CyanogenMod 7.2 RC3 Galaxy Gio (Delano Stabil sürüm)

Sponsorlu Bağlantılar

Sarangni

Sarangni

Üye
Umarım uzun süre kullanırsınız. Developer v8 için çalışmalara başladı. Paylaşırım.

Bu Port Romlar benim telefona alerji yapıyor. Ne zaman kursam bir sorun çıkıyor. Bu romda da sebepsiz takılmalar oluştu. Uzun süredir CM7 kuruyor temiz bir kurulumda yapmadım. Wipe/Cache kurulumdan sonra yaptım ondan kaynaklanabilir. V8 versiyonunu denerim artık. Phiexz romun yediğini kurdum yeniden.

Yalnız bu rom da dikkatimi çeken çokta bir şey olmadı. Martin kernelini kullanmış, XDA yayınlanan Touchiwz Launcheri kullanmış ve ufak bir kaç edit yapmış gibi görünüyor. Kimsenin emeğine saygısızlık etmek istemem ama bana olmamış gibi geldi. Bunda belki Touchiwz sevmememin etkiside olabilir. Bu kadar kötü bir ara yüzü neden kullanmakta ısrar ediyor Samsung anlamış değilim. Üçüncü part yazılım launcher bile touchwizden daha fazlasını sunuyor.

53cc

53cc

Üye
Evet haklısın. Holo launcher denemelisin. Bu rom da gözüme çarpan iyi yanları:
- Fontların görseli çok hoş
- En önemlisi batarya uzun gitmesi
- Açılış biraz uzun ve RAM 170 MB civarında ancak yeni versiyonda giderilecekmiş
- Touchwiz renkleri daha canlı
- Geçişleri hızlı
- Market hızlı
-

Sarangni

Sarangni

Üye
Holo Launcher güzel ama ana ekrandaki ikonlar adw gibi küçük ayarlanmıyor varsada ben bulamadım.

53cc

53cc

Üye
Ikona sürekli basılı tutarsan açılan menüden boyut değiştir seçeneği ile boyut değiştirebilirsiniz

Sarangni

Sarangni

Üye
Ikona sürekli basılı tutarsan açılan menüden boyut değiştir seçeneği ile boyut değiştirebilirsiniz

Ben de boyut değiştir seçeneği gelmiyor. Fotoğrafı seç ve kırp var. Enteresan bir durum launcher de çok güzel Adw sonra kullanılabilecek tek launcher. İkon boyutunu ayarlarsam kullanacağım.

53cc

53cc

Üye
Yeni güncelleme yayınlandı. Bu kadar küçük boyutlu uygulamada bu kadar yeteneğin olacağını hiç tahmin etmemiştim :cool:

Sarangni

Sarangni

Üye
Benim bahsettiğim alt panalde ki menü ikonlarının büyüklüğüydu şu anda onun için bir çözüm yok anlaşılan.

53cc

53cc

Üye
Ok. Anladım. Alt panel için büyüklük ayarı yok malesef. Kaldıkı ikonlar büyüdükçe çözünürlükleri de bozuluyor.

Sarangni

Sarangni

Üye
Bu özellik yakında gelecektir diye düşünüyorum. Launcher bir güzelliği de Adw ikon pack paketleriyle uyumlu olması. Launcher hız olarak beni şaşırtı şu büyük ikon sorunuda çözülürse uzun süre kullanılır. İkonların büyüklüğü estetik olarak güzel durmuyor.

53cc

53cc

Üye
Sanmıyorum ama umarım gelir. Stabilitesi bozulmazsa kullanılır.

anDro.Cio

anDro.Cio

Üye
Hocam bu rom'u indirdim ama wifiye bağlanmıyor .. :(