi 10 tane ile sınırlı , istediğin mp3'ü mesaj sesi olarak atayamıyorsun...
televizyon bağlantısı sorunsuz , bu bağlantı esnasında telefonun ekranında hiç görüntü yok...çektiğiniz videoları televizyonda rahatlıkla izleyebiliyorsun...
video çekimi çok ama çok iyi , sesde görüntüde oldukça başarılı...tam ekran seyretme özelliğine sahip...
çektiği fotoğraflarda oldukça başarılı daha öncede k750i kullandığım için rahatlıkla söyleyebilirim ki aralarında önemli bir fark yok ama ışığın iyi olduğu ortamlarda k750i den daha gerçek renklere sahip...
d600 ve rakipleri k750i ve N90 ile çekilmiş fotoğraflar...

en sevmediğim özelliği ise çektiğiniz fotoğrafları tam ekran olarak izleyemiyorsun...
tema özelliğide yok...
320x240 piksel 256.000 renk TFT LCD ekrana sahip...ekran tek kelimeyle muhteşem
bence k750i'den çok daha karizmatik ama önemli olan size uygun olan telefonu almanız...kullanıcısını üzmeyecek çok kaliteli bir telefon...

telefonun kamerasının çekmediğiniz fotoğraflara bakarken zoom yapma özelliği yok...ekranda gördüğünüzle yetinmek zorundasın..bu mms'le gelen resimlerde oldukça kötü oluyor...jpg li dosyalar içinde geçerli...bmp formatındaki resimlerde ise Picsel Viewer programı devreye giriyor ve rahatlıkla büyük ekranda , yakınlaştırarak seyredebiliyorsun...

menüleri şifreleyebilirsiniz...bu özellik çok kullanışlı...
usb'den bilgisayar bağlantısı çok kolay...tek yapman gereken bağlantı kablosunu taktıktan sonra telefonda usb ayarlarına girip depolama birimini seçmek...
pil gücünü hiç beğenmedim ; her gece şarj etmek zorundasınız...şarj süreside 2-3 saat sürüyor...

kullandıkça fark ettiğim d600 özelliklerine devam edelim; d600'e program yüklemek imkansız samsung funclub sitesinde oyun yüklemekte sorun yok , bilgisayardan'da oyun yükleyemezsiniz wap üzerinden yüklemek zorundasınız...mesaj gönderirken ; mesaj göndereceğiniz kişinin birden fazla telefonu mevcutsa mobil olarak kaydettiğiniz numaraya mesajı gönderebiliyorsunuz , diğer kayıtlı numaraları ya ezbere bileceksiniz yada bir yere not alcaksınız....mms gönderirken 295 kb üzerindeki resimleri gönderilemez k750i otomatik olarak resmi küçülterek gönderiyor ama d600 de böyle bir özellik yok , resim düzenleyici programına girerek resmi küçültmek zorundasın...ışığın iyi olduğu yerde fotoğraf çektiğinizde gerçekten tatmin edici sonuçlara ulaşmak mümkün,iyi ışıkta mükemmel sonuç veren kamerası , gece ve ışığın az olduğu ortamlarda tam bir fiyasko...telefon rehberi ve sim rehberini birlikte gösteriyor, bu salak özelliği bir türlü engelleyemedim...birde fotoğraf çekerken k750i gibi yatay çekmediği için fotoğrafın yatay ekseninin nerede bittiğini göremiyorsun , tahmin etmek gerekiyor...

telefonun kapağını ileri doğru iterek konuştuğunuzda ses çok net(ses netliği özelliği mükemmel), ama kapağı açmadan konuşmak isterseniz ses yankı yapıyor...hands free seside oldukça iyi...

bazı kötü özellikleri var ama kamerası , sesi , çekim gücü , ses netliği,muhteşem ekranı ve karizmatik görünümü yinede d600'ü severek kullanmamı sağlıyor...

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
Çok teşekkür ederim kardeşim bende D600 almaya niyetliyim bunları değerlendiricem Bende k750 kullandım ve sattım :D ve senden bir ricam var

D600 ile çektiğin herhangi bir videoyu buraya upload edebilir misin çok süper oLur walla emeğin için sağol çalışmalarının devamını 10 gözle bekliyoruö :hoho:

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
740-750 civarına d600 dışarıda satılıyor garantili.. ;)

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
<div class='quotetop'>(van_hoijdonk &#064; Nov 16 2005, 07&#58;01 PM) [post=209995]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
740-750 civarına d600 dışarıda satılıyor garantili..
[/b][/quote]

yaw internet sitelerinde görüyorum 840-850 civarı bide hafıza kartı olunca olcak 900-930 senin 750 dediğin yer neresi banada söylesene alırsam oraya giderim

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Dışarıda bayiler öyle satıyor.. İnternet her zaman pahalıdır..

barabelli

barabelli

Üye
saolll

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Eskişehir bayilerde de 750-760 YTL&#39;ye satılıyor

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
&#39;dan alıcam ama telefonu siz 750 YTL diyorsunuz orda 830 YTL arasında büyük fark var Ne yapsam Acaba ¿

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Arada bariz bir 80 YTL fark var , ona gider 512 MB T-Flash Hafıza Kartı alırsın

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
hatta duyduğuma göre SD kart takılıyormuş D600&#39;e giderim o paraya 1GB&#39;LIK SD kart alırım kaldırır herhalde tel kaldırmazsa 2 tane 512 alıp ayrı ayrı kullanırım Neyse BU arada 80 YTL hiçde bariz kaçmıyo

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Kişiden kişiye değişir ama 80 YTL bence gerekli aksesuar vs. alınacak bir para

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Sd takılmıyor yaw.. T-flash takılıyor..

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Ben de öyle biliyorum ve nette hiç SD Takılır diye görmedim..

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Sd t-flash&#39;a göre daha büyük..

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
1GBLIK SD FLASH vardır herhalde

tnrskr

Üye
bende d600 videosu var ama dosya ekleyi bulamadım bu tel süper yalnız ekran koruyucusunu her yerini karıştırdım bulamadım yandaki ses düğmesine basınca geçici olarak çıkıp kayboluyor bilen varsa yardım teşekkürler bu arada videolarıda fotolarıda süper tabi telefona göre bence 750 den çok daha iyi

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
tnrskr dostum msn adresini verebilir misin ?

DeLmIrA

DeLmIrA

Üye
incelemelerin icin thnx

ChaLLenGeR

ChaLLenGeR

Üye
ve D600&#39;ü aldım ben böyle telefon kullanmadım kısacası derim ki : k750 bunun yanında halt etmiş

Üst Alt